Fortuna Sydbank Cup 2017

Fortuna Randers indbyder til indestævne i weekenden efter efterårsferien 2017. Så bliver I klar til DBU's og DGI's turneringer. Se også www.fortunaranders.dk. ALLE ER GARANTERET MINDST 4 KAMPE. Vi gentager succesen fra sidste år - denne gang med et endnu større stævne. DBU's og DGI's turneringer starter i november.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U18 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U16 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U16 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U15 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U15 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U14 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U12 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 1 0
U9 piger Mixed 4 375 Lørdag formiddag 0 0
U9 piger Mixed 4 375 Lørdag formiddag 0 0
U8 piger Mixed 3 250 Lørdag formiddag 0 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 2 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 2 0
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 2 0
U18 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U14 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 1 0
U13 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U13 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U12 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U11 piger Mixed 4 375 Lørdag eftermiddag 1 0
U11 piger Mixed 4 375 Lørdag eftermiddag 1 0
U10 piger Mixed 4 375 Lørdag formiddag 0 0
U10 piger Mixed 4 375 Lørdag formiddag 0 0
U7 piger Mixed 3 250 Lørdag formiddag 0 0
U12 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U12 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U11 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U11 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U10 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U10 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U9 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U9 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U8 drenge Mixed 4 400 Lørdag formiddag 5 0
U8 drenge Mixed 4 400 Lørdag formiddag 0 0
U8 drenge Mixed 4 400 Lørdag formiddag 0 0

Signetud teams

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg - Nørresundby malerfirma A
Fortuna A Fortuna Randers

U15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF

U14 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna A Fortuna Randers
BechGranit.dk A FC Horsens Logo FC Horsens

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 4 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
DB 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VH08 B VH08-mariagerfjord

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IFA A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IFA B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ravn Arkitektur A
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U10 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Grenaa IF Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa IF Grenaa IF Logo Grenaa IF

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF

U9 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 28 2017

Organisation
No Club
Place
Arena Randers
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers C
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fortuna Sydbank Cup 2017 map

Tournament overview