Eniig - Skals Cup 2017

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere: 

 

Eniig - Skals Cup

 

 skalscup.dk

 

 

NYHED: Futsal for U14-15-16 drenge!

 

DATO: 18. - 19. november samt  25. - 26. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

Eniig - Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulig jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. PS: U8 spiller på hel bane!

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB”- og en ”BC”-række er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier).

I U16 - U19 er der kontante præmier eller gavekort til vinderne.

FUTSAL: Udbydes kun i U14-, 15- og 16-drenge. Max. 8 spillere pr. hold, spilletid 12 minutter. 

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk 5-7 dage før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!  OBS: U19-drenge skal betale samtidig med tilmeldingen (via MobilePay på nr. 73287, og husk at opgive holdnavn!).

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 Drenge 1999 Mixed 4 500 Søn 26/11 eftermiddag 14 0
U18 Piger 2000-2002 Mixed 4 500 Søn 26/11 eftermiddag 6 0
U16 Drenge 2002 Mixed 4 500 Lør 25/11 eftermid/aften 12 0
U14 Drenge 2004 "BC" Mixed 4 400 Lør 25/11 formiddag 8 0
U13 Piger 2005-06 Mixed 4 400 Lør 25/11 middag 12 0
U13 Drenge 2005 "BC" Mixed 4 400 Lør 25/11 formiddag 7 0
U12 Drenge 2006 "AB" Mixed 4 325 Lør 18/11 middag/eftermid 3 0
U11 Drenge 2007 "AB" Mixed 4 325 Lør 18/11 formiddag 8 0
U10 Drenge 2008 "BC" Mixed 4 325 Lør 18/11 eftermiddag 17 0
U10 Drenge 2008 "AB" Mixed 4 325 Lør 18/11 formiddag 0 0
U7 Mix 2011 Mixed 3 250 Lør 18/11 formiddag 23 0
U6 Mix 2012 Mixed 3 250 Lør 18/11 formiddag 14 0
U15 Piger 2003-04 Mixed 4 400 Søn 26/11 middag/eftermid 17 0
U15 Drenge 2003 "BC" Mixed 4 400 Søn 26/11 formiddag 10 0
U15 Drenge 2003 "AB" Mixed 4 400 Søn 26/11 formiddag 15 0
U14 Drenge 2004 "AB" Mixed 4 400 Søn 26/11 formiddag 0 0
U13 Drenge 2005 "AB" Mixed 4 400 Søn 26/11 formiddag 5 0
U12 Drenge 2006 "BC" Mixed 4 325 Søn 19/11 middag 7 0
U11 Piger 2007-08 Mixed 4 325 Søn 19/11 formiddag 10 0
U11 Drenge 2007 "BC" Mixed 4 325 Søn 19/11 formiddag 17 0
U9 Mix 2009 Mixed 4 325 Lør 18/11 formid/middag 17 0
U8 Mix 2010 Mixed 4 325 Lør 18/11 formiddag 20 0
Futsal U14-Dr. 2004 Mixed 5 500 Søn 19/11 formiddag 13 0
Futsal U15-Dr. 2003 Mixed 5 500 Søn 19/11 middag 6 0
Futsal U16-Dr. 2002 Mixed 5 500 Søn 19/11 eftermiddag 8 0

Signetud teams

U19 Drenge 1999 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 26/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Tømrerforretning A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Den Jyske Sparekasse - Intersport Viborg A
Dansk Revision FC C
Rytmiske Bænkevarmere B
Song Gaming B Viby IF Logo Viby IF
Tommy Bryghus A
Team Interfjord A
Bolddrengene fra Rebild Rebild

U18 Piger 2000-2002 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 26/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lunds stjerner SUB 88 Logo SUB 88
Nibe B B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF
Kvik/aif Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Spar Nords Piger B

U16 Drenge 2002 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 25/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
Under Uret A Viborg FF Logo Viborg FF
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Badedyrene Ans IF Logo Ans IF
Billund IF U16-1 B Billund IF Logo Billund IF
Billund IF U16-2 B Billund IF Logo Billund IF
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Nissum Penguins B
KHIF A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

U14 Drenge 2004 "BC" 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bording IF 3 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Foulum IF Foulum
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Brande if B Brande IF Logo Brande IF
SUB (2) SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88

U13 Piger 2005-06 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 25/11 middag

Teamname LVL Logo Club
FC Thy FC Thy
IF Jarl Arden Jarl Arden
Eastside/VFF B Eastside/VFF
Eastside/VFF B Eastside/VFF
Eastside/VFF C Eastside/VFF
Foulum IF "lækre piger" Foulum IF
Stjerneholdet A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
BMK U13 piger B BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
Bmk 90 2 B BMK 90 Logo BMK 90
Vridsted IF Vridsted
MålMaskinerne fra Farsø B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U13 Drenge 2005 "BC" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aars IK Aars IK Logo Aars IK
Løgstrup G & IF Løgstrup
TVS B Tjele vest sport
BMK (2) BMK (2)
SUB 88 (1) SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 (2) SUB

U12 Drenge 2006 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 2007 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
TVS B Tjele Vest Sport (TVS)
Aars IK (1) Aars IK Logo Aars IK
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U10 Drenge 2008 "BC" 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aars 2 B Aars IK Logo Aars IK
Aars 1 B Aars IK Logo Aars IK
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Houlkær IF (2) Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær If (1) Houlkær IF Logo Houlkær IF
Skive IK-Egeris Skive IK-Egeris
Løgstrup B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Overlund GF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Galten FS Galten
Ik Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Team X Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SUB 88 3 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U10 Drenge 2008 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix 2011 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
NUGF (2) NUGF
NUGF (1) NUGF
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ulbjerg IF (2) Ulbjerg
Helsted Fremad (3) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad (2) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad (1) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Spøttrup motion og sport (2) Spøttrup
Spøttrup motion og sport (1) Spøttrup
Ulbjerg IF Ulbjerg If
Herning KFUM 1 Herning KFUM Logo Herning KFUM
Mejrup GU 2 Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup GU 1 Mejrup GU Logo Mejrup GU
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Helsted Fremad (4) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Overlund GF Overlund
Skive IK - Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
Skive IK - Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
Bmk 2 BMK 90 Logo BMK 90
Bmk 1 BMK 90 Logo BMK 90

U6 Mix 2012 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skals/Borup Skals/Borup
Skive IK Resen (2) Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen (1) Skive
Mariager IK Mariager
Kvik/AIF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Sejs-Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs Svejbæk IF 3 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Helsted Fremad (1) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad (3) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad (2) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Farsø/Ullits IK Farsø

U15 Piger 2003-04 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 26/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
BMK (2) BMK 90 Logo BMK 90
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
FUIK U14 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
BMK (1) BMK 90 Logo BMK 90
Krøllebøllerne A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
SUB88 C SUB 88 Logo SUB 88
Højslev Station (2) Højslev Station
Højslev Station (1) Højslev
Mejrup GU (U15) Mejrup GU Logo Mejrup GU
Crime Riders Brande IF Logo Brande IF

U15 Drenge 2003 "BC" 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Lauridsen B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SUB 88 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Vingummi bamserne C Ans IF Logo Ans IF
Hønckes nisser B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Bjerringbro IF Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Løgstør If Løgstør
BMK (2) BMK 90 Logo BMK 90
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Team Brazil B

U15 Drenge 2003 "AB" 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
VSK U15 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
SUB 88 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Lemvig A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Hobro Ik Hobro IK Logo Hobro IK
Chinos A
Bjerringbro IF Bjerringbro
Løgstør If Løgstør IF Logo Løgstør IF
Shababs A
Bj Bilsyn A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Sportigan Hadsund A
Fjollehovederne FC A
West-Vind A Frøstrup hannæs

U14 Drenge 2004 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 2005 "AB" 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK (1) BMK 90 Logo BMK 90

U12 Drenge 2006 "BC" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Foulum IF Foulum
SUB 88 (1) SUB 88 Logo SUB 88
OGF Overlund GF Logo Overlund GF
Fjelsø/Gedsted Fjelsø/Gedsted
VFF1 C Viborg FF Logo Viborg FF

U11 Piger 2007-08 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
SUB 88 B
Morsø FC 1 C Morsø FC
NUGF NUGF
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF
VH08 (2) Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
VH08 (1) Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
KLG (1) Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U11 Drenge 2007 "BC" 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 (2) SUB
NUGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
TVS C Tjele Vest Sport (TVS)
Aars IK Aars IK Logo Aars IK
FUIK3 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK2 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Houlkær 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U9 Mix 2009 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 formid/middag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK Resen (4) Skive
Mariager IK Mariager
NUGF (2) NUGF
NUGF (1) NUGF
Skive IK Resen (3) Skive IK Resen
Skive IK Resen (2) Skive IK Resen (2)
Skive IK Resen (1) Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Egeris Skive IK Logo Skive IK
TVS Tjele Vest Sport
SUB 88 SUB
Farsø/Ullits IK (2) Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Jarl Arden IF Jarl Arden If
GFG Voel Voel
Farsø/Ullits IK (1) Farsø/Uliits
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U8 Mix 2010 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 18/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
NUGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
BT-SVIF BT/SVIF
MorsØ FC (2) MorsØ
Bjerringbro IF (1) C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
MorsØ FC (1) MorsØ FC
Ørslevkloster IF Ørslevkloster IF
Viborg FF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
OGF1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Skive IK Egeris1 C Skive IK Logo Skive IK
Sharankan Herning KFUM Logo Herning KFUM
Stoholm If Stoholm IF Logo Stoholm IF
Stoholm IF (2) Stoholm
Løgstrup G & IF 2 C Løgstrup G & IF
Løgstrup G & IF 1 C Løgstrup G & IF

Futsal U14-Dr. 2004 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Team AIF/KKIK B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Team AIF/KIK B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Eastside Viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Aalborg Futsal Klub 1 B Aalborg Futsal
Futsal SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
Aalborg Futsal Klub 2 C Aalborg Futsal Klub
Eastside U14 Eastside Viborg Logo Eastside Viborg

Futsal U15-Dr. 2003 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Rosendal IK IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ikast FS (2) Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS (1) Ikast FS Logo Ikast FS
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Funder GF/Centrum IF (2) Funder GF/Centrum IF (2)
Funder GF/Centrum IF (1) Funder GF/Centrum IF

Futsal U16-Dr. 2002 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Åååååååhhhhhh B Brande IF Logo Brande IF
SIK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Gjern/Fårvang IF Fårvang IF
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
NUGF NUGF
MorsØ FC MorsØ FC (1)
IF Centrum/FK 73 Skægkær
Viborg Søndermarken IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - November 26 2017

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview