Kellmann's VVS Cup 2017

Der spilles efter DBUs regler, som findes i dommertårnet.

U6 og U7 Poder spiller på en halv bane med Jyske Bank-mål og en kamptid på 7 minutter.

U8-U9 + U10Piger spiller med sænket overligger og en kamptid på 9 minutter.
U10 Drenge spiller 9 minutter

U11-U13 spiller 10 minutter.

Forbehold for flytning/sammenlægning af rækker i tilfælde af for mange eller for få tilmeldte hold i en række. Præmie til nr. 1 og 2 i hver række, max. 7 spillere. Præmier til alle spillere i U6 og U7.

Vi håber, klubberne vil tilmelde i de rigtige rækker, så vi får gode, fair og lige kampe.

Startgebyr: 200 kr. pr. hold for Poder. 325 kr. pr. hold for øvrige hold. Gebyr kan overføres til MIF Fodbolds konto i Andelskassen, reg.nr. 5953, konto 1014997, senest 8 dage inden spilledato. Husk at angive klub og række (venligst oplys om overførslen pr. mail: lasse@mif.dk). Alternativt kan der betales kontant eller via MobilePay på dagen.

Ved afbud indtil 2 dage før stævnet betales almindeligt gebyr. Ved afbud senere end 2 dage før stævnet betales dobbelt gebyr.

Kampprogram offentliggøres på www.mif.dk.

Kontaktperson fra MIF Fodbold er Lasse Duus, tlf. 2094 1434, lasse@mif.dk.

Tilmeldingsfrist: 19. november 2017.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 Drenge Mixed 7 325 7 0
U13 Drenge Mixed 7 325 5 0
U13 Drenge Mixed 7 325 0 0
U13 Piger Mixed 7 325 2 0
U13 Piger Mixed 7 325 1 0
U12 Drenge Mixed 7 325 3 0
U12 Drenge Mixed 7 325 2 0
U12 Drenge Mixed 7 325 0 0
U12 Piger Mixed 7 325 1 0
U12 Piger Mixed 7 325 0 0
U11 Drenge Mixed 7 325 2 0
U11 Drenge Mixed 7 325 1 0
U11 Drenge Mixed 7 325 0 0
U11 Piger Mixed 7 325 1 0
U11 Piger Mixed 7 325 0 0
U10 Drenge Mixed 7 325 5 0
U10 Drenge Mixed 7 325 4 0
U10 Drenge Mixed 7 325 2 0
U10 Piger Mixed 7 325 1 0
U10 Piger Mixed 7 325 0 0
U9 Drenge Mixed 7 325 12 0
U9 Drenge Mixed 7 325 0 0
U9 Piger Mixed 7 325 1 0
U9 Piger Mixed 7 325 0 0
U8 Drenge Mixed 7 325 6 0
U8 Piger Mixed 7 325 0 0
Poder U7 Mix Mixed 7 200 19 0
Poder U6 Mix Mixed 7 200 4 0
U8 Drenge Mixed 7 325 5 0
U8 Piger Mixed 7 325 1 0
U9 Drenge Mixed 7 325 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI hold 2 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Notmark SU B Notmark SU
Notmark SU C Notmark SU
Christiansfeld 3 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Sub sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U13 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sub sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hørup UI hold 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Christiansfeld 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
MIF U13 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gråsten B. B Gråsten Boldklub
HFK. B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U13 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U12 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup UF 1 C Svenstrup Ungdomsforening
Svenstrup UF 2 C Svenstrup Ungdomsforening
Fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
MIF U12 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egen ui C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SUB Sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nordals B B Nord-Als Boldklub

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Gråsten B. A Gråsten Boldklub
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BUI Broager UI Logo Broager UI

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Midtals IF C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Notmark SU C Notmark SU
Nord-Als Boldklub B Nordals Boldklub
Sønderborg Fremad U9 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Gråsten B1 B Gråsten Boldklub
Gråsten B2 C Gråsten Boldklub
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 3 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl ! A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HUI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nord/Als B B Nord-Als Boldklub
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Poder U7 Mix 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
BNS 3 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
HUI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nord/Als Nord-Als Boldklub
Broager UI 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 C Broager UI Logo Broager UI
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

Poder U6 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
HUI 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF B -
SUB 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Midtals IF A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Egen UI A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Midtals Idrætsforening
Place
Augustenborghallerne
Address
Kettingvej 19a
Postalcode
6440
City
Augustenborg
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview