spar nord cup 2017

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 17 Mixed 7 500 Fredag eftermiddag/aften 19 0
U 16 Mixed 7 500 Lørdag eftermiddag/aften 23 2
U 15 Mixed 7 500 Fredag eftermiddag 11 0
U 14 A Mixed 7 500 Torsdag eftermiddag 14 0
U 14 B Mixed 7 400 Torsdag eftermiddag 5 0
U 13 A Mixed 7 400 Torsdag middag 3 0
U 13 B Mixed 7 400 Torsdag middag 19 2
U 12 A Mixed 7 400 Lørdag middag 14 0
U 12 B Mixed 7 400 Lørdag middag 19 1
U 11 A Mixed 7 400 Onsdag middag 13 1
U 11 B Mixed 7 400 Onsdag middag 25 1
U 10 A Mixed 7 400 Fredag middag 9 0
U 10 B Mixed 7 400 Fredag middag 17 0
U 9 A Mixed 8 400 Lørdag formiddag 13 0
U 9 B Mixed 8 400 Lørdag formiddag 26 0
U 8 B Mixed 8 400 Onsdag formiddag 15 0
U 8 A Mixed 8 400 Onsdag formiddag 3 0
U 7 Mixed 6 300 Fredag formiddag 20 2
U 6 Mixed 6 300 Fredag formiddag 13 0
U 5 Mixed 6 300 Fredag formiddag 3 0
U 16 Mixed 7 500 Lørdag eftermiddag 1 0
U 15 Mixed 7 500 Lørdag eftermiddag 3 0
U 14 Mixed 7 500 Torsdag eftermiddag 0 0
U 13 Mixed 7 400 Torsdag eftermiddag 7 0
U 12 Mixed 7 400 Onsdag middag 4 0
U 11 Mixed 7 400 Onsdag formiddag 2 0
U 10 Mixed 7 400 Torsdag formiddag 2 0

Signetud teams

U 17 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
sportigan Høng
Bolden er rund A
Dream Team A HB Køge Logo HB Køge
Bussen FC B
Håndbolddrengene A
F.C.Bajeren A
Spurs2500 A
Hyggeholdet

U 16 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Høng GF A Høng GF Logo Høng GF
Al-Falouja Hillerød A Al - Falouja Hillerød
Dream Team A HB Køge Logo HB Køge
Reunion FC A
Lil boats A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Roskilde Racing Center
LTH A
FC Cykelbanden A
Rødvigdrengene B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Hestehviskerne A
team dørfis A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Bk Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Spurs2500
YNWA Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U 15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
FC Cykelbanden A
Guaraná A
Næver 4æver B Næstved IF Logo Næstved IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
V. lindenberg A
Roskilde Racing Center
Motech
ATH A
8.s A

U 14 A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Paris A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
HBK Sort A HB Køge Logo HB Køge
HBK Blå A HB Køge Logo HB Køge
ATH A
FC Roskilde hvid A FC Roskilde Logo FC Roskilde
FC Roskilde Blå A FC Roskilde Logo FC Roskilde
The chosen ones A Næstved IF Logo Næstved IF
Ulsted A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
White Ops A

U 14 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Temp B
Taastrup fc gutter B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup fc drenge B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB 1906 Sort B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 Hvid B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U 13 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hb05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Tinas Malerservice

U 13 B 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Torsdag middag

Teamname LVL Logo Club
Drengerøvene C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
RB 1906 1 B Rb1906
Friends B
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
farumdrengene 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum drengene 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Raklev X B Raklev GI Logo Raklev GI
RB 1906 2 B Rb1906
RB 1906 3 B Rb1906
Velez Sarsfield B
Hjorts Drenge B
Vestegnen B
Vstgn B
Bolddrengene B
Bolddrengene B

U 12 A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Surftown B
Team HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Team Mix A
Freinds A
Holmegaard sort A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Joga Bonito Academy 2 A
Ipswich A
Joga Bonito Academy 1 A
Young Ajax A
Team Azzurri A LBK
Velez Sarsfield A
Bolddrengene A Bolddrengene
Team Elverhøj A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HVB FC A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U 12 B 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
KFUM Barca B Roskilde KFUM
HFC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Blue Boys B Blue Boys
Karlslunde IF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Newells Oldboys B
HVB United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB City B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVBoys B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Hotspur B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Blå hajer B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Næver Foot Boys B Næstved IF Logo Næstved IF
KFUM Real B Roskilde KFUM
Holmegaard Sort B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
The skills
Farum2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U 11 A 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Onsdag middag

Teamname LVL Logo Club
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Tosserne 1 A
Tosserne 2 A
Stjernerne A
Kant by K A SBI Slagelse
SIF blå A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Melby-Liseleje IF (1) A Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Melby-Liseleje IF (2) A Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U 11 B 23 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Onsdag middag

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
SIF Blå B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tuse Fighters B Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ibisi Tigerne B
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Rødderne B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HVB C C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvalsø drengene C
Mormor & Morfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Farmor & Farfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Holbæk B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Melby-Liseleje IF (3) C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Melby-Liseeje IF (4) C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
TØLLØSES magiske drenge C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Roskilde KFUM stribede C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Svogerslev Rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U 10 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Raklev U10 A Raklev GI Logo Raklev GI
Løverne A
Roskilde KFUM Hvid A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U 10 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag middag

Teamname LVL Logo Club
Himmelev 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GFA GRÅ B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Karlslunde if B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Svogerslev hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Karlslunde IF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Go2fitness Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svogerslev rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Raklev U10, 2 B Raklev GI Logo Raklev GI
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U 9 A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB Mads/Simon A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Real Madrid A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Greve U9/U10 tøser Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I - A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bk Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Himmelev-Veddelev B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BK Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U 9 B 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Køge Boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Roskilde Kfum a B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Slagelse B&I B B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Barcalona B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Tune IF 2 B Tune IF Logo Tune IF
Himmelev-Veddelev A2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bk Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Hg 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Roskilde Kfum b B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bayern M B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FFB B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
GreveHvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U 8 B 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Amager Fodboldakademi amager-fodboldakademi
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Julemandens hjælpere B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Stenløse B Stenløse BK Logo Stenløse BK
TFC Grøn B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
RIF Tigerne B Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF Løverne B Ringsted IF Logo Ringsted IF

U 8 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U 7 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Havdrup Fodbold B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Ålholm IF - 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Svogerslev hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
AIF 3 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
Roskilde KFUM U7 (3) C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U 6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tiger B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Løver B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hold 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Hold 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
Tune 1 C Tune IF Logo Tune IF
KFUM 2 B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
De glade drenge De glade drenge
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
B 1973 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U 5 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tiger C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
b 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U 16 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
MBL A

U 15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kattinge Caravan A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Boldkanon A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Powerpuff Pigerne A

U 14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jogo Bonito A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Strøbytøserne B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hornbæk Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Dreamgirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

U 12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag middag

Teamname LVL Logo Club
B93 København A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ringsted Damefodbold Ringsted damefodbold
Team Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
De smukke piger B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U 11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U 10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY FODBOLD B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2017

Organisation
Roskilde BK af 1906
Place
Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena,
Address
Møllehusvej 15
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview