Sportmaster cup 2018

SPORTMASTER CUP 2018 Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13 og U14 i Vesthallen, Torstedhallen, Egebjerghallen og Stensballehallen den 5., 6. og 7. januar 2018 STATUETTER/POKALER TIL ALLE SPILLERE Max. 24 hold i hver årgang U8-U13, 8 AB-hold og 8 BC-hold i hver årgang. Max. 24 hold i hver årgang U6-U7, Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter U6 og U7 spiller 3 bold - spiller søndag U8 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U10 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U12 spiller 4 mands bold - spiller søndag U13 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften U14 spiller 4 mands bold - spiller søndag Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 400,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold) U8 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 7 spillere pr. hold) U9 - U14 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold) Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062 Spørgsmål kan rettes til: kontor@horsensfs.dk Program udsendes ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Drenge U10 Mixed 4 500 26 0
Drenge U8 Mixed 4 500 28 0
Drenge U7 Mixed 3 400 34 0
Drenge U6 Mixed 3 400 14 0
Drenge U12 Mixed 4 500 46 0
Drenge U11 Mixed 4 500 43 1
Drenge U9 Mixed 4 500 27 0
Drenge U13 Mixed 4 500 24 0
Drenge U14 Mixed 4 500 27 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Drenge U10 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Løsning if C Løsning IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fodbold Venner C
VSK Aarhus B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Horsens FS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 3 C Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens 5 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 6 C FC Horsens Logo FC Horsens
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HEI 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
KLG B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Topgun A -
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Team Licens A -

Drenge U8 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens Freja C Horsens Freja
Grejsdalen C Grejs IF
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Horsens Fs C Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens Fs B Horsens FS Logo Horsens FS
Murermester Anders Bové A
Egebjerg Superstars C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gifferne C Gedved IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Gutterne B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Buf Horsens 1 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Buf Horsens 2 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
SIS A
Hatting / Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Daugård/Engum C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U7 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Daugård/Engum 2 C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
SIK3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Horsens Fs C Horsens FS Logo Horsens FS
Hatting - Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund if 1 B Lund if
Lund if 2 C Lund if
Horsens Freja C Horsens Freja
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Egebjerg IF2 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF1 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Varde if Varde if
Varde 2 Varde if
Daugård/Engum B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
De blå lyn C Stillinge IF Logo Stillinge IF
De blå lyn 2 C Stillinge IF Logo Stillinge IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
TIF/ØB 1 C Tørring IF Logo Tørring IF
TIF/ØB 2 C Tørring IF Logo Tørring IF
Bredballe 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF

Drenge U6 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
sik3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
sik2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
sik1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ødsted Tømrer og Snedkerforretning B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Bagges Boys B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Krudtuglerne B FC Horsens Logo FC Horsens
Pyramide Drengene C FC Horsens Logo FC Horsens
HFS3 Horsens FS Logo Horsens FS
HFS1 Horsens FS Logo Horsens FS
Hover 1 Hover IF
Hover 2 Hover IF
HFS2 Horsens FS Logo Horsens FS
Løsning IF C Løsning IF
HFS4 Horsens FS Logo Horsens FS

Drenge U12 41 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Clips Group A -
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
middelfart C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Lund IF 2 B Lund IF
Bagges Boys B
Lund IF 1 B Lund IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sille & Silas Børnetøj Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sammenholdet U12 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Galten FS A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Sportmaster Vejle A
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
KeyMate B
Herning Fremad 1 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
GGIF3 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Team netIP A
Team Licens B
Fyrværkerimesteren A FC Horsens Logo FC Horsens
Team Autogården B
Sammenholdet U12 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hovedgård 3 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Fyrværkerimesteren II B FC Horsens Logo FC Horsens
TSA Midtjylland A -
KHIF-2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Team HiFive B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stafagab A -
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Højgaard Installation C
Smølferne B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Linde+Larsen B
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Hulvejdrengene B Horsens FS Logo Horsens FS
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK

Drenge U11 36 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hammerum IF A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Lund IF B Lund IF
Sprinterne B
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Horsens FS 3 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
Sejs United B
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
XpressBudet.dk B Hedensted IF Logo Hedensted IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Egebjerg/Gedved 1 B EIF
Egebjerg/Gedved 2 B EIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Søndermarken I.K. B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarken I.K. A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 A Stenaballe IK
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Ravn Arkitektur A
TMG 1 B TMG
TMG 2 B TMG
NORDEA B
Palles Bageri A
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Århus Drengene A -
TEAM ELLEBÆK A Holstebro Boldklub
Julle B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Farstrup comfort center B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF

Drenge U9 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Ry Fodbold A Ry Fodbold
Aabenraa B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
HFS 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
HFS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg IF C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Vejle FC C Vejle FC
LokalBolig Vejle 1 A
LokalBolig Vejle 2 A
Søvind B Søvind GIF
Søvind A Søvind GIF
Egebjerg IF 2 C Egebjerg IF
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Mårslet B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HFS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS

Drenge U13 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauer 2 B gauerslund
Gauer 1 A gauerslund
Rosenberg Malerfirma A AC Horsens Logo AC Horsens
Depeche A AC Horsens Logo AC Horsens
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
DK el - CoastZone B
Løgten FC B
Team SNORK A
Spar Nord Vejle A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hovedgård C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Spar Nord Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Jacobsen Plus B FC Horsens Logo FC Horsens
Sygt Drengerøøøv A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Århus Drengene B
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
HFS A A Horsens FS Logo Horsens FS
HFS 31 C Horsens FS Logo Horsens FS
Lemvig GF A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
HFS 21 B Horsens FS Logo Horsens FS
HFS 11 B Horsens FS Logo Horsens FS
HFS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
TP montage 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
CT Byg Vejle A

Drenge U14 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Team bedre end beckham B Horsens FS Logo Horsens FS
FC Lemmedasker B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Sport24 Holstebro A Holstebro Boldklub
FC Underdogs A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sportigan Hedensted B Sportigan Hedensted
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Team Brazil A -
HT3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team er en fodbold rund B Horsens FS Logo Horsens FS
Ernst iv B Horsens FS Logo Horsens FS
Team Hængeløg A Horsens FS Logo Horsens FS
Kutlingerne B Bredsten SG&I
FC Rødderne A
HT4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team FOX A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team rød A Kibæk idrætsforening
FC Fart A
DK Transportbaand A -

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Sportmaster cup 2018 map

Tournament overview