Løgstrup Pokal Cup 2018 - FÅ PLADSER

Fra den 26. januar til den 04. Februar 2018 blænder vi op for Løgstrup Pokal Cup 2018 

Der spilles i årgangene U8 til U13. Der niveau opdeles, og der kan maksimalt være 9 hold i hver pulje. 
Puljerne består af tre hold, hvor vindere møder vindere i et slutspil, toerne møder de andre toer, mens 
treerne møder hinanden til slut. Dermed får holdene tætte kampe. 
I nogle rækker er det et B+C stævne, derfor vil A hold ikke kunne tilmeldes. 
 
Der spilles efter DBUs regler med 4:4 og hver kamp varer 8 minutter. Alle kampe dømmes af lokale 
dommere. 
 
Der er pokaler til alle deltagere, men dog er der lidt større pokaler til nummer 1 og 2 i De respektive rækker. 
Under stævnet vil der være musik, navneopråb ved scoringer samt masser af præmier for flotte mål, 
redninger og fairplay m.m. Der vil være præmie til rækkernes bedste spillere Præmieoverrækkelsen vil 
efterfølgende være med indløb i røg og lysshow. 
 
Beløbet bedes overført til 9261 3050572233 eller via mobile pay på 60636093 
Husk at påføre hold ID ved overførsel. 
 
Pris: 500- kr. per hold. 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10C Mixed 6 500 Lørdag d. 27.01 fra 08-11 15 0
U10A Mixed 6 500 Lørdag d. 27.01 fra 14-17 10 0
U10C Mixed 6 500 Søndag d. 28.01 fra 08-11 1 0
U9B Mixed 6 500 Søndag d. 04.02 fra 11-14 12 0
U11B Mixed 6 500 Lørdag d. 03.02 fra 11-14 10 0
U9C Mixed 6 500 Søndag d. 04.02 fra 08-11 13 0
U10A Mixed 6 500 Søndag d. 28.01 fra 14-17 1 0
U10B Mixed 6 500 Lørdag d. 27.01 fra 11-14 17 0
U10B Mixed 6 500 Søndag d. 28.01 fra 11-14 0 0
U11C Mixed 6 500 Lørdag d. 03.02 fra 08-11 12 0
U13AB Mixed 6 500 Fredag d. 02.02 fra 20-22 6 0
U13BC Mixed 6 500 Fredag d. 02.02 fra 17-20 14 0
U12B Mixed 6 500 Fredag d. 26.01 fra 17-20 4 0
U12C Mixed 6 500 Fredag d. 26.01 fra 19-22 9 0
U8B Mixed 6 500 Lørdag d. 03.02 fra 14-17 11 0
U8C Mixed 6 500 Søndag d. 04.02 fra 14-17 5 0

Signetud teams

U10C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27.01 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
Stoholm IF-Fodbold C Stoholm IF Logo Stoholm IF
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Mejrup C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Alliancen 1 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
NUGF C C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Løgstrup G&IF 3 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mejdal 1 C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal 2 C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U10A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27.01 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club
Stoholm IF-Fodbold A Stoholm IF Logo Stoholm IF
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ravnsbjerg IF A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Løgstrup G&IF 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Alliancen 2 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
NUGF A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB 88 A Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28.01 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club

U9B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04.02 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club
Sik 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hgf 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
NUGF 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Overlund GF 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF

U11B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 03.02 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club
Mejdal/Halgaard 1 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal/Halgaard 2 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro IF
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær IF 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Team X Team X

U9C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04.02 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club
Sik 5 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hem Hindborg Dølby IF C Hem Hindborg Dølby Idrætsforening Logo Hem Hindborg Dølby Idrætsforening
Hgf 2 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 1 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Vinderup Ik 3 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup Ik 2 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup Ik 1 C Vinderup IK Logo Vinderup IK

U10A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28.01 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club

U10B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27.01 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
SIK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Mejdal B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Alliancen 3 B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28.01 fra 11-14

Teamname LVL Logo Club

U11C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 03.02 fra 08-11

Teamname LVL Logo Club
Haderup C Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
SIK Viborg 1 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ans Champs 1 Ans IF Logo Ans IF
Funder GF C Funder GF Logo Funder GF
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sørens Knejter C Voel
Houlkær IF 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Team X c C Team X

U13AB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 02.02 fra 20-22

Teamname LVL Logo Club
Mønsted IF A Mønsted IF Logo Mønsted IF
The vikings B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Løgstrup G&IF 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Larsson A
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sills Drenge A Bording IF Logo Bording IF

U13BC 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 02.02 fra 17-20

Teamname LVL Logo Club
Aalestrup if C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalestrup if B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
IK Vest I.K.Vest Logo I.K.Vest
SUB 88 B SUB 88
Team Jysk Firmatøj/CRAFT B Skive IK Logo Skive IK
Balle fc C
Stoholm C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Løgstrup G&IF 3 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
Tjele vest sport B TVS
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF
Langaa IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
Løgstrup G&IF 4 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U12B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 26.01 fra 17-20

Teamname LVL Logo Club
Team Jysk Firmatøj/CRAFT B Skive IK Logo Skive IK
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Farsø 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 26.01 fra 19-22

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SUB 88 SUB 88
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Stoholm C Stoholm IF Logo Stoholm IF
Ørslevkloster IF C Ørslevkloster Idrætsforening Logo Ørslevkloster Idrætsforening
Farsø 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U8B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 03.02 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club
OGF2 Overlund GF Logo Overlund GF
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
OGF1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Viborg FF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Team Ellidshøj Ellidshøj idrætsforening Logo Ellidshøj idrætsforening
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
OGF3 C Overlund GF Logo Overlund GF
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U8C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04.02 fra 14-17

Teamname LVL Logo Club
NUGF 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Skive IK 2 (Egeris) C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 1 (Egeris) C Skive IK Logo Skive IK
Foulum IF C Foulum IF
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 26 - February 4 2018

Organisation
Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Place
Løgstrup Hallen
Address
Vordevej 1
Postalcode
8831
City
Løgstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Løgstrup Pokal Cup 2018 - FÅ PLADSER map

Tournament overview