Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018

Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018

Lørdag og søndag den 3.-4. februar 2018

 

Hedensted Idrætsforening inviterer lørdag den 3. februar og søndag den 4. februar til børnestævne i indefodbold i Hedensted Centret.

 

Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold.

Der spilles i følgende rækker: MAX 8-10 HOLD PR. RÆKKE I U8-U13, derefter bliver hold sat på venteliste.

Række
Niveau
Hold Max. spillere
U6 Mix (2012) - 3:3 5
U7 Mix (2011) - 3:3 5
U8 Drenge (2010) A-B-C 4:4 6
U9 Drenge (2009) A-B-C 4:4 6
U10 Drenge (2008) A-B-C 4:4 6
U11 Drenge (2007) A-B-C 4:4 6
U12 Drenge (2006) A-B-C 4:4 6
U13 Drenge (2005) A-B-C 4:4 6
U11 Piger (2007) Ombrydning 4:4 6
U13 Piger (2005) Ombrydning 4:4 6

 

Alle hold garanteres minimum 4 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række. I pigerækkerne spilles med ombrydning.

 

Spilletidspunkt:

Lørdag: U6 Mix, U8-U9 Drenge, U11 + U13 Piger

Søndag: U7 Mix, U10-U13 Drenge

 

Stævnegebyrer: U6-U7 kr. 375,- U8-U13 kr. 475,-

U11 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Vi benytter online registrering af resultater i rækkerne U8-U13 under hele stævnet.

 

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U10: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U11 – U13: der vil være præmier til finaleholdene

 

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest lørdag den 13. januar 2018.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med række + HoldID Nr fra tilmeldingen på staevner.dk

 

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 Drenge A Mixed 6 475 5 0
U12 Drenge B Mixed 6 475 14 3
U12 Drenge A Mixed 6 475 0 0
U11 Drenge C Mixed 6 475 12 0
U11 Drenge A Mixed 6 475 11 1
U10 Drenge C Mixed 6 475 13 2
U10 Drenge B Mixed 6 475 13 0
U8 Drenge A Mixed 6 475 11 0
U7 Mix Mixed 5 375 26 0
U6 Mix Mixed 5 375 16 0
U11 Piger Mixed 6 475 20 0
U10 Drenge A Mixed 6 475 9 0
U9 Drenge C Mixed 6 475 13 3
U9 Drenge B Mixed 6 475 15 2
U9 Drenge A Mixed 6 475 8 0
U8 Drenge C Mixed 6 475 14 3
U8 Drenge B Mixed 6 475 12 2
U13 Piger Mixed 6 475 12 0
U13 Drenge B Mixed 6 475 7 0
U13 Drenge C Mixed 6 475 3 0
U12 Drenge C Mixed 6 475 12 0
U11 Drenge B Mixed 6 475 13 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spar Nord Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Jacobsen Plus B

U12 Drenge B 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KHIF-1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Sammenholdet U12 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Smølferne B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sammenholdet U12 - 2 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Team Autogården B
Team DLO-Rengøringsservice B Team DLO-Rengøring
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Team HiFive B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
De Kongeblå C Løsning IF
NORDEA 2 C
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
De Kongeblå 2 C Løsning IF
KHIF 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
FC Horsens Rød C FC Horsens Logo FC Horsens
Svends Auto C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Banditterne C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 Drenge A 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
TEAM ELLEBÆK A
Ravn Arkitektur A
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sole IF A Sole IF

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning if C Løsning if
Uhrhøj Mini Lan Party C Hover IF
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Bredballe if C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Daugård/Engum 2 C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle Boldklub C1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub

U10 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub
nbsif 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hatting - Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Daugård/Engum 1 B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U8 Drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Højgaard Installation A
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Hatting - Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U7 Mix 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hover 2 Hover IF
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg IF Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hatting - Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
KLG 1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hover 1 Hover IF
Daugård/Engum B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 5 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gauerslund IF 3 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U6 Mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB Fodbold 1 FB Fodbold
FB Fodbold 2 FB Fodbold
Ødsted Tømrer og Snedkerforretning B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 4 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Krudtuglerne B FC Horsens Logo FC Horsens
Pyramide Drengene C FC Horsens Logo FC Horsens
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng U6 piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Løsning IF Løsning IF

U11 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
VB Vejle boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
SIK Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
High Five B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
KBQ U-11piger A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Rollingerne fra EUI B Engum
Vamdrups Piger B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rask mølle B Rask Mølle

U10 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Brædstrup A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bjert IF A Bjert IF Logo Bjert IF
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U9 Drenge C 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 5 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tørring/Ølholm C Tørring IF Logo Tørring IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Søvind C Søvind GIF
De Kongeblå 3 C Løsning if
De Kongeblå 2 C Løsning if
Ammitsbøl U9C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF

U9 Drenge B 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
De Kongeblå 1 B Løsning if
Ammitsbøl U9B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Engum-Daugaard A Engum UI Logo Engum UI
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
LokalBolig Vejle 2 A
LokalBolig Vejle 1 A
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF
Skibet 1 A Skibet IF Logo Skibet IF

U8 Drenge C 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
FC5 C FC Horsens Logo FC Horsens
Tørring/Ølholm C Tørring IF Logo Tørring IF
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
FB Fodbold 2 C FB Fodbold
FB Fodbold 1 C FB Fodbold
De Konge Blå 2 C Løsning IF
Hadsten sk C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VB piger C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U8 Drenge B 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Konge Blå B Løsning IF
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
IF Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Daugård/Engum B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
FC4 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens

U13 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RM FEMININO A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Sole pigerne C Sole if
Hedensted If B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted if 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sanistål B
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens

U13 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DK el - CoastZone B
De fem esser A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gulddrengene B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sportmaster Vejle A

U13 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjerre Kød C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
De Seje Hedenstedgutter C

U12 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sille & Silas børnetøj C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Gudenå C Øster Nykirke Idrætsforening
HFK piger C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sammenholdet U12 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Højgaard Installation C
Brælle 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brælle 1 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U11 Drenge B 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Xpressbudet.dk B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
NORDEA B
KHIF 1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Skillz B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Palles Bageri B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej 68-70
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview