Maliq Vinter Cup 2018

MALIQ VINTER CUP 2018. Traditionen tro afholder BUI Broager Maliq cup dato for stævnet er 26-28 Januar 2018.Vi glæder os til at vi igen kan byde jer velkommen i Broager Hallerne til vores fantastiske fodboldstævne. Stævnet afvikles for både piger og drenge u6-u13. u6-u8 ingen rækkeopdeling og blanede hold, u9-u13 drenge opdeles i B og C rækker. vi opfordre til at alle stiller med jævnbyrdige hold i de aldersgrupper, hvor der ikke er opdelt i B- og C rækker. DBU´s aldersgrænser for årgangen skal overholdes. Retningslinjer -u6 - u7: Pokal og sidepræmie til alle deltagerer. -u8 - u9: spiller pokal til 1. og 2. pladsen. - u10 - u13: Hold pokal til 1. og 2. pladsen. Deltagergebyr pr. hold - 3 mands : 250 kr. - 4 mands: 400 kr. som noget nyt har vi åbnet op for futsal i rækkerne u14 og u15 deltagergebyr pr hold - 5 - mands 450 kr. Tilmeldingen er endellig, når betalingen er modtaget på vores konto 9797-8830021443. Husk tydelig markering af Staevner.dk ID nummer (6-cifret nummer, se min tilmelding), klub og hold ved indbetaling. Evt. spørgsmål kan rettes til Heidi Petersen på Mail: maliqcup.buifodbold@gmail.com eller 22418720

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 Mixed 3 250 18 0
U6 Mixed 3 250 5 0
U8 Mixed 4 400 25 0
U9B Mixed 4 400 16 0
U9C Mixed 4 400 6 0
U9 Piger Mixed 4 400 4 0
U10B Mixed 4 400 8 0
U10C Mixed 4 400 4 0
U10 Piger Mixed 4 400 4 0
U14 Futsal Mixed 5 450 2 0
U11B Mixed 4 400 10 0
U11C Mixed 4 400 9 0
U11 Piger Mixed 4 400 9 0
U12B Mixed 4 400 5 0
U12C Mixed 4 400 8 0
U12 Piger Mixed 4 400 7 0
U15 Futsal Mixed 5 450 0 0
U13 drenge Mixed 4 400 7 0
U13 Drenge Mixed 4 400 2 0
U13 Piger Mixed 4 400 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro
Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
BNS 3 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
HUI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
EUI Gul Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI Grøn Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Broager UI 1 Broager
Broager UI 3 C Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 4 C Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 5 C Broager UI Logo Broager UI
BNS 1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
HUI 2 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI 1 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Broager UI 2 C Broager UI Logo Broager UI

U8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bui 2 B Broager UI Logo Broager UI
Felsted U8 C Felsted Idrætsforening
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Banditterne B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Baryllerne B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ensted IF A Ensted IF
Bns2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bns1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
Bui 1 B Broager UI Logo Broager UI
EUI A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U9B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gråsten b1 B Gråsten boldklub
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 3 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Nord-Als 1 B Nordals Boldklub
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Bov if 2 B BOV IF
Bov if 1 B BOV IF

U9C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten b 2 C Gråsten boldklub
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
HUI2009 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nord-Als 2 C Nordals Boldklub

U9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG
RødekroIF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
hørup UI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Gråsten Boldklub U9 Piger Gråsten Boldklub

U10B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Gråsten A Gråsten Boldklub
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Ensted IF B Ensted IF
BNS B BNS
BUI 2 Broager UI Logo Broager UI
BUI 1 Broager UI Logo Broager UI

U10C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BUI C Broager UI Logo Broager UI
VBIF drengene C Varnæs-Bovrup Idrætsforening
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14 Futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eui B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Felsted if B Felsted if
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF B Ensted IF
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
GB B Gråsten Boldklub
Sønderborg fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg fremad 1 B

U11C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VBIF drengene C Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BUI 3 C Broager UI Logo Broager UI
Sønderborg fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Bov IF ipnordic drenge C Bov IF
Bov IF ipnordic boys C Bov IF
Nordals 2 C Nord-Als Boldklub
Nordals 1 Nord-Als Boldklub

U11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG
Vamdrups Piger B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Gråsten Boldklub B Gråsten Boldklub
Dybbøl 2 (Lærke ) B Dybbøl
BUI C Broager UI Logo Broager UI
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl

U12B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bov IF Bov IF
B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HKUF B Harreslev-Kobbermølle UF
B Broager UI Logo Broager UI

U12C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
C Broager UI Logo Broager UI
Felsted if C Felsted if
RØB C BBI
HKUF 2007 Harreslev-Kobbermølle UF
C Broager UI Logo Broager UI
C Broager UI Logo Broager UI

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub
FVB C Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U15 Futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Broager Broager UI Logo Broager UI
Broager Broager UI Logo Broager UI
GBuiu15 1 Bui
Gbuiu 15 2 Broager UI Logo Broager UI
Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
TeamJulie
Tøsedrengene Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Broager UI
Place
Broager Hallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
6310
City
Broager
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview