Solrød Meny Cup 2018

Solrød Meny Cup 2018

 Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 2-3 og C-rækken henvender sig til nybegyndere og række 4 o.l.

1. Præmier
2. 5-holds puljer
3. Der spilles til store mål - 8 mandsmål **
4. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.

** U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål


Tilmelding : Senest lørdag 16. december 2017


Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og nedefter.
I U7 drenge A spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

Ungdom: kr. 400,-

Herresenior / Oldboys: kr. 450,-

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2340 0718 802 237 (Nordea) - husk at skrive holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest mandag 18. december 2017.
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.
 

Det forventede spilletidspunkt* for dagen fremgår af puljerne man tilmelder sig i.
Lørdag 13. Januar           Søndag 14. Januar

U 8 Drenge A + B + C           U 6 Drenge
U 10 Drenge A + B + C         U10 og U 11 Piger A + B
Oldboys +33                       U 12 Drenge A + B + C
 Oldgirls +28
 

Lørdag 20. Januar               Søndag 21. Januar
U 9 Drenge A + B + C             U 7 Drenge A + B
U 13 Drenge A + B + C            U 9 Piger A + B
U 14 Piger A + B                    U 11 Drenge A + B + C
Herresenior                            U 12 Piger A + B


*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Oldgirls +28 Mixed 6 400 1 0
U-14 Pige (04-05) B Mixed 6 400 10 0
U-12 Pige (06-07) Mixed 6 400 1 0
U-10 Pige (08) B Mixed 6 400 1 0
U-10 Pige (08) A Mixed 6 400 6 0
Herresenior B Mixed 6 450 4 0
U-7 Drenge (11) B Mixed 7 400 14 0
U-9 Drenge (09) B Mixed 7 400 17 0
U-9 Drenge (09) A Mixed 7 400 8 0
U-8 Drenge (10) B Mixed 7 400 17 0
U-8 Drenge (10) A Mixed 7 400 6 0
U-7 Drenge (11) A Mixed 6 400 5 0
U-6 Drenge (12) Mixed 7 400 5 0
Oldboys +33 Mixed 6 450 16 0
U-12 Drenge (06) B Mixed 6 400 7 0
U-12 Drenge (06) A Mixed 6 400 7 0
U-11 Drenge (07) B Mixed 6 400 5 0
U-11 Drenge (07) A Mixed 6 400 8 0
U-14 Pige (04-05) A Mixed 6 400 8 0
U-11 Pige (07) Mixed 6 400 1 0
U-10 Drenge (08) B Mixed 6 400 13 0
U-10 Drenge (08) A Mixed 6 400 8 0
U-13 Drenge (05) B Mixed 6 400 17 0
U-13 Drenge (05) A Mixed 6 400 4 0
Herresenior A Mixed 6 450 4 0
U-9 Pige (09-10) B Mixed 7 400 0 0
U-11 Drenge (07) C Mixed 6 400 4 0
U-10 Drenge (08) C Mixed 6 400 12 0
U-9 Drenge (09) C Mixed 7 400 17 0
U-9 Pige (08-09) A Mixed 7 400 1 0
U-8 Drenge (10) C Mixed 7 400 7 0
U-13 Drenge (05) C Mixed 6 400 4 0
U-12 Drenge (06) C Mixed 6 400 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Oldgirls +28 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Pige (04-05) B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Solrød FC C B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B B Solrød FC Logo Solrød FC
Hareskov IF 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Kastrups Løver B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hareskov IF 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
FB pigerne 2 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB pigerne B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U-12 Pige (06-07) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI

U-10 Pige (08) B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vanløse pigerne Vanløse IF Logo Vanløse IF

U-10 Pige (08) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
hik u10 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vanløse pigerne Vanløse IF Logo Vanløse IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK U10 blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Herresenior B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Barca XI B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC FFFF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Do the sturridge dance B Vetterslev Høm GF

U-7 Drenge (11) B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør BK 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
De glade drenge De glade drenge
Solrød FC B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ejby IF B Ejby IF Logo Ejby IF
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vallensbæk IF 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Banditterne B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
VIF RØD B Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-9 Drenge (09) B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften B IF Bytoften
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Vor Frue Vor Frue IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Brøndby IF Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
GVI Il B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kenobi B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Chelsea B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-9 Drenge (09) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-8 Drenge (10) B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
IF Bytoften B IF Bytoften
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KB 4 (B) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Gadstrup IF B Gadstrup IF
Solrød FC 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
FC Lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
Tune IF Tune IF Logo Tune IF
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Vanløse IF BLÅ B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse IF RØD B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U-8 Drenge (10) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften A IF Bytoften
AIF Albertslund IF Logo Albertslund IF
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-7 Drenge (11) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC A1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-6 Drenge (12) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC

Oldboys +33 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde if 08 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Showballe -
Terkel Pedersen Rådgivende Ingeniører ApS C
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Forældrene fra KIF 2010 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Old Irish Pub Køge A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AC Bacon C Sunred Beach
Inforevision C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dnautoservice B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-12 Drenge (06) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 Hold 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De Røde Djævle Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B B Solrød FC Logo Solrød FC
Elmo FJ B
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U-12 Drenge (06) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Surftown A -
Solrød FC A A Solrød FC Logo Solrød FC
Ipswich A
Newells Oldbos A
Academy A

U-11 Drenge (07) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
De Røde Djævle B Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (07) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved IF Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Ronaldos drenge
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Byggeprojekt.dk Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NIF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF

U-14 Pige (04-05) A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Boldkanon A
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Jogo Bonito Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Solrød FC A B Solrød FC Logo Solrød FC
Næver pigerne A Næstved IF Logo Næstved IF
Søstrene P's All-Stars A
Meangirls A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-11 Pige (07) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge (08) B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Strøby Rup B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Tune if B Tune IF Logo Tune IF
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Strøby Rip B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Himmelev 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U-10 Drenge (08) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løverne A
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Brøndby IF sort A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-13 Drenge (05) B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 5 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Velez Sarsfield B
farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
The attackers B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Newells Oldboys
Team Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RB 1906 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U-13 Drenge (05) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Goleador A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

Herresenior A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stativ, Stakit, Kasket
Sunred Beach
6 venner på flugt i en kano af frugt
Hyggeholdet

U-9 Pige (09-10) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (07) C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød U11 C Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Nord FC C Køge Nord FC

U-10 Drenge (08) C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF 5 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 4 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hellas 3 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Strøby Rap C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Bagsværd BK Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
B1903 C B1903 Logo B1903
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Nord FC 2 C Køge Nord FC
Køge Nord FC 1 C Køge Nord FC

U-9 Drenge (09) C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bobba Fett C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ejby IF 1968 C Ejby IF 1968
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
GVI III C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Solrød FC 4 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Herfølge BK. 2 B HB Køge Logo HB Køge
Herfølge BK. C HB Køge Logo HB Køge
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB U9 Real Madrid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bjæverskov U9 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U-9 Pige (08-09) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge (10) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 5 C Solrød FC Logo Solrød FC
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve Hvid 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-13 Drenge (05) C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 4 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Solrød N C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød M C Solrød FC Logo Solrød FC
RB 1906 3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U-12 Drenge (06) C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 Hold 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød C - 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød C - 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
HG Drengene Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Henriks drenge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Solrød Meny Cup 2018 map

Tournament overview