Hansen / Nissen Cup 2017

Hatting-Torsted Fodbold har igen i år fornøjelsen at kunne invitere til Hansen/Nissen Cup 2017. Der spilles alle 4 dage i Hattinghallen og Torstedhallen, Horsens. Der spilles i følgende rækker. Piger: U10, U11, U12, U13, U14, U16. Drenge: U8, U9, U10, U11, U12, U14, U15, U16. Puljerne spilles: Onsdag d. 27. dec. 2017: Piger U12, Piger U13, Drenge U14, Drenge U15 Torsdag d. 28. dec. 2017: Drenge U12, Drenge U16, Fredag d. 29.dec. 2017: Drenge U8, Drenge U9,Piger U16 Lørdag d. 30.dec. 2017: Piger U10, Piger U11, Drenge U10, Drenge U11 Afvikling: Der spilles i 4-holds puljer. Efter de indledende runder fortsætter nr. 1 og 2 i A-rækken og nr. 3 og 4 i B-rækken. Alle hold spiller mindst 6 kampe. Regler: JBU`s regler for indefodbold. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger. Pris: Pr. hold: 450kr. fra U8 til U15 Pr. hold: 500kr. for U16 Holdgebyret overføres til vores konto i Sydbank: 7140 - 1308011 Ved overførsel oplyses holdnavn og årgang eller ID nr. Tilmelding anses ikke som gældende før holdgebyret er modtaget. Præmier: Finale præmier til nr. 1 og 2 i hhv. A og B-rækkerne. Der er præmier til 6 spillere pr. hold. Til U8 og U9 årgange er der præmier til 8 spillere pr. hold. Tilmelding: Senest den 30. november 2017 Yderligere info: Bjarke Ilkjær email: bjilkjaer@gmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Drenge U8 Mixed 7 450 29 0
Drenge U9 Mixed 7 450 28 0
Drenge U10 Mixed 7 450 23 2
Drenge U11 Mixed 7 450 37 1
Drenge U12 Mixed 7 450 35 0
Drenge U14 Mixed 7 450 24 0
Drenge U15 Mixed 7 450 23 2
Drenge U16 Mixed 7 500 16 0
Piger U-10 Mixed 7 450 12 0
Piger U-11 Mixed 7 450 7 0
Piger U-12 Mixed 7 450 29 3
Piger U-13 Mixed 7 450 22 0
Piger U-14 Mixed 7 450 15 0
Piger U-16 Mixed 7 500 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Drenge U8 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ry C Ry Fodbold
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
sik 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting / Torsted 4 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Murermester Anders Bové B
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
EGEBJERG SUPERSTARS C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF

Drenge U9 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry fodbold 1 A Ry fodbold
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
De Kongeblå C Løsning if
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Ry fodbold 2 C Ry fodbold
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hatting-torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
LokalBolig Vejle A
hylkedrengene C Baunehøj FC
Skibet 1 A Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting-torsted 5 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U10 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC Horsens 5 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Hatting - Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF
Brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 1 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting - Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U11 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Erritsø GIF rød Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF blå Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
AIF/NBK A Nørager B
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Team Restudy A
Egebjerg/Gedved C EIF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens Sort B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens Rød B FC Horsens Logo FC Horsens
NORDEA 2 C
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
XpressBudet.dk B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Fredericia KFUM 3 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 1 A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hougaards Drenge B
Ravn Arkitektur A
NBSIF B B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Palles Bageri B
NORDEA B
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
FC Skillz B Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBK/AIF A Nørager B

Drenge U12 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
KHIF Julenisserne B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vi tar GULDET B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Team Linde+Larsen B
Sammenholdet U12 - 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Brande A Brande IF Logo Brande IF
Sammenholdet U12 - 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Fyrværkerimesteren A FC Horsens Logo FC Horsens
Sportmaster Vejle
Kolding Boldklub 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Team Autogården B
UIV A/S A
KeyMate B
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Højgaard Installation C
Team HiFive B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting-Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Smølferne B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bagges Boys B
Hulvej B -
virring C Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Hatting-Torsted U11-2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stafagab A -
Hatting-Torsted U11-1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted U11-3 B Hatting-Torsted Fodboldungdom

Drenge U14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HT 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Brazil A
Sportigan Hedensted B Sportigan Hedensted
De Hvide Ulve A
Team HighPark Sønderjylland B
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team InCom/netIP A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team er en fodbold rund B
Jacobsen Plus B FC Horsens Logo FC Horsens
Ernst iv B
Team Hængeløg A
Filistrøse minoriteter juniors A

Drenge U15 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
House Doctor A ingen klub
CTbyg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
The Golden boys A AC Horsens Logo AC Horsens
LDM revision A
Alutagrender.dk A
tørring vvs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HT2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NKIF A -
KPS A -
LIK 2 B Langå IK
LIK 1 B Langå IK
RI Maskinservice B -
Sukkerdåserne A AC Horsens Logo AC Horsens

Drenge U16 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
R2 Agro A
MJ Pulverteknik B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Raundahl & Moesby B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Kjellerup IF B Kjellerup if
Dancake FC A
Griiiiilll Boys B
Bjerre Kød B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
CASA FC B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Junge Byg A -

Piger U-10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Skibets Sej Sild B Skibet IF Logo Skibet IF
Koldingpigerne A
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
VB 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ry Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Stensballe 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK

Piger U-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB Vejle boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hatting-Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SIK Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK

Piger U-12 24 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
Lyseng U12 Piger A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FJ pigerne A
Skibets seje sild hvid B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets seje sild rød A Skibet IF Logo Skibet IF
Egebjerg Piger 2 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg Piger 1 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Fodboldpigerne A
ASA2 B ASA
ASA A ASA
Skibets seje sild C Skibet IF Logo Skibet IF
BM Pigerne A Marienlyst Logo Marienlyst
Tifferne Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tifferne 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Østbirk pigerne B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
FC Kolding Nord 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord 2 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De Kongeblå C Løsning if
FC Kolding Nord 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sølvsteen Autoteknik B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting Torsted 2 C Hatting Torsted
Hatting Torsted 1 B Hatting Torsted

Piger U-13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
RM Feminino A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HT - SIK 1 C Hatting-Torsted / Stensballe
Sanistål B
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sport24 A
HT - SIK 2. B Hatting-Torsted / Stensballe
HT - SIK 3. B Hatting-Torsted / Stensballe
Eastside/Viborg FF B Eastside/Viborg FF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VB pigerne B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hedensted if B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Eastside/VFF B Eastside/VFF
FC Horsens unbeatable B FC Horsens Logo FC Horsens
Dream Team FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

Piger U-14 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TOQ Team OdenseQ
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HT - SIK 2 B HT - SIK
BREDBALLE IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Skjoldpigerne Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
The Unicorns A
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
BechGranit.dk A FC Horsens Logo FC Horsens
Rask mølle 1 Rask Mølle
Rask mølle 2 C Rask Mølle
HT-SIK B Hatting Torsted Stensballe

Piger U-16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hatting - Torsted Fodboldungdom
Place
Hattinghallen / Torstedhallen / Vesthallen
Address
Horsens
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview