AaB Julecup

Hele Nordjyllands Hold, AaB, har verdenspremiere på deres nye "Indendørs Julecup" i år. AaB Julecup er for U9, U10 og U11 hold, og spilles over fredag d. 8 og lørdag d. 9 december.
Der vil være en "goodiebag" til alle deltagende spillere, samt premier til 1. 2. og 3. pladsen. 

Alle hold er garanteret min. 4 kampe, som alle spilles i AaB's hal på Hornevej 2, 9220 Aalborg Øst. 

For at opnå den bedste fodboldoplevelse og matchning for drengene, bedes i skrive i tilmeldingen om jeres hold er på et A eller B-niveau. 

Både fredag og lørdag vil der også være deltagelse af AaB's trænere i talentafdelingen, der står til rådighed for spørgsmål, vejledning og tips, mens cafeteriet sørger for kaffe/the til forældre/trænere/ledere. 

Stævnet spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold, hvor der spilles 4 mod 4, og plads til 3 udskiftningsspillere. 

Ved spørgsmål, henvend jer til: 
Mail: Teamniclas@hotmail.com 
Tlf.nr: 31570959. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 Mixed 8 250 12 0
U10 Mixed 8 250 8 0
U11 Mixed 8 250 15 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
U9 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Team Frede B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
KB 81 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Krigerne C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Aars 2 B Aars IK Logo Aars IK
Grenaa IF B Grenaa IF
Aars 1 B Aars IK Logo Aars IK
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Rougsø FF A Rougsø FF

U11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
I.K. Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
I.K. Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
I.K. Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vodskov B Vodskov IF
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Team Horne/Hirtshals A Hirtshals Boldklub
Team Horne/Hirtshals B Hirtshals Boldklub
VB2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Houlind EL A Lemvig GF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Aalborg Boldspilklub
Place
AaB Hallen
Address
Hornevej 2
Postalcode
9220
City
Aalborg Øst
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
AaB Julecup map

Tournament overview