Sparekassen Vendsyssel Cup


 Brovst Idrætsforening og Sparekassen Vendsyssel inviterer for 10. gang til
Sparekassen Vendsyssel Cup i indendørsfodbold.


Vi er klar – er i klar til en ny gang indendørs fodboldweekend med masser af spænding og godt
fodboldspil.
Vi gælder os til at se jer.
Nyt NYT – vi udvider vores hal kapacitet, så vi i år også spiller i Skovsgård hallen
Tidligst kampstart kl. 09:00 og sidste kamp senest kl. 20:00 - lørdag og søndag
Tilmelding i følgende rækker

U5 Piger/drenge 2013 Lørdag
U6 Piger/drenge 2012 Lørdag
U7 Piger/drenge 2011 Lørdag
U8 Piger 2010 Søndag U8 Drenge 2010 Søndag
U9 Piger 2009 Lørdag U9 Drenge 2009 Lørdag
U10 Piger A/B 2008 Lørdag U10 Drenge A/B 2008 Søndag
U11 Piger A/B 2007 Søndag U11 Drenge A/B 2007 Søndag
U12 Piger A/B 2006 Søndag U12 Drenge A/B 2006 Søndag
U13 Piger A/B 2005 Søndag U13 Drenge A/B 2005 Søndag
U14 Piger A/B 2004 Søndag U14 Drenge A/B 2004 Søndag
U15 Piger A/B 2003 Lørdag U15 Drenge A/B 2003 Lørdag
U16 Piger A/B 2002 Lørdag U16 Drenge A/B 2002 Lørdag
U17 Drenge A/B 2001 Lørdag
U18 Piger A/B 2000-2001 Fredag U19 Drenge A/B 1999-2000 Fredag
Senior Kvinder +15 Fredag Oldboys +32 Fredag
Veteraner +40 Fredag
Superveteraner +45 Fredag

Stævnets afvikling
? For at opnå jævnbyrdige kampe er en del rækker opdelt i A- og B.
? Vær opmærksom på, at A-rækken er tiltænkt hold fra JBU ´s A-rækker og de bedste hold fra B-
rækkerne.
? Vi opfordrer klubberne til at være ærlige ved tilmelding.
? Ved for få tilmeldte hold vil A- og B-rækker blive slået sammen.
? Alle hold er garanteret 3 kampe.
? Et hold består af indtil 7 spillere – dog kun 5 spillere for U 5, U 6 og U 7 der spilles på tværs af
banen.
? Max. 2 rækker som overlapper hinanden ved afviklingen.
? Der spilles med ”løbende tid” (når hornet lyder sættes tiden igang til næste kamp).
Spilletid
I rækkerne U 5, U 6 og U 7 spilles der 7 minutter pr. kamp med ”løbende” tid.
I øvrige rækker spilles der 10 minutter pr. kamp med ”løbende” tid.
Spilleregler m.m.
? Der spilles efter JBU ´s regler, herunder reglerne for aldersdispensation og deltagelse på flere
hold.
? I U7, U8 og U9 desuden den regel, at piger må være et år ældre end drenge.
? Bemærk i U 5, U 6 og U 7 spilles der 3:3 (Jyske 3-bold) på minimål.
? U 8 spiller med 5 mand af gangen som i udendørs.
? Max. 7 spillere pr. hold i alle rækker dog kun 5 spillere i U 5, U 6 og U 7.
? Ved pointlighed afgøres 1. pladsen efter følgende:
o Indbyrdes opgør.
o Flest scorede mål.
o Færrest mål gået ind.
o Differencen mellem scorede mål og mål gået ind.
o Bedst af 3 straffespark.

Tilmelding
Senest tilmelding er torsdag, den 1. februar 2018

Præmier
U5 – U9
? Der er en medalje til hver spiller.
? Til 1. pladsen er der en pokal.
? Til 2. pladsen er der en pokal i de rækker, hvor der spilles finale.
U10 – U15
? Til 1. pladsen - Bowlingtur (7 personer - kan ikke ombyttes til kontanter) samt en pokal.
? Til 2. pladsen er der en pokal i de rækker, hvor der spilles finale.
U16 - Superveteraner
? 1. pladsen – kr. 500,- samt en pokal.
? 2. pladsen – kr. 300,- samt en pokal).
Pris
Tilmeldingsgebyret udgør kr. 375,00 pr. hold dog U 5, U 6 og U 7 kr. 325,00.
Mad
Senior kvinder, Oldboys, Veteraner og Superveteraner spilles fredag aften med efterfølgende
spisning (Hvis man ønsker det).
Menu
Pølsebord med sild og 1 snaps samt ostebord til dessert.
Pris kr. 75,- pr. person.
Spisning planlagt til ca. kl. 20:00 afhængig af puljerne kan tidspunktet svinge lidt.
Bestilling af fredagsspisning skal ske til jesperchr2003@yahoo.dk med angivelse af antal, klub,
kontaktperson og mobilnr.
Betaling
? Betaling for deltagelse skal ske ved tilmelding samt angivelse af klub, antal hold, række,
årgang, pige/dreng samt ID nr. (Får du ved tilmeldingen på den mail du modtager).
? Betaling af pølsebord (fredag) skal ske ved tilmelding af hold med angivelse af antal, klub og
kontaktperson.
? Gebyret SKAL indbetales på reg.nr. 9070 – konto: 1622005693 ved tilmelding.
Senest indbetaling er torsdag, den 1. februar 2018
Stævneprogram
Stævneprogrammet forventes offentliggjort senest søndag, den 11. februar
2018.
Spørgsmål
Kan stilles til Jesper Christiansen, jesperchr2003@yahoo.dk, 2226 6231

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 17 - 2001 - Dreng Mixed 7 375 1 0
U 11 - 2007 - Dreng Mixed 7 375 21 2
Kvinde senior +15 Mixed 7 375 5 0
U 7 - 2011 - Dr/Pi Mixed 5 325 21 0
U 16 - 2002 - Dreng Mixed 7 375 2 0
U 14 - 2004 - Pige Mixed 7 375 5 0
U 5 - 2013 - Dr/Pi Mixed 5 325 0 0
Superveter - + 45 år Mixed 7 375 0 0
Veteraner - + 40 år Mixed 7 375 7 0
Old Boys - + 32 år Mixed 7 375 3 0
U 19 - 99-00 - Dreng Mixed 7 375 4 0
U 16 - 2002 - Pige Mixed 7 375 4 0
U 15 - 2003 - Dreng Mixed 7 375 5 0
U 15 - 2003 - Pige Mixed 7 375 4 0
U 13 - 2005 - Dreng Mixed 7 375 5 0
U 13 - 2005 - Pige Mixed 7 375 5 0
U 12 - 2006 - Dreng Mixed 7 375 10 0
U 12 - 2006 - Pige Mixed 7 375 7 0
U 11 - 2007 - Pige Mixed 7 375 11 0
U 10 - 2008 - Dreng Mixed 7 375 18 0
U 10 - 2008 - Pige Mixed 7 375 3 0
U 9 - 2009 - Dreng Mixed 7 375 27 0
U 9 - 2009 - Pige Mixed 7 375 9 0
U 8 - 2010 - Dreng Mixed 7 375 10 0
U 8 - 2010 - Pige Mixed 7 375 0 0
U 6 - 2012 - Dr/Pi Mixed 5 325 7 1
U 14 - 2004 - Dreng Mixed 7 375 7 0
U 18 - 00-01 - Pige Mixed 7 375 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 17 - 2001 - Dreng 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 - 2007 - Dreng 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Tottenham A Thisted FC Logo Thisted FC
BØT 2 C Brovst IF
BØT 1 B Brovst IF
Biersted/Nørhalne/Vadum B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
FC Danske Bank B
Team Smølf A Thisted FC Logo Thisted FC
NFK/VFB 2 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 1 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Real Madrid A Thisted FC Logo Thisted FC
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
GVL Løkken A GVL Løkken
KLIG A.C.F.C.
Biersted IF B Biersted IF

Kvinde senior +15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
C's djævle B Brovst if
Hillerslev Sport 1 A Hillerslev Sport
Hillerslev Sport 2 B Hillerslev Sport

U 7 - 2011 - Dr/Pi 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tylstrup U7 C Tylstrup Ungdoms- og IF
GVL Løkken C GVL Løkken
Aabybro A Aabybro
Murerfirmaet Bak-Nielsen A Ulbjerg Idrætsforening
BIF/TGF/ØHIK 1 Brovst IF
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Biersted IF Biersted IF
TGF A Tranum gf
SIV 2 SIV
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Drenge Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Drenge u7 hold 1+2 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
NFB 1 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NFB 2 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NFB 3 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
SIV SIV
RIF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U 16 - 2002 - Dreng 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 - 2004 - Pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Biersted IF B Biersted IF
SGIF G14-1 B SGIF
SGIF G14-2 B SGIF
FC THY Piger A FC Thy Piger
SIV A SIV

U 5 - 2013 - Dr/Pi 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Superveter - + 45 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Veteraner - + 40 år 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård B 1 A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Skovsgård B 2 A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Jetsmark IF A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Young Boys A
Brovst IF A Brovst IF

Old Boys - + 32 år 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Vindblæs C Vindblæs Boldklub
De Rutinerede A

U 19 - 99-00 - Dreng 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 - 2002 - Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Brovst IF A Brovst IF

U 15 - 2003 - Dreng 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frøstrup-Hannæs frøstrup hannæs
FIF B Fjerritslev Idrætsforening
Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
TKB C Thorup-Klim Boldklub

U 15 - 2003 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg/Nørresundby malerfirma A -

U 13 - 2005 - Dreng 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Hold 1 B Brovst
Hold 2 C Brovst IF
Biersted/Nørhalne/Vadum B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
Bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

U 13 - 2005 - Pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIV SIV
Team Snack C Brovst IF
Løgstør IF B Løgstør IF
Jetsmark/Birkelse B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Stoholm IF B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening

U 12 - 2006 - Dreng 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brovst 1 B
Brovst 2 C
Vodskov 1 B Vodskov IF
Team X Team X Pro
Vodskov 2 B Vodskov IF
Biersted/Nørhalne/Vadum B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
Thyboerne A Nors Boldklubs Logo Nors Boldklubs
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
KLIG B A.C.F.C.
Sydthy Autoværksted A -

U 12 - 2006 - Pige 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De søde, de smukke og de virkelig sjove B Holtet IF
Jetsmark U12 piger B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Stoholm IF B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U 11 - 2007 - Pige 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Frøstrup-Hannæs C
Nors 2 B Nors Boldklubs Logo Nors Boldklubs
Nibe A Nibe Boldklub
Nors 1 C Nors Boldklubs Logo Nors Boldklubs

U 10 - 2008 - Dreng 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trekroner IF 98 A Trekroner Idrætsforening 98
Øster Han Herred 1 C Brovst IF
Øster Han Herred 2 C Brovst IF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
RKG Klarup 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VFB-NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Vodskov 2 B Vodskov IF
LIF 2 C Løgstør IF
LIF 1 B Løgstør IF
Team X Team X Pro
Vodskov 1 B Vodskov IF
Vindblæs C Vindblæs Boldklub
Alborg Freja A A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja B C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Team X Pro Team X

U 10 - 2008 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark IF - Hans Jørgen Jensen A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Jetsmark IF - Schulstad A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U 9 - 2009 - Dreng 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nordthy IF 1 A IF Nordthy
Nordthy IF 2 A IF Nordthy
ØHH B Brovst IF
BI - 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI - 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Team Frede B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF3 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Biersted IF Biersted IF
Jarl Arden A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
SVIF 2 B Vestbjerg
SVIF 1 B Vestbjerg
Theodor B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Ingolf B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Holstebro Boldklub 1 A Holstebro Boldklub
Holstebro Boldklub 2 C Holstebro Boldklub
Vadum 1 B Vadum IF

U 9 - 2009 - Pige 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibsby-højene IF 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Biersted IF B Biersted IF
Skibsby-højene IF A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Grindsted B Grindsted Uggerhalne Idrætsforening
BIF/ØHIK/TGF C Brovst IF
Fortuna Hjørring 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 2 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U 8 - 2010 - Dreng 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tylstrup U8 C Tylstrup Ungdoms- og IF
ØHH B Brovst IF
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
AaB (2) C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Nibe Nibe Boldklub

U 8 - 2010 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 6 - 2012 - Dr/Pi 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB (2) B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Biersted IF Biersted IF
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
BIF/ØHIK Brovst IF
SIV SIV

U 14 - 2004 - Dreng 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Thy A Thisted FC Logo Thisted FC
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Biersted/Nørhalne/Vadum C IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
TKB C Thorup-Klim Boldklub
Biersted/Nørhalne/Vadum A IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
KLIG A A.C.F.C.

U 18 - 00-01 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Brovst IF
Place
Sport og Kulturcenter Brovst (Brovst hallen)
Address
Damengvej 2
Postalcode
9460
City
Brovst
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Sparekassen Vendsyssel Cup map

Tournament overview