ØSTERBRO JULE CUP

ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. december

 

Boldklubben Skjold og Gentofte Fodbold Akademi inviterer til Østerbro Jule Cup d. 27. og 28. december i det ikoniske Idrætshuset på Østerbro. Der spilles 5v5 (inkl. målmand) indendørs, og turneringen udbydes årgang 2011, 2010 (A & B) og 2009 (A, B & C). Turneringen lægger vægt på hurtig afvikling og meget spilletid til hvert deltagende hold. Turneringen afvikles som udgangspunkt i 6-holds puljer, hvilket vil sikre at hvert deltagende hold får 5 kampe. Der vil være pokaler til vindende hold i hver række, såvel som medaljer til alle spillere.


SPILLETID - Alle hold får 5 kampe.
DOMMERE/KAMPLEDERE på alle kampe.
MEDALJER/POKALER til alle deltagere.
 

PROGRAM

Onsdag d. 27. december
U7 (2011): Klokken 09.00-11.00
U8 (2010) - A niveau: Klokken 11.00-13.00
U8 (2010) - B niveau: Klokken 13.00-17.00

Torsdag d. 28. december
U9 (2009) - A niveau: Klokken 11.00-13.00
U9 (2009) - B niveau: Klokken 13.00-17.00
U9 (2009) - C niveau: Klokken 09.00-11.00


TILMELDING
Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk. Tilmelding er endeligt bekræftet, når holdgebyret er indbetalt til Gentofte Fodbold Akademi på nedenstående konto. Deltagergebyret per hold er 500 kr.

Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Mobilepay: 77717
Reg. & kontonummer: 5042-0001328258


KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 (2011) Mixed 500 20 3
U8 (2010) A Mixed 5 500 8 1
U8 (2010) B Mixed 5 500 9 1
U9 (2009) A Mixed 5 500 10 1
U9 (2009) B Mixed 5 500 16 0
U9 (2009) C Mixed 5 500 11 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 (2011) 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Liverpool FC B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BK skjold 2011.1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 11.2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Gentofte FA Hvid Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2010) A 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2010D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Farum Boldklub A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U8 (2010) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KBU8B-blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
b93 - ok B
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB 4 (B) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 (2009) A 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Himmelev-Veddelev A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1903 A B1903 Logo B1903
FIX 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9 (2009) B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVS 09 B HVS 09
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Himmelev-Veddelev B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Himmelev-Veddelev B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AB Tårnby Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903 B B1903 Logo B1903
GFA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B.93 Galacticos B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB U9 Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 (2009) C 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
B1903 C B1903 Logo B1903
Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Radiserne C Brede IF
KB U9 Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Idrætshuset
Address
Gunnar Nu Hansens Pl. 7
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
ØSTERBRO JULE CUP map

Tournament overview