B1909 Kreafunk Cup 2017

B1909 og Kreafunk inviterer til det populære indefodboldstævne i 2 haller i Odense d.8.-10. december 2017

 
Til vores stævne er der:


• Gode dommere fra DBU Fyn som skaber en god atmosfære
• Puljekampe, krydskampe og finalepulje
• Deltagende hold fra hele Danmark
• Flotte præmier fra Kreafunk til de vindende hold i U10-U17 – se produkterne fra dk.kreafunk.com. Der er også præmier til nr. 2 og 3.
• Medaljer til alle i U8 og U9 


Der er mulighed for tilmelding i følgende rækker:

Drenge U8-U15 + U17
Piger U12-U15
U8 og U9 spiller 5:5, mens resten spiller 4:4. Max. 2 udskiftere pr. hold 


Vi anbefaler at tilmelde i god tid før tilmeldingsfristen, da der sidste år var rift om pladserne i flere årgange. 


Deltagergebyret er kun 300 kr. pr. hold, der bedes indbetalt til Arbejdernes Landsbank:
Reg. nr. 5389 og kontonummer 0309123 eller MobilePay på 51921477 (Kasper Hansen). Husk at angive holdnavn og årgang ved betaling. 


Sidste tilmeldingsfrist er 1. december. 


Holdene spiller i denne rækkefølge: 

Fredag (start kl. 18.00):
U14 piger
U17 drenge 

Lørdag (start kl. 9.00):
U12 drenge
U13 piger
U10 drenge
U13 drenge
U15 drenge

Søndag (start kl. 9.00):
U11 drenge
U8 drenge
U14 drenge
U12 piger
U9 drenge
U15 piger 


Programmet udsendes pr. mail i ugen op til stævnet, og kan hentes på hjemmesiden. 

Evt. spørgsmål bedes rettet til: Kasper H. Hansen på kasper@b1909.dk eller tlf: 5192 1477

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-11 Mixed 6 300 15 0
U-8 Mixed 7 300 12 0
U-17 Mixed 6 300 18 0
U-15 Mixed 6 300 16 0
U-14 Mixed 6 300 16 0
U-13 Mixed 6 300 22 0
U-12 Mixed 6 300 16 0
U-10 Mixed 6 300 11 0
U-9 Mixed 7 300 14 0
U12 Piger Mixed 6 300 4 0
U13 Piger Mixed 6 300 10 0
U14 Piger Mixed 6 300 7 0
U15 Piger Mixed 6 300 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Erritsø GIF Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SUB Sønderborg 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
OKS 2 A OKS
OKS 1 A OKS
SUB Sønderborg 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 B
Næsby 1 B
Næsby 3 C
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
S.K.F.I.F C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B1909 2 B B1909
Dalum C Dalum IF Logo Dalum IF
Herrested C Herrested G & IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-17 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Depotet Vestfyn A Assens FC
Team MAMMS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Der leges med kugler og kasser A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Alkoholdet C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Kaas' Disciple A
B1909 3 B B1909
Peters Tøser B -
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Melam FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Bosniens stjerner A
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-15 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Red Bull A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Korup 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Korup 3 B Korup IF Logo Korup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Kongerne af provstegård A -
Kerteminde Skole A
House Doctor A Ingen klub
FIF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst

U-14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ådal B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FIUK B FIUK
Kolding Nord 3 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Nord 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Nord 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KFUM KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
KMD1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Profildrengene A
Tarup Skole B
BM A Marienlyst Logo Marienlyst
Team Hunderup A
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-13 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Gutterne A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Skiller Boys A
Dennis s drenge 2 A Korup IF Logo Korup IF
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
The Invincibles B Vindinge BK Logo Vindinge BK
THE DREAM TEAM A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
CT Byg Vejle A
Paper Consult 3
Paper Consult 2
Paper Consult 1
BM A Marienlyst Logo Marienlyst
OB & ik B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Skiller kongerne B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
The Kings and knight B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U-12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM Odense C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
BM2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Fjordager 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
SMD.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Team Sputnik A
luksuspleje A ingen
Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kfum B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Marienlyst 1 Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B67 B B67
S.K.F.I.F C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Munkebo Boldklub U-9 Drenge C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB 4 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 2 C B1909
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 B B1909

U13 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Marienlyst A
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sanderum 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U14 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
The Unicorns B
Tårup IF A Tårup IF Logo Tårup IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 B B1909

U15 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TOQ Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
TPI A TPI
TOQ Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Liga-tøser A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909s haller
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview