Boldklubben Frem julecup

 Boldklubben Frem inviterer til julecup d27-28 og 29 december i den gl Valbyhal i u6-u7rækken spilles der på halvbane 3 mands og u8-u9 spilles 5v5 ( inkl. Målmand) på hel bane.U10 spilles 4v4på hel bane over det hele.Tuneringen er for årgang 2012-2011-(2010-2009-2008 ABC) Der bliver lagt vægt på hurtig afvikling af kampe.

 Spilletid: er LØBENE 7 MINUTER .Der vil være DOMMERE på alle kampe .Der vil være FLOTTE PRÆMIER

TILMELDING: tilmelding sker efter først til mølle via staevner.dk Tilmelding er endeligt bekræftet når holdgebyr er indbetalt til Boldklubben Frems konto. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.                           Mobilpay:60721886. Kontonummer:9570 11730388 senest 15December.                                                                 Kontakt Flemming.Clausen62@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 5 300 22 0
U7 Mixed 5 300 9 0
U8 Mixed 6 400 1 0
U8 Mixed 6 400 11 0
U9 Mixed 6 400 5 0
U9 Mixed 6 400 5 0
U10 Mixed 6 400 1 0
U10 Mixed 6 400 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Q3 Real Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Barca Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frem 2 Boldklubben FREM
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BK Union C Boldklubben Union
Hekla U6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Rosenhøj Rød
Boldklubben Frem Boldklubben FREM
HUI Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Rosenhøj Blå
Rosenhøj Grøn
FC Holte Legenderne FC Holte
Dragør 2 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vestia drengene B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålholm IF C Ålholm IF
Frem 2 Boldklubben FREM
Ålholm IF 3 C Ålholm IF
Ålholm IF - 2 C Ålholm IF
Boldklubben Frem Boldklubben FREM
drengene B
FCK 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LBK 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
AB Tårnby 1 (Vest) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 (Vest) C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Frederiksberg Drengene B
Cool Burger B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hekla U8 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U8 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Frem B Boldklubben Frem
Skovshoved Hold Sort B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ÅIF 09 A Ålholm If
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ibisi Tigerne A
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vanløse hvid 1 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vestia C C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BK Frem B Boldklubben Frem
FC Holte B FC Holte
AB Tårnby Øst C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 2008 Claus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby grøn C AB Tårnby
Boldklubben Frem Boldklubben FREM
Boldklubben Frem Boldklubben FREM
Boldklubben Frem Boldklubben FREM

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Boldklubben FREM
Place
Boldklubben Frem Valby-hallen
Address
Julius Andersensvej
Postalcode
2450
City
København
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Boldklubben Frem julecup map

Tournament overview