VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

                             VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

 

 
- Max 16 hold pr. Række, nr. 1-2 fra hver pulje videre til slutspilskampe.
 
- Max 2 timer og det slut pr. række.
 
- Spilletider er 8 min. pr. Kamp, min 3 kampe pr. hold.
 
- Ved tilfælde af for få tilmeldinger, vil rækkerne blive slået sammen i A og BC rækken pr. årgang
 
 
- Pris pr. hold 500kr.
 
- U7-U8-U9 spiller 5v5 med 2 udskiftere, målmanden må kun parere på skud i feltet.
 
- U10 spiller 4v4 med 2 udskiftere, må ikke bruge hænderne.
 
- Pokaler til nr. 1-2-3 i hver række, (ikke alle)
 
- Tilsat dommere under hele stævnet, (ingen forældredommere)
 
- Banestr: 29x17, banen er indhegnet med bander, bolden kan ikke sparkes ud af banen.

- Der spilles med fodboldstøvler og skinner.

- Super gode kunststofsbaner af den nyeste generation.
 
- Betaling ved tilmelding på: 1551-3140367192, eller på mobilepay 26202059, husk holdnavn og årgang. 
 
- Spm vedr. stævnet på mail: nazam-fazal@hotmail.com.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (2011) Mixed 7 500kr lørdag kl 09-11 ca 1 0
U8 (2010) Mixed 7 500kr lørdag kl 1030-1230 ca 8 0
U9 (2009) Mixed 7 500kr lørdsg kl 12-14 ca 7 0
U10 (2008) Mixed 6 500kr lørdag kl 1330-15 ca 0 0

Signetud teams

U7 (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 09-11 ca

Teamname LVL Logo Club

U8 (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 1030-1230 ca

Teamname LVL Logo Club
Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB Hvid-2010 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Sengeløse U8 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 (2009) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdsg kl 12-14 ca

Teamname LVL Logo Club
Farum Tiger B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Sengeløse U9 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 1330-15 ca

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
February 24 2018

Organisation
No Club
Place
BALLERUP INDOOR CLUB
Address
TELEGRAFVEJ 6
Postalcode
2750
City
BALLERUP
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview