VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

                             VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

 

 
- Max 16 hold pr. Række, nr. 1-2 fra hver pulje videre til slutspilskampe.
 
- Max 2 timer og det slut pr. række.
 
 
- Spilletider er 8 min. pr. Kamp, min 3 kampe pr. hold.

- Ved tilfælde af for få tilmeldinger, vil rækkerne blive slået sammen i A og BC rækken pr. årgang
 
- Pris pr. hold 500kr.
 
- U7-U8-U9 spiller 5v5 med 2 udskiftere, målmanden må kun parere på skud i feltet.
 
- U10 spiller 4v4 med 2 udskiftere, må ikke bruge hænderne.
 
- Pokaler til nr. 1-2-3 i hver række, (ikke alle)
 
- Tilsat dommere under hele stævnet, (ingen forældredommere)
 
 
- Banestr: 29x17, banen er indhegnet med bander, bolden kan ikke sparkes ud af banen.

- Der spilles med fodboldstøvler og skinner.

- Super gode kunststofsbaner af den nyeste generation.
 
- Betaling ved tilmelding på: 1551-3140367192, eller på mobilepay 26202059, husk holdnavn og årgang. 
 
- Spm vedr. stævnet på mail: nazam-fazal@hotmail.com.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 (2011) Mixed 7 500kr 11 0
U8 (2010) Mixed 7 500kr 7 0
U9 (2009) Mixed 7 500kr 14 0
U10 (2008) Mixed 6 500kr 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 (2011) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hellas Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B1903 U7 - 1 B B1903 Logo B1903
FCK 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Golazo A
B1903 U7-2 B B1903 Logo B1903
Hellas 2 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften A IF Bytoften
Ab-1
Ab-2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Ab-3 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
IF Bytoften 2 B If Bytoften
Ves10a C Vestia

U9 (2009) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Veksø IF B Veksø IF
IF Bytoften B IF Bytoften
ÅIF 09 1 B Ålholm IF
ÅIF 09 2 B Ålholm IF
ÅIF 09 2 B Ålholm IF
Dream Team
Veksø 2 B
Tune IF A Tune IF Logo Tune IF
Tune IF2 C Tune IF Logo Tune IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U10 (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ab-1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Ab-2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Barcadrengene
Realdrengene
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
LUI 2 C Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
LUI 1 C Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
BALLERUP INDOOR CLUB
Address
TELEGRAFVEJ 6
Postalcode
2750
City
BALLERUP
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview