VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

                             VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

 

 
- Max 16 hold pr. Række, nr. 1-2 fra hver pulje videre til slutspilskampe.
 
- Max 2 timer og det slut pr. række.
 
 
- Spilletider er 8 min. pr. Kamp, min 3 kampe pr. hold.

- Ved tilfælde af for få tilmeldinger, vil rækkerne blive slået sammen i A og BC rækken pr. årgang
 
 
- Pris pr. hold 500kr.
 
- U7-U8-U9 spiller 5v5 med 2 udskiftere, målmanden må kun parere på skud i feltet.
 
- U10 spiller 4v4 med 2 udskiftere, må ikke bruge hænderne.
 
- Pokaler til nr. 1-2-3 i hver række, (ikke alle)
 
- Tilsat dommere under hele stævnet, (ingen forældredommere)
 
 
- Banestr: 29x17, banen er indhegnet med bander, bolden kan ikke sparkes ud af banen.

- Der spilles med fodboldstøvler og skinner.

- Super gode kunststofsbaner af den nyeste generation.
 
- Betaling ved tilmelding på: 1551-3140367192, eller på mobilepay 26202059, husk holdnavn og årgang. 
 
- Spm vedr. stævnet på mail: nazam-fazal@hotmail.com.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 (2011) Mixed 7 500kr 22 1
U8 (2010) Mixed 7 500kr 21 1
U9 (2009) Mixed 7 500kr 16 0
U10 (2008) Mixed 6 500kr 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 (2011) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFA Hvid A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Bk Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
JO Safety A Listrup Ungdoms & Idrætsforening
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AAGIF U7 B Årby Gymnastik og Idrætsforening
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Måløv 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 20002 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000

U8 (2010) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sort B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Panterne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
tigerne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Løverne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skovshoved Hold Sort B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB Tårnby 2 (vest) C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve hold blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AAGIF U8 B Årby Gymnastik og Idrætsforening
Kb Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF Boys Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF

U9 (2009) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Glostrup B IF 32 Glostrup
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dream Team
jb B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
jb 1 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Valby Boldklub Turkis C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U10 (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
BALLERUP INDOOR CLUB
Address
TELEGRAFVEJ 6
Postalcode
2750
City
BALLERUP
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview