Nyråd Cup 2018

NYRÅD CUP 2018

Spillested: Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 6/1 2018 Drenge U10(årg.08) Drenge U13(årg.05)

Søndag d. 7/1 2018 Drenge U9(årg.09) Drenge U12(årg.06)

Lørdag d. 13/1 2018 Drenge U8(årg.10) Drenge U14(årg.04) Drenge U17(årg.01/02)

Søndag d. 14/1 2018 Drenge U7(årg. 11) Drenge U11(årg.07) Drenge U15(årg.03)

Bemærk: Max 6 spillere på hvert hold, dog 7 spillere i årgang U7+U8+U9.

Præmier U17, U15 og U14:

1. præmie: 2400 kr. til holdet 2. præmie: 1200 kr. til holdet 3. præmie: 600 kr. til holdet. Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker/ ændre i præmier ved for få tilmeldte hold

Præmier U13, U12, U11, U10, U9, U8, U7:

Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller). Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne.                                I U7 får alle spillere en medalje. Alle hold får en slikpose.

I alle rækker kåres ”Årgangens spiller” af dommerbordet  

Tilmelding: www.staevner.dk - Alternativt på mail tilmelding@nyraadfodbold.dk eller tlf. 20759848

Tilmeldingsgebyr: U17, U15 og U14: 500 kr. Øvrige rækker: 400 kr.

Betaling: Beløbet overføres med holdnavn og årgang til: Reg. 0040 konto 5907 253 793

Bekræftelse på tilmelding sendes, når betaling er modtaget.

Tilmeldingsfrist: Senest den 10. december 2017

Program sendes på mail og kan ses på hjemmesiden www.nyraadfodbold.dk samt facebook senest 31 december 2017

I kan følge os på facebook ”Nyråd Cup”

Nyråd IF/ Fodbold Ungdom

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 400 Søndag 14/1 20 0
U8 Mixed 7 400 Lørdag 13/1 14 1
U9 Mixed 7 400 Søndag 7/1 17 1
U10 Mixed 6 400 Lørdag 6/1 23 0
U11 Mixed 6 400 Søndag 14/1 12 0
U12 Mixed 6 400 Søndag 7/1 17 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag 6/1 24 4
U14 Mixed 6 500 Lørdag 13/1 16 0
U15 Mixed 6 500 Søndag 14/1 14 0
U17 Mixed 6 500 Lørdag 13/1 13 2

Signetud teams

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/1

Teamname LVL Logo Club
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nyråd gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Keyser og Thorsens drenge C
MFK Hvid C Møns FK Logo Møns FK
MFK Sort C Møns FK Logo Møns FK
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG sort Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TOF U7 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
LUIF A Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening

U8 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13/1

Teamname LVL Logo Club
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
B83 C Næstved B83
FC Nakskov 2 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nyråd if Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Bogø IF Bogø IF - Fodbold
Præstø A Præstø IF Logo Præstø IF
Vemmelev A Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
TOF U8 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Præstø B Præstø IF Logo Præstø IF

U9 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 7/1

Teamname LVL Logo Club
Suså If A Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd stribet B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
FC Nakskov 1 A
FC Nakskov 2 B
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns drenge 2 Møns FK Logo Møns FK
Møns drenge 1 Møns FK Logo Møns FK
TOF U9 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF U9 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Svend Gønge Blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Bogø IF Bogø IF - Fodbold

U10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 6/1

Teamname LVL Logo Club
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Team Swag C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
VIF Blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NAB Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Nfc Rød
FC Nakskov 3 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Nfc Blå
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
De hvide talenter Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved Rød Næstved IF Logo Næstved IF

U11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/1

Teamname LVL Logo Club
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC 3 B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC 2 B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
The legend boys B Næstved IF Logo Næstved IF
NFC 4 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC 1 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NIF Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Svend Gønge Blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 7/1

Teamname LVL Logo Club
ØGIF sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Würtzners drenge B
HG Drengene C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brødrene
SSMV.DK B
Langebæk Alliancen Rød B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Præstø IF A B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø IF B C Præstø IF Logo Præstø IF
Holmegaard Rød C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard Sort C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Keyser og Thorsens drenge C
Svend Gønge Blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U13 18 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 6/1

Teamname LVL Logo Club
Vstgn B
The skills
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Team Azul Næstved IF Logo Næstved IF
Vestegnen B
Næver Foot Boys B Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd United
Langebæk Alliancen Rød C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Team Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
MFK FC C Møns FK Logo Møns FK
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Team 01
Præstø IF A B Præstø IF Logo Præstø IF
Sydhavsfest.dk
J.A AUTO B B1903 Logo B1903

U14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13/1

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Hvid C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Grøn C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Rodis Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
En Pose Blandet Næstved IF Logo Næstved IF
White Ops
Nyråd United
Team Bolas
Sydhavsfest.dk
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ulsted KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Møn FK Møns FK Logo Møns FK
Langebæk Alliancen Blå B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/1

Teamname LVL Logo Club
Prebens Drenge B Næstved IF Logo Næstved IF
TomTom C
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Næver 4æver B Næstved IF Logo Næstved IF
Zimplex B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Team Sportigan A
Roskilde Racing Center
The underdogs
Langebæk Ulvene B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Kaffeklubben C
Møn FK Møns FK Logo Møns FK
Team Næver B

U17 11 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13/1

Teamname LVL Logo Club
Dream Team A HB Køge Logo HB Køge
Håndbolddrengene A
Roskilde Racing Center
Rødvigdrengene B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
LA Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Reunion FC A Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
SØS ALL STARS
Team X
Kenneths Disciple C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Harwigure A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - January 14 2018

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6, Nyråd
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview