Champions League Indoor Nytårs Cup

Champions League for Kids Indoor Kunst Cup 2018 Lørdag/søndag 13.-14.januar 2018 Start året med en fantastisk indendørs fodboldturnering på KUNSTGRÆS og STOR BANE I samarbejde med Indoor Club i Ballerup afholder vi kæmpe indestævne på de nyanlagte indendørs kunstbaner. Banestørrelse 29x17 meter med store mål. Bander hele vejen rundt. 4-6 kamp pr hold af 8 min og afsluttes inden for 2 timer Spillere: 5 mand på banen heraf en målmand (3 udskiftere) Pris pr. hold 500,00 MAX 16 hold pr række – hurtig tilmelding anbefales Tilmelding på mail: clforkids@hotmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Mixed 5 500 14 0
U8 Mixed 5 500 14 0
U9 Mixed 5 500 14 0
U9 Mixed 5 500 23 0
U10 Mixed 5 500 7 0
U10 Mixed 5 500 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ibisi Tigerne A -
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B93 ok-1
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skovshoved Hold Sort B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
AB Tårnby (Vest) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
NAB/NFB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
BK Hekla U8 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U8 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
CIK U8 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Allerød 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ibisi Tigerne A -
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Dragørs gule helte A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK A HIK
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Palpatine B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Røde Djævle B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Barcaerne B Albertslund IF Logo Albertslund IF
HIK B HIK
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vestia C C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia B B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
AB Tårnby Sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lundegarden B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Suså If B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF A Tårnby FF Logo Tårnby FF
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Løverne A
Brøndbyernes IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB ¨Tårnby B AB Tårnby
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Ålholm IF 1 B Ålholm IF
Ålholm IF 2 C Ålholm IF
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
GFA1 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA2 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Brøndbyernes IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
SIF 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Ballerup Indoor
Address
Telegrafvej 6
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview