Giraf Cup 2018

Giraf Cup på Savanen

I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og FC Nakskov afholdes der igen i 2018 et stort stævne lørdag den 26. maj 2018.

Sidste år var vi 1.600 spillere, vi håber på, at vi kan blive endnu flere i år.
Kom og spil med giraffen og andre dyr....

Mødetid: Der er åbent til parken fra kl. 8.00 og kampene starter mellem 9.30 og 10.00

Indgangspris:
Der er gratis adgang for spillere samt en voksen pr. spiller.
Øvrige tilskuere skal betale normal indgangspris i Knuthenborg.

Indgang via:
Kun indgang via Knuthenborg Allé, indgang Maglemer

Priser og holdstørrelse:
U5, U6 og U7 som spiller 3-mandshold, der må deltage op til 5 spillere pr. hold - pris pr. hold 375 kr.
U8, U9 og U10 som spiller 5-mandshold, der må deltage op til 8 spillere pr. hold - pris pr. hold 550 kr.

Der er rækker for både drenge og piger

Holdgebyr indbetales på bankkonto: 0693 0000383988

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 drenge Mixed 3 375 19 0
U6 drenge Mixed 3 375 45 0
U7 drenge Mixed 3 375 85 0
U8 drenge Mixed 5 550 72 0
U9 drenge Mixed 5 550 48 0
U10 drenge Mixed 5 550 41 0
U5-U6 piger Mixed 3 375 0 0
U7-U8 piger Mixed 3 375 12 0
U9-U10 piger Mixed 5 550 18 0

Signetud teams

U5 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Nakskov 2 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nfc Nfc stribet
Nfb u5
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Bavianerne B Næstved IF Logo Næstved IF
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
FC Nakskov B Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U6 drenge 41 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
MB B Maribo BK Logo Maribo BK
ØUB2 C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
ØUB1 C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
Hg Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B. Frem 2 C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B. Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
FC Nakskov 3 FC Nakskov Logo FC Nakskov
B1990 C B1990
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Hårlev BK 1 C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
NAB2 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB1 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFB (pi) Nfb
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
EB B Eskilstrup Boldklub
NFC Juventus Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Barcelona Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Real Madrid Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Manchester United Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nifferne C Næstved IF Logo Næstved IF
Rødby Rødby Boldklub Logo Rødby Boldklub
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Nyråd gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
VB 2 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Køge 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Måløv 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 3 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 1 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vordingborg IF 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
FC Nakskov 2 B Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
FC Nakskov A Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub

U7 drenge 75 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC 3 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 4 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
MB B Maribo BK Logo Maribo BK
Leoparderne fra svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Måløv 4 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Maribo U 7 C Maribo BK Logo Maribo BK
Vallensbæk IF 4 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
NFC 1 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Horbelev IF B Horbelev IF
Vallensbæk IF 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Tigerne fra Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
TOF Hold 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
B. Frem 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Vallensbæk IF 6 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 5 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Tingsted C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NAB2 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
VIF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
MFK Hvid C Møns FK Logo Møns FK
FC Nakskov 5 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Faxe Ladeplads 2 C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
MFK Lilla C Møns FK Logo Møns FK
MFK Sort C Møns FK Logo Møns FK
Karrebæk C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Utterslev C Utterslev
MFK Orange C Møns FK Logo Møns FK
Måløv 3 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Rødby Rødby Boldklub Logo Rødby Boldklub
EB Hvid B Eskilstrup Boldklub
EB Blå B Eskilstrup Boldklub
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Nyråd sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Radiserne B Brede IF Logo Brede IF
snakkerne B Brede IF Logo Brede IF
NAB1 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB3 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Tune IF Tune IF Logo Tune IF
Solrød FC Gul B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC Rød B Solrød FC Logo Solrød FC
Radiserne C Brede IF Logo Brede IF
VIF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF grøn C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Måløv 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve Fodbold 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG rød B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG grøn B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve Fodbold 4 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK 05 - 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 - 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Dianalund Dream team B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Solrød FC Grøn B Solrød FC Logo Solrød FC
Herfølge Boldklub B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
LUIF 2 B Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
LUIF B Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
FC Nakskov 4 Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
FC Nakskov 3 Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
FC Nakskov 2 Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
FC Nakskov 1 Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub

U8 drenge 62 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karrebæk C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Maribo B Maribo BK Logo Maribo BK
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Svend Gønge Blå C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
B. Frem 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
FC Nakskov 4 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 3 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
U8 Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
NAB/NFB - Rød B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB/NFB - gul A NAB
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NAB/NFB - Grøn B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
B. Frem 1 A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Utterslev C Utterslev
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ABT Superstars B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
ØGIF Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
De kloge C Brede IF Logo Brede IF
ABT DREAMTEAM C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
BK83 Næstved B Næstved B83
BK83 Næstved C Næstved B83
Nykøbing FC.1 B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC.2 C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Øub B Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
AIK 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hårlev BK 2 C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
Hårlev BK 1 B Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
GVI Blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dianalunds Løver B Dianalund IF Logo Dianalund IF
GVI HVID C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sørbymagle IF C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Køge Boldklub C C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub B B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
VB C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Gadstrup IF 2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Nyråd drengene B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
2791 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Præstø 2 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Vikingerne 10 C Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF

U9 drenge 45 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HFC Sort C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HCF Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
MB A Maribo BK Logo Maribo BK
Sørbymagle IF C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
MB B Maribo BK Logo Maribo BK
HFC Hvid A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AIK65 dregnene B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Næstved IF 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Svend Gønge Blå C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
NFC Blå/Rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FC Nakskov 1 A
FC Nakskov 4 C
FC Nakskov 3 B
FC Nakskov 2 B
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
NAB 2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB 1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
B.Frem 2 C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.Frem 1 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Utterslev C Utterslev
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
AIK drengene 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 3 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Møns FK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
Vordingborg IF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B1990 C B1990
mfk 1 C Møns FK Logo Møns FK
mfk 2 C Møns FK Logo Møns FK
Korup-Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup-Ubberud 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
FK blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Rudbjerg FB C Rudbjergs Forenede Boldklub
Vikingerne 09 C Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
HFC Rød B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10 drenge 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
B. Frem 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B. Frem 1 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Tingsted FC B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted United B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FC Nakskov B
Toksværd Olstrup U10 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
FC Nakskov A
FC Nakskov A
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rødt hold vif C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Rip, Rap, Rup og CO A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FALLSTAR DREAM TEAM B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Korup-Ubberud 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup-Ubberud 3 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup-Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ulvene fra Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HG 5 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Chelsea C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Barcelona A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC FALLSTAR A Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
FALLSTAR UNITED B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
VB's Drenge C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U5-U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7-U8 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC.2 C Solrød FC Logo Solrød FC
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Måløv 1 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Øub Øub
Solrød fc C Solrød FC Logo Solrød FC

U9-U10 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NAB 1 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB 2 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Vordingborg B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
FC Nakskov C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Bøflerne B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næsehornene C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Sørbymagle IF C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
TGB C TGB

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 26 2018

Organisation
Nakskov Boldklub
Place
Knuthenborg Safaripark
Address
Knuthenborg Allé 1
Postalcode
4930
City
Maribo
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview