Simon Kjær Cup 2018

Simon Kjær Cup 2018

Lund IF invitterer til årets indendørsstævne for B-C hold.

3. - 4. marts2018

(Bemærk ny adresse!)

Lundhallen

Skolevej 7C

8700 Horsens

Igen i år er der fest og farver, medaljer, holdposer og fede præmier.

min. 4 kampe pr. hold.

400dkk pr. hold.

Det er først til mølle om pladserne. Der er kun plads til 9 hold i hver række. Max. 6 spillere pr. hold.

Stævnet er for hold på B-C niveau. Rene A-hold accepteres ikke.

De mindste spiller 3-bold og de store spiller efter DBU-reglerne.

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 6 400 Søndag (0900-1200) 20 5
U-7 Mixed 6 400 Søndag (0900-1200) 19 3
U-8 Mixed 6 400 Søndag (1200-1500) 24 9
U-9 Mixed 6 400 Søndag (1500-1800) 17 4
U-14 Mixed 6 400 Søndag aften (1800-2000) 3 0
U-10 Mixed 6 400 Lørdag (0900-1200) 14 2
U-11 Mixed 6 400 Lørdag (1200-1500) 14 4
U-12 Mixed 6 400 Lørdag (1500-1800) 7 0
U-13 Mixed 6 400 Lørdag (1800-2100) 10 0

Signetud teams

U-6 9 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag (0900-1200)

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
Gifferne B Gedved IF Logo Gedved IF
Hørning IF 1. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HT1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-7 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag (0900-1200)

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Vinding SF 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Lund if 1 B Lund IF Logo Lund IF
lund if 2 C Lund IF Logo Lund IF
Horsens Freja 1 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja 2 Horsens Freja Logo Horsens Freja
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U-8 9 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Søndag (1200-1500)

Teamname LVL Logo Club
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja 2 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
Hatting / Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-9 9 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag (1500-1800)

Teamname LVL Logo Club
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Uldum IF C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF2 C Lund IF Logo Lund IF
SIK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brøndby Boys B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
DBU Fodboldskole B

U-14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften (1800-2000)

Teamname LVL Logo Club
Freja Pigerne Horsens Freja Logo Horsens Freja
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
3 Kampe og et bad B Brande IF Logo Brande IF

U-10 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (0900-1200)

Teamname LVL Logo Club
Uldum IF B Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Fodbold Venner C
Bryrup B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF

U-11 9 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (1200-1500)

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Julle 1 C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Julle 2 Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Julle 3 C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Stensballe 1 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Gl. Estrup Gartneri 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Gl. Estrup Gartneri 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U-12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (1500-1800)

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
KeyMate B
Stensballe IK C Stensballe IK Logo Stensballe IK
As C As Idrætsforening
Lund IF 3 B Lund IF Logo Lund IF

U-13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (1800-2100)

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja 1 Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja 2 Horsens Freja Logo Horsens Freja
Tandlægerne Rønn & Lund C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
HFS 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
HFS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
LB Consult C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Profferne C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Liverpool C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
3. - March 4 2018

Organisation
Lund IF
Place
Lund Hallen
Address
Skolevej 7C
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Simon Kjær Cup 2018 map

Tournament overview