FLEXA CUP 2018

Indbydelse til FLEXA CUP 2018 Lørdag/Søndag den 10/11. februar 2018. Der spilles i følgende rækker: 2012 (U6) & 2011 (U7): 3-bold 2010 (U8) & 2009 (U9) : 4-mands med sænket overligger 2008 (U10) : 4-mands 2007 (U11) : 4-mands 2006 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er præmier til alle deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 (2012) Mixed 5 300 4 0
U7 (2011) Mixed 5 300 8 0
U8 (2010) Mixed 6 400 18 0
U9 (2009) Mixed 6 400 20 1
U10 (2008) Mixed 6 400 14 0
U11 (2007) Mixed 6 400 7 0
U12 (2006) Mixed 6 400 13 0
Oldboys Mixed 6 400 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF 1 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Universal Transport Hover IF
Hornsyld IF 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U7 (2011) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC HORSENS 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
BGIF 1 B
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Blue Jacks B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U8 (2010) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ss Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
AGF U7A B Århus GF Logo Århus GF
De Konge Blå 2 C Løsning IF
De Konge Blå 1 B Løsning IF
Rårup U9 piger C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund if B Lund IF
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9 (2009) 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Stouby GIF C Stouby GIF
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Kongeblå C Løsning if
Hasta La Victoria Siempre C Gedved IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hundslund 1 C Team hif
AGF U8 B Århus GF Logo Århus GF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
FC Horsens U8A B FC Horsens Logo FC Horsens
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
De kongeblå 2 C Løsning if
Bording IF 2 B Bording IF Logo Bording IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Uldum IF C Uldum Idrætsklub

U10 (2008) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Julle C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fc Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Den lille salon B
Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
HIF 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Lund If C Lund If
Uldum IF B Uldum Idrætsklub

U11 (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe 1 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
VIF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ORANJE B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Sammenholdet 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet 1 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rask Mølle C Rask Mølle-Aale IF
Østbirk IF B

U12 (2006) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Team Bif Boys 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Team Bif Boys C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
GIF B Grenaa IF
Fyrværkeri Mesteren II B FC Horsens Logo FC Horsens
Erritsø GIF U11 A B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

Oldboys 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
#GULDholdet Senior C
Hatting-torsted 5 C Hatting
Rårup Øst Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Vest C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Arthur Andersen Transport C
Brdr. Hansen C -

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview