Dansk Revisions Cup 2018

HSK FODBOLD har fornøjelsen af at invitere til Dansk Revision Cup 2018. Stævnet afvikles i hhv. Vestjysk BANK Arena (Hadsten) og Voldum Hallen den 17. og 18. februar 2018. Det er et indendørs stævne for drenge/piger U6-U14. tjek hadstensportsklub.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Drenge U6 Mixed 3 250 19 0
Drenge U7 Mixed 3 250 19 0
Piger U7 Mixed 3 250 0 0
Drenge U8 Mixed 5 350 28 0
Piger U8 Mixed 5 350 0 0
Drenge U9 Mixed 4 350 14 0
Piger U9 Mixed 4 350 2 0
Drenge U10 Mixed 4 350 19 0
Piger U10 Mixed 4 350 3 0
Drenge U11 Mixed 4 350 14 0
Piger U11 Mixed 4 350 2 0
Drenge U12 Mixed 5 350 14 0
Piger U12 Mixed 5 350 5 0
Drenge U13 Mixed 5 350 20 0
Piger U13 Mixed 5 350 0 0
Drenge U14 Mixed 5 350 13 0
Piger U14 Mixed 5 350 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Drenge U6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSK U6 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TMIF B TMIF
U7 NVUI C Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Sabro IF (U7) piger Sabro IF
Krsitrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
U6 HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Seje Tøser 2 B HOG
Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SSV Virring C SSV

Drenge U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSK U7 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI VRI
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Kolt-Hasselager IF A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Vorup FB2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
IFA 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Åbyhajerne 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhajerne 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Houlbjerg/Laurbjerg IF B Houlbjerg/Laurbjerg IF
Hsk 3 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Seje Tøser 1 C HOG
AGF A Århus GF Logo Århus GF

Piger U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarhus Fremad 1 Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
TRIF 1 A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 2 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
SSF1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF A Århus GF Logo Århus GF
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF B Brabrand IF
TMIF C Todbjerg Mejlby if
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
RIF U8 Hold B B Romalt IF Logo Romalt IF
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
RIF U8 Hold C C Romalt IF Logo Romalt IF
OMMERSYSSEL IF C Ommersyssel if
Vorup C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Randers Freja U8 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF

Piger U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
U9 NVUI C Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
Gl. Estrup Gartneri A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's databa
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Aarhus Fremad 2 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Aarhus Fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

Piger U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Drenge U10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Midtdjurs A IF Midtdjurs
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
B B Grenaa if
Fodbold Venner C
SMIFF 2 C smiff
SMIFF 1 B smiff
HSK-B B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK-A1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK-C C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK-A2 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hog / gui 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Bjerregrav B B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
DB2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

Piger U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF
Romalt U 10 B Romalt IF Logo Romalt IF

Drenge U11 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
RK07 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
RK07 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ST 70 C ST 70
Langaa ik B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Rougsø FF B Rougsø FF
Bjerregrav B C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
oif 1 B Ommersyssel if
oif 2 C Ommersyssel if
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

Piger U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt U 11 - 1 B Romalt IF Logo Romalt IF

Drenge U12 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HIF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Rougsø FF C Rougsø FF
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
A Stjernerne
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
GIF B Grenaa IF
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Piger U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølholm/Tørring C Tørring IF Logo Tørring IF
tøserne C Spentrup if
Lyseng u 11 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng U12 pigerne A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Drenge U13 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs B AC Norddjur Logo AC Norddjur
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
hornslet if C Hornslet IF Logo Hornslet IF
TRIF 1 A TRIF
TRIF 2 B TRIF
hornslet if 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
hornslet if 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
NVUI Drenge U13 B Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
A A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Sills Drenge B Bording IF Logo Bording IF

Piger U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U14 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs C AC Norddjur Logo AC Norddjur
Funo B
KHIF1 C KHIF
KHIF2 C KHIF
Team AIF/KKIK C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Team Julius, s venner B Stillinge IF Logo Stillinge IF
HadstenYoung boys B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Team FOX A
Team Odense C Marienlyst Logo Marienlyst
ssv C SSV
ssv C SSV
SSV V C SSV
SSV C SSV

Piger U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hadsten Sports Klub
Place
Vestjysk Bank Arena
Address
Hadbjergvej 12
Postalcode
8370
City
Hadsten
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Dansk Revisions Cup 2018 map

Tournament overview