Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2018

Broager Sparekasse - DYBBØL CUP 2018 Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. 12- 13 - 14 januar 2018 Det planlægges efter følgende datoer: fredag 12 januar• U10(P),U17(D),U19(D)+U18(P),Senior damer/herre, veteraner lørdag 13. januar• U10(D), U11(D+P) U12(P),U13(D+P) efter kl. 14,U14(D), U16(P), U16B(D), Søndag 14. januar U6,U7,U8(D+P), U9(D+P),U12(D) efter kl. 14, U14(P),U15(D+P),U16A(D) Ændring kan forekomme, men det forsøges at tage hensyn til futsal. Ved evt. utilstrækkelig tilmelding i de enkelte rækker kan sammenlægning af forskellige rækker eller aflysning forekomme. Der går min. 2 hold videre fra puljerne og der spilles altid finale kampe.( dog ikke i 3x3). Der er medaljer til alle spillere i U6- U9 årgangene Hold gebyr: U17 og ældre 400,- kr. U9 –U16 325,- kr. U6-U7 (3 x 3) samt U8 200,- Kr. Der spilles efter JBU Jyllands – regelsæt. U6+U7 spiller på en halv bane med 3X3 mål, med en spilletid på 7 minutter pr. kamp. Spilletiden for øvrige hold er 10 minutter hvis ikke andet er angivet. Gebyr ved afbud: Indtil 10 dage før: Alm. gebyr. Senere: Dobbelt Gebyr. Program udsendes pr. e-mail senest 7. januar 2018. Tilmelding og betaling: http://staevner.dk/staevne/13702/broager-sparekasse-dybboel-cup-2018.aspx Eller via e-mail og bankoverførsel E-mail: lpl@simonmoos.com Reg. 8010 Konto Nr. 0232901, senest 8 dage inden spilledato (bedes samtidig oplyst pr. mail)
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Senior Damer Mixed 400 5 0
Veteran Herre Mixed 400 0 0
U16D Mixed 325 1 0
U13D Mixed 325 10 0
U12D Mixed 325 8 0
U15P Mixed 325 13 0
U14P Mixed 325 5 0
U13P Mixed 325 5 0
U12P Mixed 325 5 0
U11P Mixed 325 6 0
U10P Mixed 325 5 0
U9P Mixed 325 5 0
U8P Mixed 200 0 0
U15D Mixed 325 2 0
U14D Mixed 325 9 0
U11D Mixed 325 15 0
U10D Mixed 325 9 0
U9D Mixed 325 18 0
U8D Mixed 200 21 0
U7 3X3 MIX Mixed 200 21 0
U6 3X3 MIX Mixed 200 14 0
U16P Mixed 400 3 0
U17D Mixed 400 0 0
Senior Herre Mixed 400 17 0
U18P Mixed 400 0 0
U19D Mixed 400 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Senior Damer 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIG 3 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtjysk Revision A Hedensted IF Logo Hedensted IF

Veteran Herre 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
bou og de gou B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U13D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VBif C Varnæs-Bovrup Idrætsforening
VBif 2 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Hørup 2 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
MIF C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Hørup 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
notmark 2 C Notmark SU
notmark B Notmark SU
Vamdrup U13 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Broager 1 C Broager UI Logo Broager UI
Syg Drengerøøøv A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bov IF B Bov IF
SUB U11A+ SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Svenstrup 1 C Svenstrup Ungdomsforening
Svenstrup 2 C Svenstrup Ungdomsforening
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB U11a B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U15P 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
SV Tinglev C -
Bov 2 BOV IF
Bov 1 BOV IF
AaBK/Løjt IF 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK/Løjt IF 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FVB C Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U13P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Gråsten C Gråsten Boldklub
FVB C Varnæs-Bovrup Idrætsforening
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U12P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FVB C Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U11P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild SG C Lysabild SG
Midtals IF C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dream Team C MUIF

U10P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild SG B Lysabild SG
Sønderborg fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U9P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lysabild SG 2 B Lysabild SG
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Midtalstøserne Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtalstøserne U8 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Lysabild SG B Lysabild SG

U8P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14D 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Team HighPark Sønderjylland B
Vamdrup U14 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
Broager B Broager UI Logo Broager UI
Broager 1 A Broager UI Logo Broager UI

U11D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bov IF ipnordic team C Bov IF
Bov IF ipnordic boys B Bov IF
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Eui B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SUB Rød B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sønderborg Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
sønderborg fremad 1 A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Bov IF ipnordic tryller C Bov IF
Bov IF ipnordic drenge B Bov IF
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
VBIF I B Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Dybbøl UI A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
GB A Gråsten Boldklub

U9D 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
DGF -flensborg B DGF-Flensburg
Nordals Boldklub 2 C Nordals Boldklub
HUI2009 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nordals Boldklub B Nordals Boldklub
Bov if 2 B BOV IF
Bovif 1 B BOV IF

U8D 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 5 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
EUI U8 A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBI2 C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
VBI1 C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
U8 B B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
BNS2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
SUB 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 4 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HFK 1 B 2010@hfkudvalg.dk

U7 3X3 MIX 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BNS2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
SUB 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
DIU 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
DIU 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI U7 Gul Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI U7 Grøn Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
DIU 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
HUI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Lysabild SG
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BNS3 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U6 3X3 MIX 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl Holdet Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
HUI 2 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI 1 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Bov IF 2 BOV IF
Starup 3 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Bov IF 1 BOV IF
Dybbøl Piger C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U16P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U17D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Herre 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc fuglereden B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Mojne
Kværs / Tørsbøl UIF B Kværs / Tørsbøl UIF
De Blå Baroner C -
SMD 08 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Jønnes Hvalfiskeri 2 A
Jønnes Hvalfiskeri 1 A
Holms Vidunderlige Pølser = HVP B -
Fifidong A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FC Daddy'O B
Skarpe knaste C Boldklubben FREM Egernsund
FC Kran

U18P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ALKOHOLDET A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sundsved Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten Boldklub A Gråsten Boldklub
Khristorozhdestvenskaya A
Bonde & Co A Lundtoft IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Place
Dybbøl-Hallerne
Address
Aabenraavej 25 A
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview