Hornbæk Cup

HORNBÆK CUP 2018
Hornbæk IF fodboldafdeling er igen klar med Hornbæk cup henover 2 weekender. Sidste år deltog 106 hold – men flere endte alligevel på ventelisten, da flere årgange endte som udsolgt. Stævnet afholdes d. 19. – 21. januar og 26.-28. Januar.
Stævnet er for både piger og drenge i årgang 00-09, og det er et stævne med høj kvalitet, indbygget drible/jongleringskonkurrence og præmie til stævnets spiller i hver årgang.
Stævnet henvender sig til følgende hold:
Drenge: (medaljer til alle i årgang ’08 og ’09)
U15 – max 5 hold - fredag d. 19/1
U13 – lørdag d. 20/1
U12 – Søndag d. 21/1
U11 – Lørdag d. 20/1
U10 – Søndag d. 28/1
U9   – Lørdag d. 20/1
Piger: (medaljer til alle i årgang ’08/’09)
U18 – max 5 hold – lørdag  27/1
U15 – max 5 hold – fredag d. 19/1
U14 – Lørdag  d. 27/1
U13 – Søndag d. 21/1
U12 -  Søndag d. 21/1
U11 – Lørdag 27/1
U10 – Søndag d. 28/1
I hver årgang kåres stævnets bedste spiller.
Driblekonkurrence:
I drenge årgang 04 – pige årgang 03 og yngre afholdes sjov driblekonkurrence, hvor hele holdet skal forsøge at drible sig til sejren
Jongleringskonkurrence:
I drenge årgang 00/01, 02/03 og 04, samt 00/01 og 02/03 piger, vælges en fra hvert hold til jongleringskonkurrence.
Præmier:
Der er pokal til vinderholdet og medaljer til nr. 2 og 3. Medaljer til alle i årgang 08 og 09 drenge, samt 08/09 piger. Derudover statuette til det hold der vinder drible/jongleringskonkurrencen, og til stævnets spiller i hver årgang.
Turneringsform:
Der spilles efter SBU’s indendørs regler for håndboldmål. Sidstnævnte hold tager veste på ved trøjelighed.
Alle hold garanteres 4 kampe, og spilletiden er minimum 7 min
Holdstørrelse:
4 spillere og max 3 udskiftningsspillere. I drenge og piger 08/09, dog 5 spillere og 3 udskiftningsspillere.
Deltagergebyr:
Kr. 500,00 pr. hold - Betal via: https://hornbaekif-fodbold.nemtilmeld.dk/2/

Tilmelding er naturligvis bindende - og man er først tilmeldt når gebyret er betalt
Tilmeldingsfrist:
Frist for tilmelding og betaling er senest d. 11/1-2016.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
DU15 Mixed 7 500 19/1 - Aften 7 0
DU13 Mixed 7 500 20/1 - Eftermiddag 12 0
DU12 Mixed 7 500 21/1 - Middag 6 0
DU11 Mixed 7 500 20/1 - Formiddag 7 0
DU10 Mixed 8 500 28/1 - Formiddag 12 0
DU9 Mixed 8 500 20/1 - Middag 4 0
PU18 Mixed 7 500 27/1 - eftermiddag 6 0
PU15 Mixed 7 500 19/1 - Aften 6 0
PU14 Mixed 7 500 27/1 - Formiddag 5 0
PU13 Mixed 7 500 21/1 - Middag 12 0
PU12 Mixed 7 500 21/1 - Middag 15 0
PU11 Mixed 7 500 27/1 - Middag 10 0
PU10 Mixed 8 500 28/1 - Middag 1 0

Signetud teams

DU15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 19/1 - Aften

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk FC B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk United B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Allroots Allstar
ruder konges knægte B Ruder konges knægte
St Lyngby IF B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Store Lyngby IF A St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds

DU13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 20/1 - Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vstgn B
Vestegnen B
Værløse Syd C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Nord C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hornbæk BLÅ C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk HVID C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
J.A AUTO B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Værebro IF V-i-f

DU12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1 - Middag

Teamname LVL Logo Club

DU11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 20/1 - Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Frem Hellebæk 2 A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Frem Hellebæk 1 A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Hornbæk Hvid B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Blå B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Al _-Falouja Hillerød B Al_ Falouja Hillerød
FC Ishøj C FC Ishøj
De glade drenge B

DU10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/1 - Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ålholm IF 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
Melby-Liseleje IF (1) C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Nødebo IF B Nødebo IF Logo Nødebo IF
HIF LIVERPOOL C Helsingør IF Logo Helsingør IF
HIF REAL C Helsingør IF Logo Helsingør IF
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
LUI C Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Melby-Liseleje IF (2) B Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Frem Hellebæk 2 A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Frem Hellebæk 1 A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold

DU9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 20/1 - Middag

Teamname LVL Logo Club

PU18 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/1 - eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 1 A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Ramløse C Ramløse IF Logo Ramløse IF
Bluebirds B AC Gilleleje Logo AC Gilleleje
Greyhounds B AC Gilleleje Logo AC Gilleleje

PU15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 19/1 - Aften

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Ramløse IF B Ramløse IF Logo Ramløse IF
Espergærde IF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
KBK pigerne B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
KBK tøserne B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød

PU14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/1 - Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF 3 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Esrum IF C Esrum IF Logo Esrum IF

PU13 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1 - Middag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Team M&M's C Snekkersten IF
Team Skittles A Snekkersten IF
AFK pigerne A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FFK Pigerne B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Hornbæk Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Espergærde Espergærde
Hornbæk Dreamgirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Team Bolas A

PU12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1 - Middag

Teamname LVL Logo Club
Dragør BK 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FBI Power Girls A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Hareskov Foxes B Hareskov IF Logo Hareskov IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Espergærde Espergærde
Real Hornbæk Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Powergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FA 2000 - Hvid A FA 2000 Logo FA 2000
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Team Bolas A
Team Måløv P12 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

PU11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/1 - Middag

Teamname LVL Logo Club
Fredensborgs seje piger C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Vallensbæk Guld B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
SIF 1 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Hornbæk Rød B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Grøn B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
SIF 2 Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Lyngby BK Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
ffk B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
bsv B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

PU10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/1 - Middag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - January 28 2018

Organisation
Hornbæk IF
Place
Hornbæk Hallen
Address
carl bødker nielsens vej 3
Postalcode
3100
City
Hornbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Hornbæk Cup map

Tournament overview