Brøndby futsal cup

BRØNDBY FUTSAL CUP
D. 20. - 21. JANUAR 2018

LUKKET FOR TILMELDING.

     

Brøndby inviterer til futsal cup for U11, U10, U9 drenge og piger.

Kom til Futsal cup i Brøndby hallen og spil futsal som udfordre spillernes teknik, overblik og samspil. Lad spillerne vise deres skills frem i kampene med de tunge futsal bolde.

  • U10-U9 Piger (08-09) kan alle tilmelde sig. *spilles lørdag morgen
  • U11 Piger (07) kan alle tilmelde sig. *spilles lørdag middag
  • U11 drenge (07) kan der tilmeldes hold, som ikke spiller i SU rækken/ bedste række. *spilles lørdag eftermiddag
  • U9 drenge (09) kan alle tilmelde sig *spilles søndag morgen
  • U10 drenge (08) kan der tilmeldes hold, som ikke spiller i SU rækken/ bedste række. *spilles søndag middag

I finalen vil der være indmarch og navne opråb.
Der vil være præmier til alle og særlig præmier til 1. og 2. pladsen i hver række.

Tilmelding via staævner.dk
Tilmeldingsgebyr er kr. 500,00, Der vil blive tilsendt et girokort efter tilmelding.

Der er plads til max 8 hold pr. række

Der spilles efter DBU’s officielle regler dog med lidt ændringer:

  • Der må deltage max 9. spillere pr. hold
  • Der spilles 5:5 inkl. målmand
  • Det er tilladt af lave tilbagelægninger til målmand. Målmand må bare ikke tage den op i hænderne.
  • Målmanden må modtage bolden max to gange og så skal bolden paserer midterlinien, før målmanden må modtage bolden igen.
  • Spilletid pr. kamp er 1 x 9 min. Tiden stoppes ikke i tilfælde af afbrydelser.
  • 4 sekunders reglen gælder ved indspark og hjørnespark
  • Der spilles ikke med akkumulerede frispark.
  • Der spilles ikke med timeout.
  • Der må max bruges 1 dispensationsspiller pr. hold - født sidste halvår inden årgangen.

 

Har du spørgsmål så kontakt os endelig på mail lodu@brondbyif.net

Vi glæder os til at se jer.
Hilsen Brøndbyernes IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9-U10 pige (09-08) Mixed 9 500 Lørdag formiddag 9 0
U11 pige (07) Mixed 9 500 Lørdag middag 10 0
U11 drenge (07) Mixed 9 500 Lørdag eftermiddag 3 0
U10 drenge (08) Mixed 9 500 Søndag middag 6 0
U9 drenge (09) Mixed 9 500 Søndag formiddag 9 0

Signetud teams

U9-U10 pige (09-08) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby if U10 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Snekkersten IF U9/U10 piger B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Brøndby Pige U9 B B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Pige U9 C C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vordingborg u10 piger Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Sengeløse u10 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse U9 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 pige (07) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Bæsterne A Fremad Valby Logo Fremad Valby
FBs piger B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Snekkersten IF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Hornbæks Seje Tøser B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF

U11 drenge (07) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge (08) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Brøndbyernes IF U10-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1908 - 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA SORT B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U9 drenge (09) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk if Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk if Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - January 21 2018

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndbyhallen
Address
Brøndbystadion 10
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Futsal

Tournament overview