Nilfisk-Spar Nord Cup 2018

Så er Hadsund Boldklub på banen igen for 29. gang med Nilfisk-Spar Nord Cuppen 2018. Stævnet afvikles i dagene fra den 19.-21. januar 2018. Fredag aften bliver med Fodbold After Dark for U 16 og U 18. De sidste kampe slutter kl. 1,00. Da dette er et populært stævne anbefaler vi hurtig tilmelding.

Hadsund Boldklub har igen fornøjelsen, at kunne invitere til det store indendørs fodboldstævne Nilfisk- Spar Nord Cup i Hadsund Hallerne.
Der er plads til cirka 160 hold, og der spilles i rækker med piger og drenge fra U6 til U18.
Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at slå A og B rækken sammen, hvis tilmeldingen i den enkelte række er for lav.

Antal af deltagende hold kan udvides i de enkelte rækker, hvis det viser sig muligt. Der vil være min. 3 kampe til alle hold. U6 & U7 spiller med 3 spillere på banen med max. 5 på holdet.
Kampene afvikles på halvbane. U8 spiller med 5 spillere på banen med max. 8 på holdet. U9-U18 spiller med 4 spillere på banen med max. 7 på holdet.

Der spilles efter DBU indendørs regelsæt. Evt. tvivlsspørgsmål afgøres af stævneledelsen. Der spilles i to haller, og hver aldersgruppe færdigspilles samme dag.

Der er medaljer til alle spillere for U6 - U10 Der spilles om 1., 2. og 3. præmier i rækkerne U11 - U18. Tilmeldingen er først endelig, når betaling er modtaget. Kampprogram udsendes via mail den 14. Januar 2018.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 16 Drenge FAD Mixed 7 450,0 Fredag kl 20 10 0
U 9 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag formiddag 10 0
U 15 Drenge Mixed 7 450,0 Lørdag eftermiddag 0 0
U 7 Piger Mixed 5 250,0 Søndag morgen/formiddag 5 0
U 14 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag eftermiddag 3 0
U 14 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 5 0
U 13 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 0 0
U 12 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 6 1
U 12 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 3 0
U 12 Piger Mixed 7 350,0 Søndag 6 1
U 10 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 25 2
U 10 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 0 0
U 10 Piger Mixed 7 350,0 Fredag 2 0
U 6 Mixede Mixed 5 250,0 Søndag morgen/formiddag 15 2
U 15 Piger Mixed 7 450,0 Søndag 5 0
U 13 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 15 3
U 13 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 5 0
U 11 Drenge Mixed 7 350,0 Fredag 13 0
U 11 Drenge Mixed 7 350,0 Fredag 4 0
U 11 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 7 1
U 9 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 18 8
U 9 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 0 0
U 8 Mixede Mixed 8 350,0 Lørdag morgen/formiddag 10 0
U 7 Mixede Mixed 5 250,0 Søndag morgen/formiddag 21 6
U 18 Piger FAD Mixed 7 450,0 Fredag efter kl 21-22 4 0
U 15 Drenge Mixed 7 450,0 Søndag eftermiddag 6 0
U 18 Drenge FAD Mixed 7 450 Fredag efter kl 21-22 5 0
U 16 Drenge Mixed 7 450,0 Lørdag 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U 16 Drenge FAD 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl 20

Teamname LVL Logo Club
HB / ASV 2
HB / ASV 1
Bolles Deciple A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Under uret B
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
JUNGE BYG
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
AK FC B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening

U 9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
VB's Piger B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
HB Hadsund Boldklub 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Mik pigerne Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Ommersyssel IF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HB Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 7 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
HB 3 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skalborg SK B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Arden/Terndrup 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden/Terndrup 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
HB 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 12 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Kokholm byg - Skoda holstebro A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Team Jysk Firmatøj/CRAFT A Skive IK Logo Skive IK
Arden/Terndrup IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U 12 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
ASV 1 B ASV Logo ASV
ASV 2 B ASV Logo ASV
VFB/NFK B VFB/NFK
tøserne C Spentrup IF Logo Spentrup IF

U 10 Drenge 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hovedgård if B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Rougsø B Rougsø FF Logo Rougsø FF
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VB 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Aars 2 B Aars IK Logo Aars IK
Aars 1 B Aars IK Logo Aars IK
ASV U10 Drenge C ASV Logo ASV
VB 1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IF Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U 10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U 6 Mixede 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager Ik C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Doense/vebbestrup C Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Hadsund Boldklub 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Støvring I F Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
De lilla lyn C PFU05
Jarl-Arden - U6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U 15 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LKB/VFB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hadsund U 14 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
LKB/VFB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 13 Drenge 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AaB piger B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
LKB Gistrup 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
La diosas del futbol / U 14 piger
Trekroner/Skovsgaard B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Mariager IK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 3 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hadsund Boldklub 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB/ASV 3 B

U 13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rebild Syd B Boldklubben Sydhimmerland Logo Boldklubben Sydhimmerland
Hadsund 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
VFB/NFK C VFB/NFK

U 11 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
VB B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Mariager IK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hadsund/asv 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund/asv 3 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
KiF B Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
NFK/VFB 2 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 1 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U 11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
SGIF 1 A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
LKB Gistrup A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hadsund/asv 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U 11 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
VFB/NFK C VFB/NFK
SIF U11 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hadsund boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 9 Drenge 7 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Helsted B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Valsgaard U9 B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV ASV Logo ASV
Helsted Goalhunters B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U 9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 8 Mixede 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Arden U8 C Jarl Arden
Støvring IF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
OMMERSYSSEL IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
ASV C ASV Logo ASV
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Hadsund Boldklub 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 7 Mixede 15 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vfb u7 C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
VB 1 Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB 2 Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hadsund 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Aalborg KFUM 4 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
De lilla lyn C PFU05

U 18 Piger FAD 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag efter kl 21-22

Teamname LVL Logo Club
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Nicoline's heltinder B
Hadsund / ASV 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund / ASV 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 15 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Trekroner/Skovsgaard B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Hadsund / ASV 2 B
Hadsund / ASV 3 B
Hadsund / ASV B Hadsund / ASV
overgård B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ungnorddjurs B

U 18 Drenge FAD 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag efter kl 21-22

Teamname LVL Logo Club
Team Interfjord A
ASV ASV Logo ASV
Alkoholdet B
Team Schurmann FC C

U 16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - January 21 2018

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Hallerne
Address
Stadionvej 10
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview