Dansk Revision Roskilde Pige Cup

Dansk Revision Roskilde Pige Cup U10 - U16

Dansk Revision og Roskilde Pigefodbold indbyder til indendørsstævne lørdag d. 10 marts for a og b hold. Stævnet er for piger i rækkerne U10 til U16.

• Præmier til vinderne samt hurtige og flotte mål.

• Vi kårer stævnets bedste spiller på alle årgange .

• Der er ikke niveaudeling mellem puljerne.

• Handboldmål med bander – max seks spillere pr. hold.

• To puljer i hver række. De to bedste hold går videre til • semifinaler.

• Deltagergebyr 400,-

• Spillested: Trekroner Hallen i Roskilde

• Programmet forventes lagt på vores hjemmeside roskildepigefodbold.dk samt staevner.dk en uge inden stævnet. •

Tilmelding og betaling af deltagergebyr senest fredag d. 23 februar. • Betaling til kontonummer 1551 4020221046 (Danske Bank) eller mobilepay 20243813.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-10 Mixed 6 400 13 1
U-11 Mixed 6 400 11 0
U-12 Mixed 6 400 12 0
U13 Mixed 6 400 14 0
U14 Mixed 6 400 9 1
U15-16 Mixed 6 400 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-10 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla U10P B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Sundby zupertøser B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby zupergirl A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Sengeløse blå B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse rød A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fårevejle Boldklub B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Roskilde Pigefodbold 1 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U-11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
U11 hold 1 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
U11 hold 2 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Vallensbæk Guld B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Heklas ulmende vulkaner C BK Hekla
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Heklas Sprudlende Vulkaner A BK Hekla
Heklas Boblende Vulkaner B BK Hekla
Guldpigerne A

U-12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Heklas sprudlende vulkaner B BK Hekla
De seje tøser fra RPF B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
FA 2000 - Hvid A FA 2000 Logo FA 2000
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Ringsted Damefodbold A Ringsted Damefodbold
Hareskov Foxes B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Fodboldfokus A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Hareskov Wildcats B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Team Måløv P12 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Girl power B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Roskilde Pigefodbold 1 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
The Final Cut A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
HIF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U14 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jogo Bonito A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
FC Dejlig A -
Søstrene P's All-Stars A
Tine´s tromler
Kastrups Løver B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U15-16 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Dallas cowgirls
Skillz That Killz

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Trekroner Hallen
Address
Trekroner Alle 1
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Dansk Revision Roskilde Pige Cup map

Tournament overview