ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018

Allingåbro IF afholder et af sæsonens hyggeligste indendørs fodboldstævner for ungdomsspillere, dette sker i dagene 9. -11. marts 2018 i Allingåbro hallen, Halvej 4, 8961 Allingåbro. Fredag d. 9. marts spiller U13 drenge i A/B/C række – stævnegebyr 350 kr/hold Lørdag d. 10. marts spiller U8, U9 og U10 i A/B/C rækker – stævnegebyr 300 kr/hold og U11 drenge i A/B/C rækker – stævnegebyr 350 kr/hold Søndag d. 11. marts spilles der 3 mands for U5 / U6 / U7 drenge/pigehold i A/B/C rækker – stævnegebyr 200kr/hold. U7 drenge spiller 5 mands i rækkerne A/B/C – stævnegebyr 300 kr/hold og U12 drenge spiller i A/B/C rækker – stævnegebyr 350 kr/hold. Vi vil meget gerne, at vores ungdomsstævne kan gå under visionen ” AT LIGE BØRN LEGER BEDST”, så derfor henstiller vi til, at holdene tilmeldes i den rigtige række, således at alle får noget ud af stævnet. I 3 mandsrækkerne vil der være præmier til alle hold. I U7 (5 mands), U8, U9, U10, U11 og U12 vil der være præmier til alle puljevinderne. I tilfælde af for lidt hold i en række, slås rækkerne sammen. Tilmelding og stævnegebyrbetaling skal ske ved at følge nedenstående link til staevner.dk http://staevner.dk/staevne/13774/allingaabro-ungdoms-cup-2018.aspx Spørgsmål vedr. stævnet kan ske til aifungdomcup@gmail.com eller til stævnelederen på 4085 2523 Vi glæder os til at byde Jer velkommen til Allingåbro Ungdoms Cup 2018 Informationer om stævnet kan også ses på Facebook: Allingåbro Ungdoms Cup 2018
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 DR/PI (3 mands) Mixed 5 200 Søndag formiddag 4 0
U6 DR/PI (3 mands) Mixed 5 200 Søndag formiddag 1 0
U6 DR/PI (3 mands) Mixed 5 200 Søndag formiddag 11 0
U7 DR/PI (3 mands) Mixed 5 200 Søndag formiddag 2 0
U7 DR/PI (3 mands) Mixed 5 200 Søndag formiddag 17 0
U5 DR/PI (3 mands) Mixed 5 200 Søndag formiddag 8 0
U7 (5 mands) Mixed 7 300 Søndag middag 5 0
U7 ( 5 mands) Mixed 7 300 Søndag middag 6 0
U7 ( 5 mands) Mixed 7 300 Søndag middag 4 0
U12 Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 0 0
U12 Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 5 0
U12 Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 6 0
U13 Mixed 7 350 Fredag aften 2 0
U13 Mixed 7 350 Fredag aften 9 0
U13 Mixed 7 350 Fredag aften 4 0
U8 Mixed 7 300 Lørdag formiddag 1 0
U8 Mixed 7 300 Lørdag formiddag 9 0
U8 Mixed 7 300 Lørdag formiddag 16 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag middag 3 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag middag 8 0
U11 Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag/aften 0 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag middag 11 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 7 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 9 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 11 0
U11 Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag/aften 3 0
U11 Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag/aften 4 0
U5 DR/PI ( 3 mands ) Mixed 5 200 Søndag formiddag 1 0
U6 DR/PI ( 3 mands ) Mixed 5 200 Søndag formiddag 2 0
U7 DR/PI ( 3 mands ) Mixed 5 200 Søndag formiddag 3 0

Signetud teams

U5 DR/PI (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørager Boldklub C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Bjerregrav Boldklub B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 DR/PI (3 mands) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 DR/PI (3 mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TMIF B Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Vivild IF 2 C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
KPI C Kolind IF
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Auning IF C Auning IF
SMIFF U6 C SMIFF Logo SMIFF

U7 DR/PI (3 mands) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
KPI 2 C Kolind IF

U7 DR/PI (3 mands) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 4 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup IF (PI) B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
BB mixede U6 & 7 B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Auning1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Auning tøserne 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
SMIFF U7 B SMIFF Logo SMIFF

U5 DR/PI (3 mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørager Boldklub C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF

U7 (5 mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U7 ( 5 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stautrup IF 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
U7 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Stautrup IF 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
KPI 1 B Kolind IF

U7 ( 5 mands) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rougsø FF Rougsø FF Logo Rougsø FF
ST70 C ST70 Logo ST70

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
sif assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
KB 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
U12 C Drenge C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Ebeltoft C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 A TRIF
Farsø 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Auning IF 1 B Auning IF 1
Auning IF 1 Auning IF 1
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Sills Drenge B Bording IF Logo Bording IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Nørager BK 1 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager BK 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager BK C C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Auning IF 2 C Auning IF 2
TRIF 2 C TRIF
AC Norddjurs 1 C AC Norddjur
AC Norddjurs 2 C AC Norddjur

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AGF A

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sir-Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
AGF B
IF Alliancen 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
AC Norddjurs B AC Norddjur
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
HSF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sid-Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Heinos Helte C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
OMMERSYSSEL IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
AC Norddjurs C AC Norddjur
Grenaa IF U8/9 piger C GIF
Grenaa IF U9/8 piger C GIF
Ebeltoft C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
HSF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Ulriks U8ere C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
FC Langelinie C FC Langelinie
Helsted C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs A AC Norddjur

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Gl Estrup gartneri 2 B
Gl Estrup gartneri 1 B
Langå IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Horsens kfum B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Barcelona B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vivild if B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
FC Langelinie B FC Langelinie

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Vorup fb C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Langå IK 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
bombehundene C Smiff09
Hundslund 1 C Hundslund if 1
AC Norddjurs C AC Norddjur
Rougsø FF Rougsø FF Logo Rougsø FF
ST70 C ST70 Logo ST70
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF (A) A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Skødstrup 4 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SIF Fodboldskolen A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Rougsø FF A Rougsø FF Logo Rougsø FF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
TMG 1 A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Kristrup BK B Kristrup BK
GIF 1 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
GIF 2 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
AC Norddjurs B AC Norddjur
Vivild if B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gl. Estrup gartneri C Gl. Estrup gartneri
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Fc Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
GIF 3 C Grenaa IF Logo Grenaa IF
AC Norddjurs C AC Norddjur
PFU 05 C PFU 05
HIF 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
TMG 3 C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Them gf B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft IF 1 C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
NBK/AIF C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
AIF/NBK C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U5 DR/PI ( 3 mands ) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U6 DR/PI ( 3 mands ) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 DR/PI ( 3 mands ) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Auning tøserne C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - March 11 2018

Organisation
Allingåbro IF
Place
Allingåbro hallen
Address
Halvej 4
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018 map

Tournament overview