Stenlille Cup 2018

Stenlille IF holder fodboldstævne!
Den 2 ,3 og 4 februar går det løs i Stenlille hallen, hvor vi ser frem til at byde velkommen til en fantastisk weekend i selskab med fodbolden.

Der vil være unge dommere til de mindre årgange, mens der påsættes voksne/sort dommer til de ældre årgange.
Hallens cafeteria vil være åbent alle dage, hvor der er salg af diverse mad og drikkevarer.

Der spilles i følgende rækker:
Fredag aften :
Herre U16+ Række B/C

Lørdag :
Drenge/Piger U5 række B/C ( spilles på halv bane ) 
Drenge/Piger U6 række B/C ( spilles på halv bane )
Drenge U-12 C
Piger U-14 række B/C
Drenge U-14 række B/ C

Søndag:
Drenge/Piger U7 række B/C ( spilles på halv bane )
Drenge/Piger U7 række A ( spilles på halv bane )
Drenge U-10 række C
Drenge U-11 række C

Minimum : 8 hold før rækken spilles
Holdgebyr : U5 - 14 =300 kr
Drenge 16+ = 350 kr

Præmier:
U5 - U7 = Præmier til alle deltagende hold
U10 - 16+ = Præmier til første og anden pladsen.
Der vil til stævnet løbende blive uddelt præmier for "flotte mål, flotte redninger og flotte finter/driblinger"

Turneringsinformationer:
Der må medtages 7 spillere i rækkerne U5 - U7, hvor der spilles på halv bane.
Der må medtages 6 spillere fra U-10 og opefter.
U10, U11 og U12 spiller 4-mands og ingen må tage med hænder.
Fra U14 og op efter spilles der jævnfør DBU regler med mand over midten.

VIGTIG INFO TIL ALLE TRÆNERE OG KLUBBER: VI FORBEHOLDER OS RETTEN TIL AT SMIDE HOLD UD, VED TILMELDING I FOR LAVE RÆKKER..

Stævnegebyret skal overføres på følgende konto:
Konto nr: 2300-0747131597( Nordea ).
Husk tydeligt at skrive hvilket hold/årgang + klub der betales for. (Man er først tilmeldt, når holdgebyr er betalt)

Tilmeldingsfrist: 15/01-2018 !
 
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
16+ Mixed 6 350 Fredag aften 13 0
U12 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 8 0
U14 Mixed 6 300 Lørdag eftermiddag 6 0
U14 Mixed 6 300 Lørdag eftermiddag/aften 14 0
U10 Mixed 6 300 Søndag formiddag 0 0
U11 Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 15 0
U5 Mixed 7 300 Lørdag formiddag 0 0
U6 Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 1 0
U7 Mixed 7 300 Søndag formiddag 7 0
U7 Mixed 7 300 Søndag eftermiddag 0 0

Signetud teams

16+ 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Familia C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Bjørnebanden C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Palle efter musen B Tårnby FF Logo Tårnby FF
ruder konges knægte B Ruder konges knægte
XL-BYG Meredin B
Nybolig Erhverv København A/S B
Alkoholdet B
Mosters drenge B Mosters drenge
Irepair4you B
Det Lille Bryggeri

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Suså Gul C Suså If
Suså Blå C Suså If
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Store Merløse fodbold u11 St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Svogerslev Hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 1 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Løve-Høng C Høng GF Logo Høng GF
Jeppesen Skoventreprise B
De Røde Djævle B Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Team Bolas B
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 1 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Kr. Eskilstrup B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
The attackers Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
GucciGang B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
jyderup boldklub C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Team Adi B
Team Fuld Body C Næstved IF Logo Næstved IF

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Stenlille 1 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 1 Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidebæk if C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Store Merløse fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF Dianalund IF Logo Dianalund IF
Stenlille 3 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 1 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund IF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
jyderup boldklub C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - February 4 2018

Organisation
Stenlille IF
Place
Stenlille Hallen
Address
Idrætsvej 4
Postalcode
4295
City
Stenlille
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview