BMK CUP - DJS

 BMK Cup - DJS afvikles den sidste weekend i Januar og den første i februar. Stævnet afvikles i Møldrup Hallen.

Der spilles i rækkerne fra og med U6 til og med Senior. Historisk har stævnet samlet haft ca. 190 deltagende hold.

Vi præmierer de mindre årgange U6 - U10, med pokaler, mens årgange fra U11 og op efter bliver præmieret med sportstøj, gavekort og pengepræmier. I ældste årgange er der en speciel præmie til finalerundernes bedste spiller, hvor kriteriet for denne anerkendelse i højere grad er fairplay end scorede mål. Foruden placeringspræmierne uddeles der under hele stævnet præmier for gode målmandsredninger eller flotte mål.

Overskuddet fra stævnet går ubeskåret til BMK, som er ungdomsafdelingen for MTIF, HBI og Klejtrup Boldklub. BMK varetager både indendørs og udendørsfodbold for U6 spillere til U15. Det er lykkedes at etablere et stævne, som har et godt ry i fodboldkredse, hvor det bliver omtalt som et stævne med plads til bredden og gode præmier. Sidstnævnte skyldes den store støtte fra lokale sponsorer.

 

BMK Cup udvalget

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Senior Kvinder Mixed 7 450 Fredag d. 2/2 5 0
Senior Herre Mixed 7 450 Fredag d. 26/1 17 0
U 15 Drenge C Mixed 7 400 Lørdag d. 27/1 1 0
U 15 Drenge B Mixed 7 400 Lørdag d. 27/1 9 0
U 15 Piger C Mixed 7 400 Lørdag d. 27/1 1 0
U 15 Piger B Mixed 7 400 Lørdag d. 27/1 0 0
U 14 Piger C Mixed 7 350 Lørdag d. 27/1 10 0
U 14 Piger B Mixed 7 350 Lørdag d. 27/1 3 0
U 14 Drenge C Mixed 7 350 Lørdag d. 27/1 0 0
U 14 Drenge B Mixed 7 350 Lørdage d. 27/1 8 0
U 13 Drenge C Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 4 0
U 10 Drenge C Mixed 7 350 Søndag d. 4/2 8 0
U 10 Drenge B Mixed 7 350 Søndag d. 4/2 8 0
U 13 Drenge B Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 4 0
U 11 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 4/2 2 0
U 6 Mix Mixed 5 225 Lørdag d. 3/2 11 0
U 11 Drenge C Mixed 7 350 Søndag d. 4/2 9 0
U 11 Drenge B Mixed 7 350 Søndag d. 4/2 14 0
U 7 Mix Mixed 5 225 Lørdag d. 3/2 13 0
U 8 Piger Mixed 7 300 Lørdag d. 3/2 3 0
U 8 Drenge C Mixed 7 300 Lørdag d. 3/2 8 0
U 12 Piger C Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 1 0
U 12 Piger B Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 6 0
U 12 Drenge C Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 6 0
U 12 Drenge B Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 10 0
U 13 Piger C Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 1 0
U 8 Drenge B Mixed 7 300 Lørdag d. 3/2 3 0
U 9 Piger Mixed 7 350 Lørdag d. 3/2 4 0
U 13 Piger B Mixed 7 350 Søndag d. 28/1 5 0
U 9 Drenge C Mixed 7 350 Lørdag d. 3/2 7 0
U 9 Drenge B Mixed 7 350 Lørdag d. 3/2 9 0
U 10 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 4/2 5 0

Signetud teams

Senior Kvinder 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 2/2

Teamname LVL Logo Club
Sub09 B
Vellev Damer Vellev IF Logo Vellev IF
HBI Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
De gule lyn Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening

Senior Herre 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 26/1

Teamname LVL Logo Club
Den Jyske Sparekasse/Intersport Viborg A
Fri Bikeshop Aalestrup A
Klejtrup Klejtrup boldklub
Midtbus Jylland A Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
AiA FC 1 C Aktivitetsprojekt for Inaktive Aalborggensere
Blue Water Shipping/Djurslands Bank A
Goal Station B
AiA FC 2 C
HBI Young Guns C HBI
Ostehjørnet A
Ulbjerg/Borup Ulbjerg IF
Tj vvs og blik B

U 15 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club
Mind - The Jeans store B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
De blå krigere B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Lundgaard Boys B Stillinge IF Logo Stillinge IF
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90
Fjollehovederne FC B
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
BMK U15 piger A BMK 90 Logo BMK 90

U 15 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club

U 15 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club

U 14 Piger C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club
Viborg 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Skive ik 2 C Skive IK Logo Skive IK
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Skive Ik C Skive IK Logo Skive IK
Morsø FC C Morsø FC

U 14 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Rosendal U14 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U 14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club

U 14 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdage d. 27/1

Teamname LVL Logo Club
Aalestrup IF 2 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SUB 88 2 B Borup IF Logo Borup IF
SUB 88 1 B Borup IF Logo Borup IF
BMK U15 piger C BMK 90 Logo BMK 90

U 13 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
BMK 1 BMK 90 Logo BMK 90
TVS C TVS
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90

U 10 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/2

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
HIF 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
HIF 3 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 3 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U 10 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/2

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
HIF 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
rosendal ik B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team X Team X Pro
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
rosendal ik 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SIK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U 13 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
SUB 88 B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90

U 11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/2

Teamname LVL Logo Club

U 6 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalestrup IF 2 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Doense/Vebbestrup 2 Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Doense/Vebbestrup 1 C Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
TVS TVS
Houlkærs Helte Houlkær IF Logo Houlkær IF

U 11 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/2

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Gl. Estrup Gartneri 2 Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Resen 3 B Skive IK Logo Skive IK
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Team X Pro C Team X
TVS 2 C TVS Tjele Vest Sport

U 11 Drenge B 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/2

Teamname LVL Logo Club
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Gl. Estrup Gartneri 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Egeris 1 B Skive IK Logo Skive IK
Egeris 3 B
Egeris 2 B Skive IK Logo Skive IK
NFK/VFB 2 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 1 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Team X B Team X
SUB88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
TVS 1 B TVS Tjele Vest Sport
A-Sport B Ørslevkloster Idrætsforening Logo Ørslevkloster Idrætsforening

U 7 Mix 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
Hsk B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK 1 A BMK 90 Logo BMK 90
Viborg FF Viborg FF Logo Viborg FF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Ulbjerg IF. 1 C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Ulbjerg IF. 2 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U 8 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
St. Restrup C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Rosendal Pigerne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U 8 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
Arden U8 C Jarl Arden
Aalestrup if 2 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
BMK 1 C BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90
St. Restrup 1 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
St. Restrup 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U 12 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club

U 12 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club
Bmk 90 B BMK 90 Logo BMK 90
IK Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U 12 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Rosendal IK C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
KB 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
BMK U11 C BMK 90 Logo BMK 90
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90

U 12 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club
Knejterne B Tvs
OGF1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Onuachu wonder kids B Onuachu FC
KB 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Vodskov 1 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 2 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
BMK U11 B BMK 90 Logo BMK 90
Rosendal IK B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
OGF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF

U 13 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club

U 8 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
Houlkær Young Wikings B Houlkær IF Logo Houlkær IF
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U 9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 2 B BMK 90 Logo BMK 90

U 13 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/1

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Eastside/VFF B Eastside/VFF
Eastside/VFF B Eastside/VFF

U 9 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK 1 C BMK 90 Logo BMK 90
Houlkær 1 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Tvs Rødding/Vammen C Tjele vest sport
Mammen IF C Mammen Idrætsforening Logo Mammen Idrætsforening
Skive-ik Resen C Skive-ik Resen

U 9 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/2

Teamname LVL Logo Club
Helsted B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK 2 B BMK 90 Logo BMK 90
Houlkær 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Tvs- Rødding B Tjele vest sport
SIK Egeris Skive IK Logo Skive IK
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skive-ik Resen B Skive-ik Resen

U 10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/2

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Rosendal ik B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 2 B BMK 90 Logo BMK 90

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 26 - February 4 2018

Organisation
BMK 90
Place
Møldrup Hallen
Address
Rugvænget 2
Postalcode
9632
City
Møldrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview