2. Gentofte Indoor Cup 2018

2. udgave af
GENTOFTE INDOOR CUP
SØNDAG d. 11. & 18. FEBRUAR 2018


OBS! 2009 afvikles som 5v5 - se mere under tilmelding!

Med inspiration fra selveste Ajax Amsterdam afvikler GFA for anden gang GENTOFTE INDOOR CUP for årgang 2009, 2010 & 2011 i Gentoftehallen. Masser af spilletid & dommere på alle kampe! Turneringen afvikles over to søndag i februar.

Der spilles 4v4 på baner, som måler 30x15 meter med særlig futsalbold, der er samme størrelse som udendørs, men med reduceret vægt og futsalens særlige egenskaber. Vi lægger som altid vægt på spilletid og bedst mulig matchning for spillerne, hvorfor alle hold spiller både gruppe- og slutspilskampe afhængigt


GENTOFTE INDOOR CUP

  • SPILLETID - Mindst 6 kampe a 10 minutter = mindst 60 minutters effektiv spilletid!
  • MATCHNING - Slutspil eller matchningskampe for alle hold!
  • DOMMERE/KAMPLEDERE på alle kampe - I skal blot koncentrere jer om holdet!
  • EFFEKTIVT KAMPPROGRAM - Alle kampe startes og afsluttes samtidig!
  • MEDALJER/POKALER til alle deltagere!
  • SPÆNDENDE KONCEPT med 6 baner og masser af leben i hallen!


PROGRAM
Der er som udgangspunkt plads til 12 hold pr. række. Med forbehold for ændringer afvikles rækker som følger:

SØNDAG DEN 11. FEBRUAR  2018 - 4v4
- U7 (2011): Klokken 09.30-13.00
- U8 (2010) B: Klokken 13.00-16.30

SØNDAG DEN 18. FEBRUAR 2018 - 5v5
- U9 (2009) A: Klokken 12.30-15.30
- U9 (2009) B: Klokken 09.30-12.30
- U9 (2009) C: Klokken 12.30-15.30


TILMELDING
Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret på 325 kr. pr. 4v4-hold og 450 pr. 5v5-hold er indbetalt til GFA. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Mobilepay: 77717
Reg. & kontonummer: 5042 - 0001328258


KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 (2009) A Mixed 5 450 33 0
U9 (2009) B Mixed 5 450 26 1
U9 (2009) C Mixed 5 450 24 2
Fejl Mixed 4 1 0
U8 (2010) B Mixed 4 325 41 0
Fejl Mixed 0 0
U7 (2011) Mixed 4 325 43 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 (2009) A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Hvid A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Slagelse BI Slagelse B&I
B93 Ronaldo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI A A Hørsholm Usserød Idrætsklub
AB Tårnby Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Himmelev-Veddelev A2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1903 2 A B1903 Logo B1903
B1903 1 A B1903 Logo B1903
ab 1 A AB Boldklub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AIK Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9 (2009) B 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB Gul09 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
GFA Grøn B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B93 Messi B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk B&I - B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B.93 Galacticos 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Himmelev-Veddelev B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1903 4 B B1903 Logo B1903
B1903 3 B B1903 Logo B1903
AB 2 B AB Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 (2009) C 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GFA Rød C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Slagelse BI C Slagelse B&I
B93 Suarez C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby Sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vestia C C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Valby Boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B1903 5 C B1903 Logo B1903
AB 3 C AB Boldklub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Bk Union 2 C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Bk Union 1 C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union

Fejl 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 (2010) B 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
LUI B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
GVI Blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI HVID C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KBU8B - BLÅ B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Leoparderne B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
AB's U8 drenge B
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
RIF Løverne B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Svogerslev 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Lundtofte Boldklub B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Ishøj If B Ishøj Boldklub
AIK 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Dragør B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bk Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Skjoldspurt B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Husum Boldklub C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
G77 drengene B Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
KB 2010 D Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Cameroun Nørrebro United Logo Nørrebro United
Vanløse IF BLÅ B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse IF RØD B Vanløse IF Logo Vanløse IF

Fejl 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 (2011) 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FCK 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Stefan Y B Boldklubben Stefan
GFA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
GFA Hvid Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
IF Bytoften B IF Bytoften
SGIF U7 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
U7 HIF 3 Hvidovre Boldklub
U7 HIF 2 Hvidovre Boldklub
U7 HIF 1 Hvidovre Boldklub
Super Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Team Roblox A Ørestad IF
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
De glade drenge B
EIF U7 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Stefan X Boldklubben Stefan
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum Boldklub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
EIF U/ (2) C Espergærde IF Logo Espergærde IF
BK skjold 2011.1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Diego & Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ISHØJ IF B ISHØJ IF
LUIF A Listrup Ungdoms & Idrætsforening
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
B.93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
JB Tigers B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Gentoftehallen, Hal B
Address
Ved stadion 14
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
2. Gentofte Indoor Cup 2018 map

Tournament overview