Sydbank Store Bededags Cup 2018

Næstved IF Fodbold inviterer til Sydbank Store Bededags Cup 2018. Fredag d. 27. april • Lørdag d. 28. april • Søndag d. 29. april. Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2018 den traditionsrige Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 11-mands fodbold inddelt i forskellige niveauer. Piger er selvfølgelig velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold. Fra U7 til U15 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.Hver klub må højest have 2 hold i samme niveau (A, B, C) tilmeldt pr. årgang. U10 B & C spiller 5-mands med 8-mandsmål. U13 & U15 spiller 11-mands på Nygårdsvej 100B, 4700 Næstved. Præmier: I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2. Betaling: Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget. Bank: Sydbank Reg.nr.: 6060 Kontornr.: 5556772 Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.Program http://www.cup123.dk/staevne-system-holdsport/Vis-staevner/?tournamentid=8921
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 / 2012 3-mands Mixed 5 300 14 0
U7 / 2011 5-mands Mixed 8 500 29 0
U8 / 2010 5-mands Mixed 8 500 19 0
U8 / 2010 5-mands Mixed 8 500 23 1
U8 / 2010 5-mands Mixed 8 500 20 1
U9 / 2009 5-mands Mixed 8 500 21 3
U9 / 2009 5-mands Mixed 8 500 21 2
U9 / 2009 5-mands Mixed 8 500 19 1
U10 / 2008 8-mands Mixed 11 600 26 2
U10 / 2008 5-mands Mixed 8 500 14 3
U10 / 2008 5-mands Mixed 8 500 14 1
U11 / 2007 8-mands Mixed 11 600 19 0
U11 / 2007 8-mands Mixed 11 600 16 1
U11 / 2007 8-mands Mixed 11 600 12 0
U12 / 2006 8-mands Mixed 11 600 17 3
U12 / 2006 8-mands Mixed 11 600 15 2
U13 / 2005 11-mands Mixed 14 750 10 3
U13 / 2005 11-mands Mixed 14 750 14 9
U15 / 2003 11-mands Mixed 14 750 2 0
U12 / 2006 8-mands Mixed 11 600 14 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 / 2012 3-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
NFC, FC Barcelona Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC Real Madrid Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC, Juventus Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Vor Frue IF U6 B Vor Frue IF
Tune C Tune IF Logo Tune IF
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
SBI C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U7 / 2011 5-mands 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sørbymagle IF Sørbymagle idrætsforening
Solrød gul Solrød FC Logo Solrød FC
NFC Blå Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC Sort Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Store Merløse Fodbold Store Merløse Fodbold
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG BLÅ B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG HVID Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HG Grøn Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Sort Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
LUIF B Listrup Ungdoms & Idrætsforening
Næstved Rød Næstved IF Logo Næstved IF
Tune IF Tune IF Logo Tune IF
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
AIK 65 Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Solrød Sort Solrød FC Logo Solrød FC
Herfølge Boldklub C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Solrød Rød Solrød FC Logo Solrød FC
HG RØD Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 / 2010 5-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
KB A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG-1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Slagelse B&I A A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Falstringerne A Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Køge Boldklub A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Haslev FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Slagelse B&I 2 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Glostrup 1 A IF 32 Glostrup

U8 / 2010 5-mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved Sort B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Brøndby IF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nyråd drengene B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Gadstrup IF B Gadstrup IF
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
KB A B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Slagelse B&I B B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Dianalunds Løver B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
AIK 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BSF B B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
HG-2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U8 / 2010 5-mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV 2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
FC Storebælt C FC Storebælt
BK83 Næstved C Næstved B83
Køge Boldklub C2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Dianalunds Tigre C Dianalund IF Logo Dianalund IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
nfc C Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
BSF C C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Glostrup 2 C IF 32 Glostrup
HG-3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge Boldklub C1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød fc C Solrød FC Logo Solrød FC

U9 / 2009 5-mands 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Suså If 1 A Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
NFC A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
BK Rødovre A Boldklubben Rødovre
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby if Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev-Veddelev BK - A2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Køge Boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 / 2009 5-mands 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SfB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
HFC Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
NFC B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Brøndby IF Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre
Møns drenge B Møns FK Logo Møns FK
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Himmelev-Veddelev BK - B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Køge Boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vanløse If - grønt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 / 2009 5-mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Suså If 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFC C Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Brøndbyernes IF U9/3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Slagelse BI C C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Skælskør B&I C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
TOF U9C C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HG 5 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk B&I - C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Køge Boldklub 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HG 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Store Merløse Fodbold C Store merløse
Nyråd Sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U10 / 2008 8-mands 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Svendborg 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Malmö FF A Malmö FF
B73 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndbyernes IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Nfc A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
B1908 - 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U10 / 2008 5-mands 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Svendborg 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
HG A B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG B B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Brøndbyernes IF Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 / 2008 5-mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
HG D C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG C C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nfc C Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Brøndbyernes IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U11 / 2007 8-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Store Merløse Fodbold A Store merløse
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
solrød fc 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM U11-T A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Slagelse BI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
tuse A Tuse IF Logo Tuse IF
Dalum IF Sort A Dalum IF Logo Dalum IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 Maradona A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 / 2007 8-mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Slagelse BI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Dalum IF Rød B Dalum IF Logo Dalum IF
Ishøj If B Ishøj Boldklub
B93 Aguero B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 / 2007 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Præstø C C Præstø IF
Jan´s drenge C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Nyråd 10 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB Panda C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Store Merløse Fodbold C Store merløse

U12 / 2006 8-mands 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Borup IF 1 A Borup IF
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
HIKA A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 / 2006 8-mands 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skælskør B&I B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Toksværd Olstrup Fodbold B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Borup IF 2 B Borup IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
BSV B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Roskilde KFUM 1 B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U13 / 2005 11-mands 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
NFC A A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U13 / 2005 11-mands 4 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U15 / 2003 11-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 / 2006 8-mands 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Drengene C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Præstø K C Præstø if
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
ØFC C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Nykøbing FC C Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
B. Frem C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM 2 C FC Roskilde
FFB 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sydbank Store Bededags Cup 2018 map

Tournament overview