Hafnia-Fodbold Festival

HAFNIA-FODBOLD FESTIVAL
28. januar

OBS! VI HAR OPLEVET MASSIV INTERESSE, HVORFOR TURNERINGEN ER FULDTEGNET!

Den 28. januar afholder HAFNIA-HALLEN  deres stort opsatte Hafnia-Fodbold Festival, hvor store som små er inviteret ind til spil og leg i de fantastiske rammer i den nye HAFNIA-HALLEN.

Som en del af Hafnia-Fodbold Festvial faciliterer GFA kampe på HAFNIA-HALLENS 3v3 bandebaner. Alle hold kan se frem til 5 kampe i et effektivt program og et intensivt 3v3 format.

Det er gratis at deltage, og alle kampe afvikles som døm-selv.

Læs meget om HAFNIA-HALLEN og de spændende muligheder her: www.hafnia-hallen.dk/
 

PROGRAM
U7 (2011) mix niveau pulje 1 & 2: Klokken 09.00-10.40
U7 (2011) mix niveau pulje 3 & 4: Klokken 10.45-12.25
 
U8 (2010) B- & C-niveau: Klokken 12.30-14.10

U9 (2009) B- & C-niveau: Klokken 14.15-15.55
 

TILMELDING
Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk. Det er gratis at deltage.

Der kan deltage op til 2 hold pr. klub pr. niveau i U8 & U9, og 4 hold pr. klub i U7. Dette vægtes af hensyn til at holdene matches mod andre hold.

Der er plads til i alt 32 hold i U7, samt 8 hold pr. niveau i U8 & U9.

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 / 2011 Mixed 3 0 51 9
U8 / 2010 B Mixed 3 0 14 1
U8 / 2010 C Mixed 3 0 15 2
U9 / 2009 B Mixed 3 0 14 4
U9 / 2009 C Mixed 3 0 12 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 / 2011 32 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem3 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BK skjold 2011.1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
FFS Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Fremad Valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby 1 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Farum Boldklub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB Ajax B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
A.G.F. 2011 B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Husum Boldklub A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FCK 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
A.G.F. Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Farum u6 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U8 / 2010 B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve Hvid 2B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid 1B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bk Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
De Grønne Fightere B Brede IF
Store Merløse fodbold B Store merløse
A.G.F. Blå-Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF

U8 / 2010 C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HVB 2010 1 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve Hvid 1C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid 2C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bk Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Store Merløse fodbold C Store merløse

U9 / 2009 B 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro united Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Tune 1 B Tune IF Logo Tune IF
A.G.F. Hvid Aakanden GF Logo Aakanden GF
Skjold Sølv B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U9 / 2009 C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SKJOLD SAMI C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
GFA 3 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 4 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 5 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
A.G.F. 09 C Aakanden GF Logo Aakanden GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Hafnia-Hallen
Address
Julius Andersensvej 6
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Hafnia-Fodbold Festival map

Tournament overview