LotraCup 2018

Vi er stolte over at kunne præsentere Lotra A/S som sponsor for Lotra Cup 2018.

Stævnet afholdes i drengerækker, men piger er selvfølgelig også velkomne.


Stævnet afholdes lørdag d. 10. marts og søndag den 11. marts 2018.
For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B-stævne.
Dette betyder vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold.
Stævneledelsen forbeholder sig derfor også ret til at fratage et evt. A-hold muligheden for præmier til stævnet.
Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved Lotra Cup 2018. Der vil være en stor sponsor tombola.

Tilmelding
Det går efter først til mølle princippet, så gør det med det samme.
Tilmelding og betaling skal ske inden d. 31.1.2018.
Ved betaling så husk at påføre holdets navn samt aldersrække, tak.

Rækker og afvikling af stævnet
Vi spiller efter JBUs regler. Dvs.:
U6-U7 er det 3 mands på tværs af banen uden fast målmand.
U8-U13 er med 4 mand på banen og bagerste spiller må ikke parere med hænderne.
Der vil være præmier til alle spillere i U6-U7.
Der vil være præmier til de hold, der når semifinalerne i U8 til U13.

Præmierne vil blive overrakt efter indmarch til musik og lysshow.
Hvor:
Stævnet afholdes i Almind/Viuf hallen Storegaden 9, 6052, Viuf
Vi glæder os til at byde jer velkommen i Almind/Viuf Hallen.
Vores hyggelige cafeteria vil have åbent under hele stævnet, hvor der vil være mulighed for at købe mad og drikke.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Mixed 7 395 Søndag d. 11. marts 2018 9 1
U10 Mixed 7 395 Søndag d. 11. marts 2018 17 7
U9 Mixed 7 395 Lørdag d. 10. marts 2018 12 1
U8 Mixed 7 395 Lørdag d. 10. marts 2018 8 0
U7 Mixed 6 350 Lørdag d. 10. marts 2018 23 0
U6 Mixed 6 350 Lørdag d. 10. marts 2018 10 0
U12 Mixed 7 395 Søndag d. 11. marts 2018 9 1
U13 Mixed 7 395 Søndag d. 11. marts 2018 12 0
Navnet Mixed 1 1 1 0 0

Signetud teams

U11 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
Kolding Nord 1 B Kolding Nord
Kolding Nord 2 B Kolding Nord
Kolding Nord 3 B Kolding Nord
Svends Auto C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Christiansfeld IF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld IF 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Taulov/Skærbæk B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U10 8 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Hatting-torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Jelling FS 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
nbsif 3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
AVGIF 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Hatting-torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
AVGIF 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
CIF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Nr. Bjært Strandhuse 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Nr. Bjært Strandhuse 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
CIF 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
De Konge Blå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
De Konge Blå 2 B Løsning IF Logo Løsning IF

U7 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
LB 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Starup 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Vonsild IF 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild IF 2 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Grindsteds drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
NBSIF 3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
BGIF Piger B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
AVGIF 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Pyramidedrengene B FC Horsens Logo FC Horsens
Dalby’s seje drenge B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hover IF Hover if Logo Hover if
Smidstrup Skærup IF B Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
BGIF Piger B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Allstars B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
Kolding Nord U11 B Kolding Nord
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BGIF 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 4 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Løgum if B Løgum IF Logo Løgum IF

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11. marts 2018

Teamname LVL Logo Club
Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding Nord 1 B Kolding Nord
Kolding Nord 2 B Kolding Nord
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gesten 1 B Gesten IF Logo Gesten IF
Gesten 2 B Gesten IF Logo Gesten IF
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - March 11 2018

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview