SPORTMASTER Cup Kerteminde 2018

Stævneinformation:

Stævnet afholdes i Kerteminde Idrætscenter, Enggade 19 - 5300 Kerteminde i dagene fre. d. 09. feb. til lør. d. 10. feb. 2018.

På stævnedagen skal holdleder melde holdets ankomst på stævnekontoret senest en halv time før påbegyndelsen af holdets pulje.

Alle hold får taget et holdbillede, der efterfølgende kan downloades via vores facebook-side.

Der er præmier til placeringerne 1-3 i hver række.

 

Tilmelding:

Tilmelding er først gældende når pengene er overført til og registreret på konto: 3596-3596560156.
Angiv venligst følgende ved bankoverførsel: Holdnavn, Række og Årgang.
Tilmelding er bindende ved betaling og stævnegebyr tilbagebetales ikke ved afbud eller udeblivelse.

Såfremt der i en række ikke er nok tilmeldinger forbeholder vi os retten til enten at slå to eller flere rækker sammen eller at aflyse rækken.


Regler:

Der spilles efter DBU Fyns regler for indefodbold: https://www.dbufyn.dk/turneringer_og_resultater/senior/indefodbold/spilleregler_smaa_maal.aspx.

Eventuelle særregler oplyses ifm. stævneprogrammet.

 

Aktiviteter:

Ud over de fodboldmæssige aktiviteter, vil der være en række andre aktiviteter på stævnedagene.
Følg med i hvilke på vores facebook-side.

 

Yderligere information:

For yderligere information kontakt da stævneleder Morten Aagaard Nielsen på sportmastercup@gmail.com eller på 26 30 51 30.

Følg også med på vores facebook-side, hvor vi løbende vil offentliggøre udvalgte tilmeldinger samt udenomsaktiviteter m.v.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 - Piger Mixed 7 360 0 0
U8 - Drenge Mixed 7 360 8 0
U9 - Piger Mixed 7 360 0 0
U9 - Drenge Mixed 7 360 12 0
U10 - Piger Mixed 6 360 10 0
U10 - Drenge Mixed 6 360 15 0
U11 - Piger Mixed 6 360 9 0
U11 - Drenge Mixed 6 360 15 0
U12 - Piger Mixed 6 360 0 0
U12 - Drenge Mixed 6 360 0 0
U12/U13 - Piger Mixed 6 360 5 0
U12/U13 - Drenge Mixed 6 360 9 0
U14 - Piger Mixed 6 360 0 0
U14 - Drenge Mixed 6 360 0 0
U14/U15 - Piger Mixed 6 360 7 0
U14/U15 - Drenge Mixed 6 360 7 0
U17 - Drenge Mixed 6 450 4 0
U19 - Drenge Mixed 6 450 0 0
Senior - Herrer Mixed 6 450 10 0
Firma - Herrer Mixed 6 450 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 - Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B.1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U9 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 - Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kfum 1 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Kfum 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kerteminde BK 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BM Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U10 - Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI tøserne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OTTERUP A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI pigerne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Søhus Stige Galaxy Girls C Søhus Stige BK

U10 - Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FC Storebælt B FC Storebælt
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 3 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BK Stjernen B BK Stjernen
BK Stjernen B BK Stjernen
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Skårup IF Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
VB Nyborg -

U11 - Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde BK 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde BK 4 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U11 - Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
KB / KR70 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB / KR70 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FC Storebælt C FC Storebælt
Oks hvid B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby blå Højby S&G Logo Højby S&G
OKS stribet B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS blå B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Den Glade Fejer Junior B Den Glade Fejer
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Hjalleseskolen B -

U12 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12/U13 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12/U13 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde BK 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB/KR70 2 C KR70
KB/KR70 1 C KR70
Dalby IF 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U14 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14/U15 - Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U14/U15 - Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD 4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD 5 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U17 - Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Depotet Vestfyn A Assens FC
Gentlemen’s B

U19 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior - Herrer 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo BK Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Culés B
KR70 Boldklubben KR 70
KB 1 - Den Sure Fejer Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kertemindes stolthed Kerteminde HK
P-afdeling C
Den Røde Planet
Drigstrup BK Drigstrup Boldklub

Firma - Herrer 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Gla
Tornøes Dream Team Tornøes Hotel
Den Glade Fejer Senior Den Glade Fejer
Super Brugsen Kerteminde
Ideal-Huse
Danhostel Kerteminde
Oldboys Ekspressen
Tømrermester Lysemose

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde idrætscenter
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview