Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)

KUN LEDIGE PLADSER I U9C-RÆKKEN.

Bolden ruller igennem hele vinteren på kunstgræsset i Hinnerup!

HOG Hinnerups succesrige Vinter Champions League for U9, U10 og U11 drenge er allerede nu åben for tilmelding til vintersæsonen 2018/2019.

Der spilles i A-, B- og C-rækker med 8 hold i hver række fordelt i 2 puljer. I puljen spilles der alle mod alle og derefter en finalerunde, hvor puljevinderne møder hinanden, 2'erne møder hinanden osv.

  • En kamp varer 2 x 25 minutter med 5 minutters pause (der spilles én kamp pr. runde)
  • Førstnævnte hold stiller med dommer. Alle finaler (kampen om 1. pladsen) bliver dømt af neutral/sort dommer.
  • Der vil være personlige pokaler til 1. og 2. pladsen samt medaljer til alle andre hold.
  • Pris for deltagelse: 1000 kr. pr. hold
  • Tilmeldingsfrist d. 1/10-2018
  • U9 og U10 spiller 5:5 (max 8 spillere)
  • U11 spiller 8:8 (max 11 spillere)
  •  

U9 og U10 spiller:

  • lørdag 27. oktober
  • søndag 2. december
  • lørdag 2. februar
  • søndag 10. marts

U11 spiller:

  • søndag 28. oktober
  • lørdag 1. december
  • søndag 3. februar
  • lørdag 9. marts

Ved 8 hold på venteliste til en række, bliver der oprettet endnu en pulje.

Husk at indbetale holdgebyr på konto 3627-3648507801 og husk at angive årgang, klub og ID-nummer.

Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen eller aflyse rækker med baggrund i antal tilmeldte hold. Spørgsmål kan rettes til VCL1819@gmail.com.


Vi glæder os til at se jer på kunstgræsbanen i Hinnerup til vinter!


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9A Mixed 8 1000 12 1
U9B Mixed 8 1000 11 1
U9C Mixed 8 1000 6 0
U10A Mixed 8 1000 10 1
U10B Mixed 8 1000 15 1
U10C Mixed 8 1000 11 2
U11A Mixed 11 1000 10 0
U11B Mixed 11 1000 8 0
U11C Mixed 11 1000 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad A
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Trif A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
De striwede A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TMG 1 A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
VORUP FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK

U9B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad B
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMG 2 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TRIF B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U9C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry U8 Ry Fodbold
Helsted Fremad C
IF Lyseng C C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Rask Mølle OIF C Rask Mølle-Aale IF

U10A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Stavtrup I.F. A Stautrup IF Logo Stautrup IF
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hasle B A Hasle Boldklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF/AIF United B Vivild if
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HSF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Stavtrup I.F. B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Grundfør Gui B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 5 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Stavtrup I.F. C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Løgstrup G&IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Stavtrup IF A Stautrup IF Logo Stautrup IF
Fuglebakken kfum 1 Fuglebakken KFUM
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
AIA Tranbjerg A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hog/gui a A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Grenaa IF B Grenaa if
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Aarhus Fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Brabrand IF X B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U11C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIA Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Fuglebakken 2 Fuglebakken KFUM
TRIF U10 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
HIF C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hog/gui c C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Brabrand IF C C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Kunstgræsbanen i Hinnerup
Address
Svinget 4
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge) map

Tournament overview