Lunderskov Cup


Lunderskov Cup er det perfekte opstarts-stævne efter sommerferien. Brug stævnet til at få holdet spillet sammen, så i er klar til efterårssæsonen. Stævnet er et breddestævne, hvor vi dog ligger vægt på præcision i kampprogrammet og at alle hold for nogle jævnbyrdige træningskampe på nogle gode græsbaner med sorte dommere.


Vi glæder os til at se jer i Lunderskov i 2017.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 (2008)D Mixed 8 1000 12 0
U12 (2007)D Mixed 8 1000 6 0
U13 (2006)D Mixed 8 1000 7 0
U14 (2005)D Mixed 11 1000 9 0
U15 (2004)D Mixed 11 1000 17 0
U17 (2002)D Mixed 11 1000 2 0
U11 (2008)P Mixed 8 1000 11 0
U12 (2007)P Mixed 8 1000 5 0
U13 (2006)P Mixed 8 1000 6 0
U15 (2004)P-8 Mixed 8 1000 0 0
U15 (2004)P-11 Mixed 11 1000 1 0
U16 (2003)P-8 Mixed 8 1000 0 0
U16 (2003)P-11 Mixed 11 1000 7 0
U18 (2001)P Mixed 8 1000 0 0
U18 (2001)P Mixed 11 1000 0 0
U14 (2005)P Mixed 8 1000 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 (2008)D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EFB 2 B Esbjerg FB
EFB 1 A Esbjerg FB
Team Ipnordic A
Ammitsbøl/Egtved C Ammitsbøl/Egtved
Ammitsbøl/Egtved A Ammitsbøl/Egtved
Lunderskov 2 B Lunderskov boldklub
Lunderskov 1 B Lunderskov boldklub
Dalby GF B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Gråsten Boldklub B Gråsten Boldklub
NIK U11 C Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Gamerne C Hammelev SUF

U12 (2007)D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NIK drenge B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Bov IF B Bov IF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Ammitsbøl/Egtved B Ammitsbøl/Egtved
De Seje C Lunderskov Boldklub
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub

U13 (2006)D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSIF C Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Ammitsbøl/Egtved Hold 1 B Ammitsbøl/Egtved
Ammitsbøl/Egtved Hold 2 B Ammitsbøl/Egtved
LB Drengene C Lunderskov boldklub

U14 (2005)D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U14 drenge A Bogense G & IF
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
de rød og gule C Notmark
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 1 A Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Ammitsbøl/Egtved B Ammitsbøl/Egtved
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub

U15 (2004)D 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DE GULE C Hammelev SUF
SSIF C Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Gesten B Gesten if
Gesten B Gesten if
Gesten if B Gesten if
Nørre Aaby IK A Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Lunderskov C Lunderskov Boldklub
Gesten if B Gesten if
Gråsten/BUI u15 Gråsten Boldklub
Otterup Boldklub B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Solrød fc B Solrød FC Logo Solrød FC
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
SGI/SSK 2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
BNS Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Gb Gråsten Boldklub
Gråsten Boldklub A Gråsten Boldklub

U17 (2002)D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub

U11 (2008)P 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U11 piger C Bogense G & IF
Lunderskov 1 B Lunderskov boldklub
Hammelev U10 piger Hammelev SUF
Dalby B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ammitsbøl/Egtved Blå C Ammitsbøl/Egtved
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lunderskov 2 C Lunderskov boldklub
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U12 (2007)P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Engum Pigerne B Engum
Tarp Boldklub B Tarp Boldklub
Gråsten Boldklub B Gråsten Boldklub
Hammelev B Hammelev

U13 (2006)P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U13 piger A Bogense G & IF
LB Krigerne C Lunderskov Boldklub
Ammitsbøl/Egtved B Ammitsbøl/Egtved
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub
Hammelev C Hammelev SUF

U15 (2004)P-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 (2004)P-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 (2003)P-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 (2003)P-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EGB Ejby IK
Bække sf B Bække Sportsforening
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
U16 piger A Bogense G & IF
Gråsten Boldklub A Gråsten Boldklub
Lunderskov Boldklub C Lunderskov Boldklub

U18 (2001)P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 (2001)P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 (2005)P 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSIF C Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Ammitsbøl/Egtved B Ammitsbøl/Egtved
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HSUF U14 C Hammelev SUF
Esbjerg IF 92 B Esbjerg If 92 Fodbold Logo Esbjerg If 92 Fodbold
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Boldklub
Address
Reinholdts bakke 49
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview