Colourplus pinsecup 2018

Nykøbing FC afholder for 36 gang deres årlige meget populære pinsecupstævne for drenge i U10, U11 og U12 rækkerne. Der spilles på 20 baner rundt om anlægget I NFC syd, Østre alle'123 , og alle kampe har dommere fra DBU/LFBU. Der er kampe til alle hold Lørdag søndag og Mandag. Ellers henviser vi til vores hjemmeside. www.pinsecup.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 12 A Drenge Mixed 8 2000 18 0
U 10 A Drenge Mixed 8 2000 12 0
U 10 B Drenge Mixed 8 2000 17 0
U 10 C Drenge Mixed 8 2000 18 0
U 10 D Begynder dr. Mixed 8 2000 10 0
U 11 A Drenge Mixed 8 2000 11 0
U 11 B Drenge Mixed 8 2000 28 0
U 11 C Drenge Mixed 8 2000 23 0
U 12 C Drenge Mixed 8 2000 16 0
U 12 D Drenge Mixed 8 2000 15 0
U 12 B Drenge Mixed 8 2000 21 0
U 11 D Drenge Mixed 8 2000 13 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 12 A Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Barcelona Training Academy A Barcelona Training Academy
BSF-1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nivå-Kokkedal A Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U12-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum U12-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Virum A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FA 2000, 1 FA 2000 Logo FA 2000

U 10 A Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nfc A Nfc
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Farum U10-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Karlslunde IF - 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Barcelona Training Academy A Barcelona Training Academy
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U 10 B Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Nakskov B Nakskov Boldklub
Humlebæk Boldklub B Humlebæk BK
Hørsholm-Usserød IK B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Farum U10-1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF Blå B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Barcelona Training Academy B Barcelona Training Academy
AFK - 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Karlslunde IF - 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U 10 C Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tingsted BK C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Hørsholm-Usserød IK C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Nakskov C
Nfc C Nfc
Himmelev-Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AIK Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U10-2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Køge Nord FC C Køge Nord FC
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AFK - 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
SFC2 C Solrød FC Logo Solrød FC

U 10 D Begynder dr. 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørsholm-Usserød IK Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
AIK Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF rød Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Køge Nord FC - 2 Køge Nord FC
Køge Nord FC - 1 Køge Nord FC
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U 11 A Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Lyngby Boldklub-1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub-2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U11-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum U11-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Borup IF A Borup IF

U 11 B Drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Viby B B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Karlslunde IF hold 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Team Claus GFK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Kirke Værløse IF B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub-2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub-1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Ringe Boldklub B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Hekla Boldklub B Hekla Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lynge-Uggerløse Idrætsforening B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U 11 C Drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Blovstrød IF C Blovstrød Idrætsforening
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HUI 3 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
AIK Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Team Quang C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Køge BK 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Team Falster C B1938 Logo B1938
Gadstrup Star C Gadstrup IF
Præstø K C Præstø if
Hekla Boldklub C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KB Panda C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U 12 C Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HUI-1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI-2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Viby C C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Glostrup Fodboldklub C Glostrup FK Logo Glostrup FK
BSF-2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B 1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
BB hold 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Solrød FC C Solrød
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
AIK 65 Sort C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Værløse 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U 12 D Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HIF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B. Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Helsinge 2 Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Farum U12-3 farum
Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Køge Nord FC - 1 Køge Nord FC
Køge Nord FC - 2 Køge Nord FC
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
AIK 65 gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U 12 B Drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Helsinge 1 B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Allerød U12 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum U12-2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vallensbæk Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BB-B B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Køge Nord FC B Køge Nord FC
Virum B1 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum B2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Værløse 1 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FA 2000, 2 FA 2000 Logo FA 2000

U 11 D Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Karlslunde IF hold 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
AFK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Køge BK 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team Falster B1938 Logo B1938
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Præstø C C Præstø if
Nykøbing FC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Nykøbing Falster Alliancen
Place
Nykøbing FC syd
Address
Østre Alle' 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing F
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview