Mini VM 2018 - SUB Sønderborg


SUB Sønderborg afholder Mini VM 2018 for drenge i årgang 2010(U8) til 2006(U12)

PRAKTISK INFORMATION
1. Stævnet afvikles i Sønderborg henholdsvis den 9 og 10 Juni 2018.
• Lørdag 9 Juni 2018 ? Årgang 2010(U8) 2009(U9) og 2008(U10). Lørdag går de 3 årgange optog igennem Sønderborg By.
Mere info kommer sammen med programet til maj.
• Søndag 10 Juni 2018 ? Årgang 2007(U11) og 2006(U12).
2. Der deltager 16 hold i hver årgang, 8 hold ved A-niveau og 8 hold ved B/C niveau. Hver især bliver tildelt en nation. Eksempelvis – Åbenrå = Italien, SUB = Spanien, o.s.v.

Alle klubber kan max deltage med 2 hold i hver årgang.
De 2 hold i hver årgang skal være tilmeldt i hver sit niveau (A-niveau og B/C niveau).
3. Alle spillere bliver iklædt en flot fodbold Puma T’shirt fra det respektive land.(shorts og strømper medbringes selv)

HOLDSTØRRELSE
• Årgang 2010(U8) og 2009(U9) – 5 mandsfodbold (Max. 8 spillere)
• Årgang 2008(U10), 2007(U11) og 2006(U12) – 8 mandsfodbold (Max. 11 spillere)

TILMELDING
Tilmelding og betaling til Mini VM 2018 sker via staevner.dk ( http://staevner.dk)
Deltagergebyr pr. hold er:
• 5 mandsfodbold (Max. 8 spillere) – 1000,- Dkk pr. hold.
• 8 mandsfodbold (Max. 11 spillere) – 1200,- Dkk pr. hold.

I deltagergebyret er følgende inkluderet til alle spillere:
• Deltagelse i Mini VM 2018. • Flot fodbold Puma T-shirt.
• Mini VM 2018 Pokal til 1 og 2 pladsen. • Frugt & Vand.
• Sponser overraskelse.
Tilmeldingen er først gyldig når deltagergebyret er indbetalt i Fanø Sparekassen på konto 9684 0000318477. eller mobilepay nr. 95693.
HUSK: Oplys Klubnavn, Årgang samt Antal hold ved betaling.

Spørgsmål i forbindelse med Mini VM 2018 kan rettes til: SUB Sønderborg Per Garbers Email: SUBMiniVM2018@hotmail.com Mobil: 22112282

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Mixed 8 1000 11 0
U8 Mixed 8 1000 10 1
U9 Mixed 8 1000 9 0
U9 Mixed 8 1000 13 0
U10 Mixed 11 1200 6 0
U10 Mixed 11 1200 11 0
U11 Mixed 11 1200 9 0
U11 Mixed 11 1200 8 0
U12 Mixed 11 1200 5 0
U12 Mixed 11 1200 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Real Boys A
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
EUI A Egen UI
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
B1913 A Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913

U8 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Midtals B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Inter 7 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bramdrupdam B Bgif

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Fraugde A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Erritsø GIF 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OKS GRØN A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Starup A Starup UIF Logo Starup UIF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Felsted IF C Felsted IF
Starup C Starup UIF Logo Starup UIF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gråsten 1 B Gråsten Boldklub

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
striwerne A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
HIF 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Rødekro 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AABK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
SUB1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ribe B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub
Rødekro 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HIF 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Felsted IF C Felsted IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF A Tuse IF Logo Tuse IF
Løgum A Løgum IF
Sønderborg Fremad A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
SUB A A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Oks A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De gule lyn B -
Hjerting IF C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF
Aabenraa BK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SUB A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hjerting IF A Hjerting IF Logo Hjerting IF

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
SUB Sønderborg 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hatting Torsted (Argentina) B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
SUB Sønderborg
Place
Sundsmark center
Address
Borgmester Andersens Vej 100
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg map

Tournament overview