Mini VM 2018 - SUB Sønderborg


SUB Sønderborg afholder Mini VM 2018 for drenge i årgang 2010(U8) til 2006(U12)

PRAKTISK INFORMATION
1. Stævnet afvikles i Sønderborg henholdsvis den 9 og 10 Juni 2018.
• Lørdag 9 Juni 2018 ? Årgang 2010(U8) 2009(U9) og 2008(U10). Lørdag går de 3 årgange optog igennem Sønderborg By.
Mere info kommer sammen med programet til maj.
• Søndag 10 Juni 2018 ? Årgang 2007(U11) og 2006(U12).
2. Der deltager 16 hold i hver årgang, 8 hold ved A-niveau og 8 hold ved B/C niveau. Hver især bliver tildelt en nation. Eksempelvis – Åbenrå = Italien, SUB = Spanien, o.s.v.

Alle klubber kan max deltage med 2 hold i hver årgang.
De 2 hold i hver årgang skal være tilmeldt i hver sit niveau (A-niveau og B/C niveau).
3. Alle spillere bliver iklædt en flot fodbold Puma T’shirt fra det respektive land.(shorts og strømper medbringes selv)

HOLDSTØRRELSE
• Årgang 2010(U8) og 2009(U9) – 5 mandsfodbold (Max. 8 spillere)
• Årgang 2008(U10), 2007(U11) og 2006(U12) – 8 mandsfodbold (Max. 11 spillere)

TILMELDING
Tilmelding og betaling til Mini VM 2018 sker via staevner.dk ( http://staevner.dk)
Deltagergebyr pr. hold er:
• 5 mandsfodbold (Max. 8 spillere) – 1000,- Dkk pr. hold.
• 8 mandsfodbold (Max. 11 spillere) – 1200,- Dkk pr. hold.

I deltagergebyret er følgende inkluderet til alle spillere:
• Deltagelse i Mini VM 2018. • Flot fodbold Puma T-shirt.
• Mini VM 2018 Pokal til 1 og 2 pladsen. • Frugt & Vand.
• Sponser overraskelse.
Tilmeldingen er først gyldig når deltagergebyret er indbetalt i Fanø Sparekassen på konto 9684 0000318477. eller mobilepay nr. 95693.
HUSK: Oplys Klubnavn, Årgang samt Antal hold ved betaling.

Spørgsmål i forbindelse med Mini VM 2018 kan rettes til: SUB Sønderborg Per Garbers Email: SUBMiniVM2018@hotmail.com Mobil: 22112282

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 8 1000 Lørdag 11 0
U8 Mixed 8 1000 Lørdag 10 1
U9 Mixed 8 1000 Lørdag 9 0
U9 Mixed 8 1000 Lørdag 13 0
U10 Mixed 11 1200 Lørdag 6 0
U10 Mixed 11 1200 Lørdag 11 0
U11 Mixed 11 1200 Søndag 9 0
U11 Mixed 11 1200 Søndag 8 0
U12 Mixed 11 1200 Søndag 5 0
U12 Mixed 11 1200 Søndag 9 0

Signetud teams

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Real Boys A
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
EUI A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
B1913 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U8 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Midtals B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Inter 7 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bramdrupdam B Bgif

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
OKS Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Fraugde A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Erritsø GIF 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OKS GRØN A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Starup A Starup UIF Logo Starup UIF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Felsted IF C Felsted IF
Starup C Starup UIF Logo Starup UIF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gråsten 1 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
striwerne A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
HIF 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Rødekro 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AABK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
SUB1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ribe B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Rødekro 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HIF 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Felsted IF C Felsted IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF A Tuse IF Logo Tuse IF
Løgum A Løgum IF Logo Løgum IF
Sønderborg Fremad A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
SUB A A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Oks A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De gule lyn B
Hjerting IF C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF
Aabenraa BK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SUB A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hjerting IF A Hjerting IF Logo Hjerting IF

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
SUB Sønderborg 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hatting Torsted (Argentina) B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - June 10 2018

Organisation
SUB Sønderborg
Place
Sundsmark center
Address
Borgmester Andersens Vej 100
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg map

Tournament overview