BSF PÅSKECUP 2018

BSF PÅSKECUP 2018

Ballerup Skovlunde Fodbold inviterer fodboldvenner fra nær og fjern til påskestævne i rammerne af TopDanmark hallen, der er indendørs kunstgræsbane, hvor kampene afvikles uden, at vejret spiller ind på oplevelsen.

Dette stævne afholdes som 3- og 5-mands stævne for drenge årgange U6 (3-mands), U7, U8 og U9 samt pige årgange U7 (3-mands) U9 og U10. Det er tilladt at stille med maks. 5 spillere pr. 3-mands hold og 8 spillere pr. 5- mands hold (3 reserver).

Stævnet afvikles over dagene den 1. og 2. april 2018. Tidspunkterne angivet er vejledende og vil afhænge af antal tilmeldte hold. Dagene er dog faste.

Alle hold sikres minimum 4 kampe af 10 minutter og med 1 minuts pause imellem kampene.
Vi vægter højt, at alle hold spiller så lige kampe, som overhovedet muligt, hvorfor der skal meldes i niveauer. Det kan dog afhængigt af antal tilmeldinger blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Vi henstiller til, at klubberne er tro mod det niveau, der tilmeldes til !

Der vil være en præmie til alle og vi spiller efter SBU reglerne, der gælder for udendørs 3- og 5-mands fodbold. Da vi afholder slutspil i hver 5-mands række, vil der være pokaler eller statuetter til nr. 1 og 2 i hver af disse rækker.

Alle kampe igangsættes og afsluttes på samme tid, så programmet ikke skrider.

Udgangspunktet er, at klubberne selv stiller kampledere. Det kan dog blive aktuelt, at BSF i nogle rækker stiller kampledere.

Det koster kr. 450,00 pr. 3-mands hold og kr. 500,00 pr. 5-mands hold at deltage, der indbetales til konto i Danske Bank: Reg.nr. 9570 kontonr. 0012075960 eller via mobilepay til 21211 - BSF stævner med angivelse af Holdets navn og ID.


Tilmelding:

Vi råder til hurtig tilmelding og betaling for at være sikker på deltagelse. Ved lignende stævner i TopDanmark hallen er der hurtigt opstået ventelister.

Tilmelding skal ske senest den 20. marts 2018 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.

Deltagelse er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

 

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest en uge før stævnets afholdelse.
Yderligere info:

Bemærk at TopDanmark Hallen er en stor fodboldhal med helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet, der blev lagt på og taget i brug i december 2015.

I hallen er temperaturen som udenfor dog er man beskyttet mod vind og vejr, hvilket kan være en stor fordel for de små årgange (og deres forældre;-) på den årstid. Husk fodboldstøvler og benskinner!

Forplejning:

Det vil være muligt at købe mad og drikke mv. til rimelige priser i boder.

Ved spørgsmål kontakt venligst Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til bsf.khi@gmail.com.

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til BSF PÅSKECUP 2018, 3- og  5-mands cup på indendørs kunstgræsbane på en årstid, hvor vejret ikke altid er til at stole på.

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 Piger Mixed 8 500 9 0
U10 Piger Mixed 8 500 5 0
U9 drenge Mixed 8 500 11 0
U8 drenge Mixed 8 500 17 0
U8 drenge Mixed 8 500 20 2
U8 drenge Mixed 8 500 17 0
U9 drenge Mixed 8 500 19 0
U7 drenge Mixed 8 500 18 0
U7 piger Mixed 5 450 3 0
U6 drenge Mixed 5 450 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Lilla B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Pink A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF Rød B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Blå B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sengeløse U9 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF Grøn B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov IF Hareskov IF Logo Hareskov IF
Sengeløse U10 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hg 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Orient A Orient GIF Logo Orient GIF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BSF A A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF A A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF B B Herlev IF Logo Herlev IF
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
A-FA A amager-fodboldakademi
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U8 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Brøndby IF Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Farum Boldklub B1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
De gule lyn B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSF B B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF C1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Allerød Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Gadstrup IF B Gadstrup IF

U8 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
FB Rød 10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
LSF2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Allerød Grøn C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Ørestad IF C Ørestad IF
Sort C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KBU8B - BLÅ C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
BSF C2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF CD C Herlev IF Logo Herlev IF
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U9 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hg 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Kastrup BLÅ B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
LSF B B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B.93 Galacticos B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bk Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U7 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFB 1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
B1903 U7 - 1 B B1903 Logo B1903
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Vallensbæk IF 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
JO Safety A Listrup Ungdoms & Idrætsforening
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U7 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF hvid Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF rød B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U6 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
brøndby if 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KB Q3 Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Krokodiller C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
TopDanmark Hallen
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview