2010 Liga Cup

                                                2010 Liga Cup

 

Søndag den 17 juni spilles der 2010 Liga Cup i Rødovre for u8 Niveau A, B og C.

Vi lægger vægt på effektivt kamp program (minimum 5 kampe)

Vi spiller 5vs5 i indledende pulje spil med efterfølgende finale runde.


- Medaljer til alle spillere.
- Pokaler til nr 1,2 og 3 i hver række.
- Påsatte dommere på alle baner
- Effektiv spilleplan
- Fælles igangsætning på alle baner

 

Spilletidspunkter:
U8 C Morgen
U8 B Middag
U8 A Eftermiddag
- Specifikke tidspunkter følger.


Tilmelding:
Tilmelding sker efter først-til mølle på staevner.dk

Der er plads til 10 hold i henholdsvis U8A, U8B og U8C

Betalings info fremsendes senere, indbetalt holdgebyr refunderes ikke ved afbud.


Ved Eventuelle spørgsmål kontakt lasse123@gmail.com


Velkommen til 2010 Liga Cup
Orient u8

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 A Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 19 0
U8 B Mixed 7 400 Søndag middag 20 0
U8 C Mixed 7 400 Søndag morgen 18 0

Signetud teams

U8 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KB A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient A GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
Vallensbæk If A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rudersdal - Leoparderne A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
BSV A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
KB A B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum Boldklub B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Orient 2 B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Vallensbæk If B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB 4 (B) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum Boldklub B2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Ishøj IF 1 B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Allerød Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U8 C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Orient pigerne C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 5 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FB Sort-10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Nif C Næstved IF Logo Næstved IF
Orient 3 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Vallensbæk If C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Herstedøster IC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Ishøj IF 2 C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Orient 4 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød Grøn C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 17 2018

Organisation
GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Place
Islev Skole
Address
Islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview