Bramdrupdam Cup 2018

Fokus er på den sportslige afvikling! Det betyder blandt andet niveau inddelte puljer, slutspil og finaler. 8-mands kampe vil som udgangspunkt blive dømt af uddannede dommere mens der i 5-mands som udgangspunkt minimum dømmes af uddannede DBU-kampledere. Der er højest plads til 12 hold pr. niveau, så det er "først til mølle". I alle rækker, er der plads til 2 udskiftere !!! Hold der åbenlyst og/eller bevist har tilmeldt sig et ikke sportsligt relevant niveau vil i yderste konsekvens blive bortvist. Tilmelding er først endelig, når betaling er modtaget. Der er selvfølgelig pokaler til podiepladserne samt erindringspræmier i 3-bold. Ved manglende tilmelding forbeholder vi os ret til at slå puljer sammen. For en god ordens skyld, skal vi gøre opmærksom på, at man kun er spilleberettiget på ét hold i løbet af dagen. Venligst notere farve på spilletrøje ved tilmelding. Alle hold bedes henvende sig ved stævne kontoret senest 20 før første kamp. Vi glæder os til at se jer. Sportslige hilsner BGIF

NB: gebyr kan betales via mobile pay på nr: 73730 - husk at anføre hold-id !!!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Piger A/B Mixed 10 600 Lørdag 12. Maj 1 0
U11 Piger B/C Mixed 10 600 Lørdag 12. Maj 1 0
U8 Piger B/C Mixed 7 450 Søndag 13. Maj 0 0
U10 Drenge A Mixed 10 450 Søndag 13. Maj 4 0
U9 Piger A/B Mixed 7 450 Lørdag 12. Maj 5 0
U9 Drenge A Mixed 7 450 Lørdag 12. Maj 16 0
U8 Drenge A Mixed 7 450 Søndag 13. Maj 8 0
U8 Drenge B Mixed 7 450 Søndag 13. Maj 13 0
U7 Mixed 5 350 Lørdag 12. Maj 21 0
U12 Piger A/B Mixed 10 600 Lørdag 12. Maj 2 0
U12 Piger B/C Mixed 10 600 Lørdag 12. Maj 2 0
U12 Drenge A Mixed 10 600 Søndag 13. Maj 6 0
U11 Drenge C Mixed 10 600 Lørdag 12. Maj 7 0
U11 Drenge B Mixed 10 600 Lørdag 12. Maj 5 0
U10 Piger A/B Mixed 7 450 Lørdag 12. Maj 9 0
U10 Drenge B Mixed 7 450 Søndag 13. Maj 17 0
U11 Drenge A Mixed 10 600 Lørdag 12. Maj 3 0
U10 Piger B/C Mixed 7 450 Lørdag 12. Maj 7 0
U10 Drenge C Mixed 7 450 Søndag 13. Maj 4 0
U9 Piger B/C Mixed 7 450 Lørdag 12. Maj 5 0
U9 Drenge C Mixed 7 450 Lørdag 12. Maj 19 0
U9 Drenge B Mixed 7 450 Lørdag 12. Maj 22 0
U8 Drenge C Mixed 7 450 Søndag 13. Maj 12 0
U6 Mixed 5 350 Søndag 13. Maj 15 0
U8 Piger A/B Mixed 7 450 Søndag 13. Maj 1 0
U12 Drenge B Mixed 10 600 Søndag 13. Maj 10 0
U12 Drenge C Mixed 10 600 Søndag 13. Maj 5 0
U7 Piger Mixed 5 350 Lørdag 12. Maj 6 0

Signetud teams

U11 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup if A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Team Ipnordic A Klub Syd
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Piger A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
B B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vinding SF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Drenge A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
DEN LILLE MALER ESBJERG A Jerne IF Logo Jerne IF
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Starup A Starup UIF Logo Starup UIF
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vinding A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TEAM EDC HORSENS A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Grindsted A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U8 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
AGF A
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BGIF A A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF A A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Year 2 A
HFK 1 A

U8 Drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
Efb B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Nr. Bjært/Strandhuse IF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby GF B B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF B B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AGF
Taulov/Skærbæk B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Varde IF B Varde IF Logo Varde IF
EIS Thunder B Esbjerg International School Logo Esbjerg International School
Spangsbjerg 3 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
HFK 2 B
Erritsø 2010 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
KIF B Kolding IF Logo Kolding IF

U7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ødis IF 2 Ødis IF
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Ødis IF 1 C Ødis IF
Ammitsbøl Fodbold A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
AMUI B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Varde 2. C Varde IF Logo Varde IF
Varde B Varde IF Logo Varde IF

U12 Piger A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 Piger B/C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord 1 A BGIF

U11 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
seest2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
seest1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
The Reds C Jerne IF Logo Jerne IF
FC kolding nord orange Kolding FC Logo Kolding FC
Bayern Boys C Vejen SF Logo Vejen SF

U11 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
De seje drenge B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Spurs Boys B Vejen SF Logo Vejen SF

U10 Piger A/B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Ribe BK A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Dalby A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalum IF 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF rød A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Efb01 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb02 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Jerne if B Jerne IF Logo Jerne IF
Vejle boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ammitsbøl B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB 2 B Kolding B

U11 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
FC kolding Nord sort A Kolding FC Logo Kolding FC
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 Piger B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Dalby B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle Boldklub C1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lunderskov Boldklub C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U9 Piger B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vinding SF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF

U9 Drenge C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nbsif 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF 4 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ammitsbøl U9C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Vinding C C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FFF 1 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
FFF 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
BGIF RØD C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF GUL C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
DEN LILLE MALER ESBJERG C Jerne IF Logo Jerne IF
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF 1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballee IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U9 Drenge B 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Vejle FC B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Ammitsbøl U9B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Vinding B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KIF B Kolding IF Logo Kolding IF
Ebberup B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
EFB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HT 22 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 Drenge C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
Fighter C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ribe BK C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Taulov/Skærbæk C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Spangdbjerg 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
KIF C Kolding IF Logo Kolding IF
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Spangsbjerg 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Askov Malt 1 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Askov Malt 2 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U6 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
Starup Uif 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup Uif 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BGIF Allstars A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
KB U6 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U8 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord 2 B Kolding FC Logo Kolding FC
Kif B Kolding IF Logo Kolding IF

U12 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13. Maj

Teamname LVL Logo Club
LB DRENGENE C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
FC Kolding Nord 4 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord 3 C Kolding FC Logo Kolding FC
EGIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U7 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12. Maj

Teamname LVL Logo Club
BGIF årgang 2010 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert piger B Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF 3 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - May 13 2018

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupdam sports- og møde center
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview