Tuse Cup 08-04-2018

Søndag d. 8. april 2018
Tuse Fodbold inviterer til ’Tuse Cup’ stævne på kunstgræs for U6 til U10 hold (årgang 2012 til 2008) – for drenge og piger. Formiddagen vil være for de yngste – mens de ældre årgange spiller om eftermiddagen.

Vi forsøger at holde fokus på masser af spilletid, korrekt matchning (niveau angives ved tilmelding) samt et effektivt kampprogram, der sikrer et højt antal kampe, med korte intervaller imellem.

Hvorfor vælge Tuse Cup?

  • ”Kampledere på alle kampe”
  • ”Effektivt spilleprogram”
  • ”Finalespil i alle rækker”
  • ”Medaljer til alle spillere”
  • ”Salg af mad & drikke"

3/5-mandsstævne
Formatet er 3-mands for U6, mens der spilles 5-mands for U7, U8, U9 og U10. Der spilles udendørs på kunstgræs (2x7 min. pr. kamp), og alle hold vil spille indledende puljer med tre kampe, hvorefter de vil blive matchet i et finalespil for både gruppe vindere og tabere, så alle mødes på lige niveau i finalespil. Alle hold får fire kampe.

Spilletidspunkter
U6 (mix), U7 & U8 – drenge og piger: Formiddag d. 8. april
U9 & U10 – drenge og piger: Eftermiddag d. 8. april
Specifikke tidspunkter følger. Vi forbeholder os ret til at aflyse årgange eller lægge rækker sammen.

Program fremsendes via mail ca. en uge før stævnet.

Tilmelding
Tilmelding sker efter først-til-mølle via Staevner.dk eller på mail til mail@tusefodbold.dk. Husk at angive niveau (A, B eller C).

Betaling overføres til 4398-3562891153. Tilmelding er først gældende når tilmeldingsgebyr er overført. Eventuelle spørgsmål kan også rettes til ovenstående mail.

Prisen for at deltage er 250 kr. pr. hold – og tilmelding skal ske senest d. 20. marts.

Spillested
Tuse Kunstgræs
Tuse Byvej 8
4300 Holbæk
mail@tusefodbold.dk
Mobil: 2166 8223

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 - mix Mixed 3 250 12 1
U7 - drenge Mixed 5 250 14 1
U7 - piger Mixed 3 250 0 0
U8 - drenge Mixed 5 250 23 4
U8 - piger Mixed 5 250 0 0
U9 - drenge Mixed 5 250 18 1
U9 - piger Mixed 5 250 0 0
U10 - drenge Mixed 5 250 14 1
U10 - piger Mixed 5 250 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 - mix 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørve IF 1 Hørve IF
Hørve IF 2 Hørve IF
Tuse 1 Tuse Fodbold
Tuse 2 Tuse Fodbold
Gislinge U6 C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Mørkøv If U6 A Mørkøv IF
Vipperød BK 2 Vipperød BK
Vipperød BK 1 Vipperød BK

U7 - drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Store Merløse Fodbold Store merløse
Sorø Freja Sorø Freja
Tuse 1 Tuse Fodbold
Tuse 2 Tuse Fodbold
Jyderup Bk C Jyderup Boldklub
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Fårevejle B Fårevejle Boldklub
Holbæk B&I 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Mørkøv IF U7 C Mørkøv IF

U7 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 - drenge 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Dianalund IF B Dianalund IF
RB1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Tuse 1 Tuse Fodbold
Tuse 2 Tuse Fodbold
Vemmelev C Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
De grønne superdrenge C Asnæs Boldklub
Fårevejle B Fårevejle Boldklub
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vipperød BK 1 Vipperød BK
Vipperød BK 2 Vipperød BK
Svebølle Boldklub Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Gislinge Boldklub U8 Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub

U8 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 - drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I - C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hg 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Ugerløse C Ugerløse if
Fårevejle C Fårevejle Boldklub
Tuse 1 Tuse Fodbold
Tuse 2 Tuse Fodbold
FK Odsherred C Fælles Klub Odsherred
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Vipperød BK Vipperød BK
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svinninge IF Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Holbæk B&I - B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF

U9 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 - drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 Tuse Fodbold
Tuse 2 Tuse Fodbold
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Asnæs Boldklub 2 C Asnæs Boldklub
Holbæk C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Asnæs Boldklub 1 C Asnæs Boldklub
Dianalund 2 C Dianalund IF
Dianalund 1 A Dianalund IF
Vipperød BK Vipperød BK
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U10 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Tuse IF
Place
Tuse Fodbolds kunstgræsbane
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Unknown
Tuse Cup 08-04-2018 map

Tournament overview