Middelfart Sparekasse Cup 2018

Hedensted Idrætsforening inviterer søndag den 13. maj til børnefodboldstævnet

Middelfart Sparekasse Cup 2018

på Hedensted Stadion. Stævnet afholdes i forbindelse med den årlige Majfest i Mosen, hvor Tivoli vil være åben fra kl. 13.

Stævnet afvikles efter Fair Play principperne og retningslinjerne i DBU's "holdninger og handlinger". Vi tilstræber at alle får jævnbyrdige kampe, hvorfor der er både A, B og C rækker i U8-U11 drenge. 

 

U10 kan ved dette stævne prøve kræfter med at spille 8-mands.

 

Der spilles i følgende rækker: (max 8 hold pr. række (A,B,C) i U8-U11)

Række
Niveau
Hold Max spillere Spilletid Stævnegebyr
U6 MIx - 3:3 5 1x8 min 375 kr.
U7 Mix - 3:3 5 1x8 min 375 kr.
U8 Drenge A, B, C 5:5 7 2x10 min 475 kr.
U9 Drenge B, C 5:5 7 2x10 min 475 kr.
U10 Drenge A, B, C 8:8 11 2x12 min 625 kr.
U11 Drenge A, B, C 8:8 11 2x12 min 625 kr.

 U9A er blevet nedlagt pga. manglende tilmeldinger.

Alle hold garanteres minimum 3 kampe, (min. 60 minutters spilletid) dog minimum 4 kampe i U6 og U7.

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækker sammen eller helt aflyse en række. Spilletiden kan ændres afhængig af antal tilmeldte hold.

Alle 8:8 kampe dømmes af eksaminerede dommere.

Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding/sætte på venteliste, når vi nærmer os grænsen for antal hold til stævnet.

Vi benytter online registrering af resultater i U8-U11 under hele stævnet.

Pigehold må tilmelde sig i årgangen under, dog på samme niveau som holdet normalt spiller.

Alle kampe forsøges afviklet i tidsrummet 8:00 - 18:00.

 

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U9: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U10-U11: der vil være store pokaler til finaleholdene

 

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest søndag den 20. april 2018.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med række + HoldID fra tilmeldingen på staevner.dk

 

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge B Mixed 11 625 11 0
U8 Drenge A Mixed 7 475 9 0
U7 Mix Mixed 5 375 26 0
U6 Mix Mixed 5 375 22 0
U10 Drenge A Mixed 11 625 1 0
U9 Drenge B Mixed 7 475 10 2
U9 Drenge A Mixed 7 475 0 0
U8 Drenge B Mixed 7 475 12 2
U10 Drenge C Mixed 11 625 5 0
U9 Drenge C Mixed 7 475 9 0
U8 Drenge C Mixed 7 475 10 1
U11 Drenge A Mixed 11 625 6 0
U11 Drenge B Mixed 11 625 8 0
U11 Drenge C Mixed 11 625 10 0

Signetud teams

U10 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Uhrhøj B
Harlev IK B Harlev IK Logo Harlev IK
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Strib1 B Strib IF Logo Strib IF

U8 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sik A Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Real Boys A
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ammitsbøl A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U7 Mix 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Grindsteds drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Dalby GF. 2 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Hedensted IF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 4 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 5 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Varde if C Varde IF Logo Varde IF
Dalby GF 1 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Egebjerg IF 2 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
DIF_1 B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
DIF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Gauerslund U7-1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund U7-2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund U7-3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U6 Mix 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover 4 Hover if Logo Hover if
Gauerslund 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted IF (U7 piger) C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 (U5) B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 3 Hover if Logo Hover if
De kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Gauerslund 3 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
DIF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Egebjerg IF - U9 drenge Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sammenholdet B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Vejle FC B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
sik 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting - Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
DIF_1 B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
De Konge Blå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF

U10 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF U10 C Lemming IF Logo Lemming IF
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Kongeblå 3 C Løsning IF Logo Løsning IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sammenholdet C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
HT 22 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF

U8 Drenge C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg superstars Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
De Konge Blå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U11 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Lindved GF/GDIK I B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stilling IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF (U10) C Hedensted IF Logo Hedensted IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lunderskov Boldklub U10 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lindved GF/GDIK II C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 13 2018

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Stadion
Address
Jørgensens alle 26
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview