Hafnia Påske Cup


HAFNIA PÅSKE CUP
25. MARTS 2018 i HAFNIA-HALLEN

 

NYHED!
SOM FØLGE AF STOR EFTERSPØRGSEL ER ALLE RÆKKER UDVIDET TIL 20 HOLD!


I samarbejde byder Hafnia-Hallen & Gentofte Fodbold Akademi til 3v3 påske turnering i Hafnia-Hallen for årgang 2011 & 2012. Alle hold kan se frem til et hæsblæsende 3v3 format på baner med kunstgræs & bander.

Alle hold får 5-6 kampe, og holdene vil i løbet af turneringen blive fordelt, så alle hold får flest mulige kampe med hensigtsmæssig matchning. Hver turnering løber over 2 timer, og der vil være dommere på alle baner til at sikre en ordentlig afvikling, så trænere, holdledere og forældre blot kan koncentrere sig om spillet på banen. Sidst, men ikke mindst vil der være en påskeæg for alle spillere i stedet for den klassiske medalje.


HAFNIA PÅSKE CUP

SPILLETID -  5-6 kampe pr. hold!
MATCHNING - Slutspil for alle hold!
KAMPLEDERE på alle baner - I skal blot koncentrere jer om holdet!
EFFEKTIVT KAMPPROGRAM - Holdene skal blot være klar!
POKALER til nr. 1+2 i hver række!
PÅSKEÆG til alle spillere!


PROGRAM
Der er plads til 16 hold pr. række. Med forbehold for ændringer afvikles rækker som følger:

- U6 (2012): Klokken 09.00-11.00
- U7 (2011) B/C: Klokken 11.00-13.00
- U7 (2011) A: Klokken 13.00-15.00


TILMELDING

Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret på 350 kr. pr. hold er indbetalt til GFA. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

GFA Mobilepay: 77717

Kontakt undertegnede, såfremt I som klub ikke har mulighed for at overføre via Mobilepay.
 

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (2011) A Mixed 5 350 Søndag kl. 13-15 18 0
U7 (2011) B/C Mixed 5 350 Søndag kl. 11-13 22 0
U6 (2012) Mixed 5 350 Søndag kl. 9-11 20 0

Signetud teams

U7 (2011) A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13-15

Teamname LVL Logo Club
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Argentina A Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK skjold 2011 MK A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Cameroun A Nørrebro United Logo Nørrebro United
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
FCK 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2011) B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11-13

Teamname LVL Logo Club
Sultne løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KIF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BK vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
VSB 2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
GFA FFS C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Lyngby 4 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
VSB 1 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 (2012) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9-11

Teamname LVL Logo Club
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
GVI Hold 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KBQ1 - Hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Fix Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Q4 blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q4 hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Farum Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fodbold heltene C Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
KBQ1 - Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 25 2018

Organisation
No Club
Place
Hafnia-Hallen
Address
Julius Andersensvej 6
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Hafnia Påske Cup map

Tournament overview