U6 & U7 Champions Cup

CHAMPIONS CUP
2011 & 2012

 

U7 5v5 udvidet til 24 pladser!

 

Lørdag d. 7. April inviterer Gentofte Fodbold Akademi til ’Champions Cup’ stævne på Gentofte Sportspark for U7 og U6 hold. U7 spiller henholdsvis 5v5 A/B og 3v3 B/C, mens U6 spiller 3v3. Velkommen til en dag i børnefodboldens tegn.

 

Som altid vil der være fokus på massere af spilletid, korrekt matchning samt et effektivt kampprogram, der sikrer et højt antal kampe, med korte intervaller imellem.

 

Formatet er klassisk 5v5/3v3 udendørs på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner, og alle hold vil spille indledende puljer, hvorefter de bliver fordelt i forskellige slutspil for at sikre bedst mulig matchning holdene imellem.

  •  Kampledere på alle kampe – i skal blot koncentrere jer om holdet!
  •  Effektivt spilleprogram m. korte intervaller
  •  Fælles igangsætning af kampe
  •  Slutspil i alle rækker
  •  Medaljer og/eller pokaler til alle deltagende spillere

 

Yderligere vil der være bod hvor fans, forældre og spillere kan forsyne sig med både varmt og koldt.

 

Spilletidspunkter:
U7 5v5 A/B: Lørdag d. 7/4 12.30 til 16.00
U7 3v3 B/C: Lørdag d. 7/4 12.30 til 16.00
U6 3v3: Lørdag d. 7/4 12.30 til 16.00

 

Tilmelding:
Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail til vkoppel@hotmail.com. Betalingsinfo sendes på mail efter tilmelding. Der er plads til 16 hold i U7 B/C 3v3 samt U6 3v3, mens vi har udvidet til 24 pladser i U7 A/B 5v5. Eventuelle spørgsmål kan rettes til Victor på ovenstående mail.

 

ProCup:
http://www.procup.se/cup/cupstartgeneric900_skin01.php?Cup=31365&Lang_Current=DEN&wd=www.procup.se

 

Vi håber at samle hold fra nær og fjern til et brag af en turnering i 2011- og 2012 årgangens tegn.

 

Velkommen til Champions Cup,
Gentofte Fodbold Akademi

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 5v5 A/B Mixed 5 500 Lør d. 7/4 - 12.30-16.00 27 0
U7 3v3 B/C Mixed 5 350 Lør d. 7/4 - 12.30-16.00 19 0
U6 3v3 Mixed 3 350 Lør d. 7/4 - 12.30-16.00 19 0

Signetud teams

U7 5v5 A/B 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 7/4 - 12.30-16.00

Teamname LVL Logo Club
Sultne løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Ishøj IF 1 A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
VSB 1 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Skovshoved IF 1 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B93 Theis 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Golazo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Orient 3 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 1 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 2 Orient GIF Logo Orient GIF
GFA 1 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Boldklubben Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U7 3v3 B/C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 7/4 - 12.30-16.00

Teamname LVL Logo Club
B.93 Giallorossi B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ishøj IF 2 B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
VSB 2 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HIF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Skovshoved IF 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B93 Theis 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA 3 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Østerbro IF 4 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
JB Tigers C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U6 3v3 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 7/4 - 12.30-16.00

Teamname LVL Logo Club
KB Q4 Blå C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q4 Hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
De seje C B82 Virum Logo B82 Virum
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vestia 3 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 7 2018

Organisation
No Club
Place
Gentofte Sportspark
Address
Ved Stadion 20, 2820 Gentofte
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Unknown
U6 & U7 Champions Cup map

Tournament overview