Nordjyske Bank Cup Brønderslev

Nordjyske Bank Cup Brønderslev 2018 11.- 12. august.

Arena Kop &Kande, Gl. Agdrupvej 17-23, 9700 Brønderslev

VELKOMMEN TIL BRØNDERSLEV OG NORDJYSKE BANK CUP
Få sparket den nye sæson i gang på det flotte anlæg i Brønderslev. Brug stævnet som optakt til sæsonen, og er I skiftet fra 3 mands til 5 mands eller fra 5 mands til 8 mands fodbold, så er det en god mulighed for at få prøvet kræfter med en større bane og flere med- og modspillere.

PRAKTISK INFO
Stævnet er for både piger og drenge i U6 - U13 og med A og B/C rækker fra U9 - U13. Alle hold
spiller minimum 3 kampe hvor alle puljekampe afsluttes med straffesparkskonkurrence, hvor alle spillere på
begge hold sparker. Et tiltag, som både spillere og trænere har taget godt imod ved tidligere Cups. Alle kampe dømmes af frivillige ungdomsspillere og ledere fra BI Fodbold. Kampene spilles efter de gældende regler for DBU Jylland. Der er medaljer til alle spillere i U6-U10 og pokal til 1. og 2. pladsen i alle rækker. I U11-U13 er der pokal og medaljer til 1. og 2. pladsen i alle rækker.

SPILLETIDSPUNKTER


Lørdag d. 11. august
U6 3 mands, mix-rækker
U8 5 mands, drenge og piger
U9 5 mands, piger (niveau A og B/C)
U10 5 mands, piger (niveau A og B/C)
U11 8 mands, piger (niveau A og B/C)
U12 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
Søndag d. 12. august
U7 3 mands, drenge og piger
U9 5 mands, drenge (niveau A og B/C)
U10 5 mands, drenge (niveau A og B/C)
U11 8 mands, drenge (niveau A og B/C)
U13 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
Husk at dit hold skifter række efter sommerferien og at tilmelde Jeres hold på det rette niveau, da det giver de
bedste kampe samt en god og fair afvikling af Nordjyske Bank Cup. Program forventes klar ca. en uge før
stævnet. A- og B/C-rækker kan evt. slås sammen ved for få tilmeldte hold

MAD, DRIKKE OG AKTIVITETER
Nordjyske Bank Cup er for hele familien, og udover en masse fodboldspillere
glæder vi os til at byde velkommen til forældre og søskende. Der vil være flere gratis aktiviteter på stadion, og
der vil være god mulighed for at købe mad og drikkevarer under hele stævnet.
FØLG OS PÅ FACEBOOK Facebook.com/BiFodboldCup. Her kan du bl.a. finde seneste nyt om stævnet, løbendeinfo om tilmeldte hold samt se kampprogram, når det er klart. Henvendelser kan også foretages på; -BiFodboldCup@gmail.com - tlf. 27 52 90 73 (Robert Nielsen)

TILMELDING OG BETALING
Sidste frist for tilmelding er d. 1. august. Betaling ved tilmelding til Spar Nord, konto
nr. 9028 4577962621. Angiv klub samt række(r).
3 mands hold, max. 5 spillere, 350 kr. pr. hold (U6 hold gratis)
5 mands hold, max. 8 spillere, 500 kr. pr. hold
8 mands hold, max. 11 spillere, 600 kr. pr. hold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 drenge A Mixed 8 600 10 0
U13 piger B/C Mixed 8 600 0 0
U13 piger A Mixed 8 600 4 0
U11 drenge B/C Mixed 8 600 13 0
U11 drenge A Mixed 8 600 8 0
U11 piger A Mixed 8 600 2 0
U10 drenge B/C Mixed 5 500 20 0
U10 drenge A Mixed 5 500 12 0
U10 piger B/C Mixed 5 500 3 0
U10 piger A Mixed 5 500 0 0
U9 drenge B/C Mixed 5 500 8 0
U9 drenge A Mixed 5 500 11 0
U9 piger A Mixed 5 500 0 0
U7 piger Mixed 3 350 0 0
U6 mix Mixed 3 0 10 0
U13 drenge B/C Mixed 8 600 6 0
U12 drenge B/C Mixed 8 600 10 0
U12 drenge A Mixed 8 600 11 0
U12 piger B/C Mixed 8 600 5 0
U12 piger A Mixed 8 600 0 0
U11 piger B/C Mixed 8 600 5 0
U9 piger B/C Mixed 5 500 1 0
U8 drenge Mixed 5 500 22 0
U8 piger Mixed 5 500 0 0
U7 drenge Mixed 3 350 28 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Østvendsyssel A Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Hjørring IF A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Nibe Bk 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U13 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVL Løkken/TSI Stenum A GVL Løkken / TSI Stenum
Asaa Boldklub A Asaa Boldklub
Brønderslev if A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
AaB A AaB

U11 drenge B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
AaB B AaB
Gug C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hjørring IF B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
JSI U11 C Jerslev Sterup Idrætsforening
Aalborg KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
U 11 drenge B B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U11 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
BTI A Bindslev Tversted IF
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Nørresundby FB B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
SIF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro Ik A Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U11 piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Hjørring U11 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U10 drenge B/C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 4 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HI 2 C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hobro IK årgang 10 B Hobro IK Logo Hobro IK
Dronninglund IF 2 B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
PVSPORT81 C Poulstrup Vrejlev 81
Jetsmark C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Lundergaard LIUF B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Aalborg Freja 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
skagen u 10 drenge c C Skagen IK
Aabybro IF 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Bagterp 1 B Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Hirtshals B Hirtshals Boldklub
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 3 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10 drenge A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HI 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Dronninglund IF 1 A Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Aabybro IF 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
skagen u 10 drenge A Skagen IK
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U10 piger B/C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gug Boldklub C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GVL Løkken B GVL Løkken
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U10 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF 2 C Vodskov IF
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hjørring IF 2 C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vodskov IF 1 C Vodskov IF

U9 drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hjørring IF 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Chang 3 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Shi A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Lundergaard LIUF A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
KB 81 Aalborg A KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Frem Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Jetsmark IF A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U9 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Krudtuglerne C Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
BI 4 (piger) Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 (piger) Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Tornby IF Tornby IF
AAIF 1 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U13 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
skagen u 13 drenge B Skagen IK
Hirtshals Horne Hirtshals Boldklub
Team Østvendsyssel Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Aars IK B Hårslev Boldklub
Nibe Bk 2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U12 drenge B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
BTI B Bindslev Tversted IF
PVSPORT81 C Poulstrup Vrejlev 81
NFK/VFB 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Brønderslev IF 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
St. Restrup B St. Restrup
NFB 2 B Nørresundby FB
IF Skjold Sæby B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Svenstrup/Godthåb SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U12 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hjallerup A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Brønderslev IF A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Skagen IK A Skagen IK
NFB 1 A Nørresundby FB
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aabybro A Aabybro IF Logo Aabybro IF

U12 piger B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Asaa Boldklub B Asaa Boldklub
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 1 B Brønderslev IF
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U12 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Seje tøser B stenum
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U9 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Bagterp B Bagterp IF
Bagterp A Bagterp IF
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hjørring IF 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
SHI’erne C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI’erne A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
LIUF - Bent A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Vodskov C Vodskov IF
Sgif2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Sgif1 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Bamsif C Bjergby/Mygdal IF
BI3 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SIV SIV
GVL Løkken C GVL Løkken

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 6 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 5 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jetsmark 2 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 1 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hjallerup IF U7 - Hold Y Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF U7 - Hold X Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Brønderslev IF 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LIUF U7 -1 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
AAIF 1 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 3 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 4 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Gug 1 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Vodskov IF Vodskov IF
Bagterp B
Brønderslev IF 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hirtshals B Hirtshals Boldklub
SIV SIV
Vrå Vraa/Børglum IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Brønderslev Idrætsforening
Place
Brønderslev Idrætsforening
Address
Gl. Agdrupvej 17-23
Postalcode
9700
City
Brønderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview