Jutlander Bank cup

 Jutlander Bank Cup

 

den 23 juni afholder vi igen stævne i DVIF. Vi håber at se lige så mange hold som vi plejer.

stævnet er udbudt som et gratis stævne for.

3 Mands for U-6, U-7, U-7Piger

5 Mands for U-8, U-9, 

8 Mands for U-10, U-11, U-12Piger

 

Der er medaljer til alle hold til og med U-9

fra U-10 og op medaljer til 1-2-3 pokal til vinderen og gaver

 

der er gratis kaffe og rundstykke mellem 9.30 og 10.30

gratis hoppeborg

 

sidste tilmelding Onsdag den 13 juni

afbud efter sidste tilmelding og udeblivelser koster 300 Per. Hold

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-7 Piger Mixed 5 0 kr 1 0
U-12 Piger Mixed 10 0 kr 2 0
U-6 Mixed 5 0 kr 13 0
U-7 Mixed 5 0kr 9 0
U-8 Mixed 8 0 kr 22 1
U-9 Mixed 8 0 kr 8 0
U-10 Mixed 10 0 kr 12 0
U-11 Mixed 10 0 kr 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Støvring pigerne. B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Valsgård 2 Valsgård Idrætsforening 83
U6 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Valsgård 1 Valsgård Idrætsforening 83
Hobro IK 2 B Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK
Doense/vebbestrup Doense Vebbestrup´s IdrætsForening

U-7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Støvring If 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Doense/vebbestrup Doense Vebbestrup´s IdrætsForening

U-8 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Jarl Arden, årg 2011 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Valsgård IF C Valsgård Idrætsforening 83
Hadsund C Hadsund Boldklub
AGF
Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hobro IK B Hobro IK
Skumfiduserne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vingummi-bamserne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Flødekaramellerne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SGIF3 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U-9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
AGF
EIF Med halvt liggende Vrist C Ellidshøj Idrætsforening
U9 piger C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Valsgård IF B Valsgård Idrætsforening 83
HIK B Hobro IK
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
If jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
rebild syd B Haverslev IF
HB C Hadsund
IK Rosendal Fodbold B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Suldrup C Ikfrem Sønderup/Suldrup
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Løgstør B Løgstør IF
rebild syd 2 C Haverslev IF
Hobro 2 B Hobro IK
Hobro 1 C Hobro IK

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Farsø-Ullits A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Vebbestrup
Address
Ndr. Truevej 14A,
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown
Jutlander Bank cup map

Tournament overview